18 listopada uczniowie z klas 2B i 4A udali się do wyjątkowego miejsca, jakim jest Dyniowy Zakątek koło Strzegomia. To gospodarstwo rodzinne, które o dyniach wie wszystko i które powstało z miłości do tego warzywa. Już od progu przywitał nas wspaniały cynamonowy zapach. Następnie uczniowie zostali poczęstowani świeżo upieczonymi słodkimi bułeczkami i pysznym domowym kompotem. Potem było jeszcze lepiej. Przemiła i sympatyczna Pani Asia opowiadała ciekawostki o dyniach. Uczniowie mieli okazję skosztować jadalną dynię oraz przepyszne przetwory, takie jak musy dyniowo-gruszkowe czy dyniowo-melonowe. Następnie dzieci przemieniły się w kucharzy i przygotowywały aromatyczne bułeczki z czekoladą oraz chrupiące pizze. W oczekiwaniu na upieczenie smakołyków, miały okazję przekonać się, jak to jest doić krowę (oczywiście nie była to żywa krowa 😉) oraz zaczerpnąć świeżego powietrza w ogródku pełnym dyń. Na koniec warsztatów uczniowie udali się do sklepiku, w którym zachwycał szeroki asortyment dyniowych produktów, m.in.: musy, dżemy, paszteciki dyniowe, ciasteczka i wiele wiele innych smakowitości. Był to wspaniale spędzony przemiły dzień.
W październiku uczniowie klasy 3a i 3b uczęszczający do szkolnej w świetlicy wzięli udział w warsztatach pt. „Barwy jesieni”. Na zajęciach tych dzieci tworzyły lampiony ze zwykłych słoików z wykorzystaniem stempli silikonowych, papieru transparentnego i ozdobnych dziurkaczy. Oszołamiający efekt jesiennej feerii barw utrwalonym na zdjęciach wykonano aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
W październiku w naszej świetlicy tworzyliśmy prace plastyczne inspirowane naturalnymi barwami polskiej złotej jesień. Najpierw starannie przygotowaliśmy różnego rodzaju kolorowe liście, które następnie wykorzystaliśmy w naszych projektach. Pomysłów było mnóstwo, każda praca wyróżniała się swoją oryginalnością. Efekty naszej pracy mogliśmy utrwalić za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
Taki temat warsztatów przyrodniczych wybrała klasa 3a i 3b, w ramach nagrody od Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, podziwialiśmy piękne muszle i z bliska obejrzeliśmy ślimaki giganty z hodowli pana Konrada z Przyroda i Ja, który poprowadził dla nas warsztaty. Fotorelacja z zajęć wykonana została aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu „ Laboratoria Przyszłości.”
W ramach projektu "Laboratoria przyszłości" klasa 4 d na lekcji plastyki pracowała nad realizacją zadania pod hasłem "Vincent van Gogh" pod kierunkiem pani Małgorzaty Waszak i nauczyciela współorganizującego pani Małgorzaty Załubskiej. Uczniowie malowali obraz "Gwieździsta noc" posługując się wybraną techniką pracy. Zaangażowanie klasy podczas pracy świadczyło o dobrym przygotowaniu do tematu i dużej wiedzy. Wykonaliśmy niezwykłą wystawę na holu I piętra. Prace wzbudzają ogromne zainteresowanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
W tegorocznej 31 edycji akcji Sprzątanie Świata, która odbyła się w naszej szkole 27 września ponownie połączyliśmy siły, aby zadbać o nasze środowisko. Przystąpiliśmy do działania, by nasze otoczenie było czystsze, zdrowsze i bardziej przyjazne dla przyszłych pokoleń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym Sprzątaniu Świata! Wasza praca to ogromny wkład w tworzenie lepszej przyszłości dla nas i dla środowiska. Razem możemy więcej! Do zobaczenia za rok!
Zespół przyrodniczy.
Akcja została uwieczniona zdjęciami wykonanymi sprzętem zakupionym w ramach „Laboratoriów Przyszłości”.
Wykorzystany sprzęt: karta pamięci: SanDisk 256 GB oraz aparat fotograficzny Panasonic LUMIX DC-FZ82