Samorząd Uczniowski 2024/2025

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS 1-3

CEL GŁÓWNY: Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas I- III

CELE SZCZEGÓŁOWE:

1.  Kształtowanie umiejętności zespołowego współdziałania uczniów w młodszym wieku szkolnym.
  2. Wczesne przygotowanie uczniów szkoły do udziału w pracach samorządu uczniowskiego.
  3. Budowanie odpowiedzialności za realizację działań.
  4. Wdrażanie do pośrednictwa między nauczycielem a uczniem.
  5. Kształtowanie społecznej postawy, w której uczeń z własnej inicjatywy włącza się w działalność kulturalną, charytatywną.
  6. Wyzwalanie kreatywności i pomysłowości uczniów.
  7. Wyrabianie umiejętności planowania i wykonywania zadań.
  8. Realizowanie zadań związanych z edukacją społeczną, regionalną, zdrowotną i ekologiczną.
  9. Podejmowanie współpracy z pracownikami szkoły oraz z podmiotami pozaszkolnymi.
  10. Budowanie poczucia jedności i działania w jednym wspólnym celu.
  11. Podejmowanie inicjatyw zmierzających do podniesienia jakości pracy szkoły, dbanie o dobre imię szkoły, godne jej reprezentowanie, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.
  12. Rozwijanie u uczniów zachowań sprzyjających bezpieczeństwu w różnych sytuacjach.
  13. Stwarzanie możliwości do indywidualnego oraz grupowego dzialania na rzecz innych.

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego klas I-III w I semestrze roku szkolnego 2024/2025

1. Październik - Święto Edukacji Narodowej - przekazanie życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły.
  2. Listopad - Dzień Pluszowego Misia. Andrzejki - przygotowanie gabinetu wróżb dla uczniów.
  1. Grudzień  - przygotowanie kartek z życzeniami świątecznymi.
  2. Styczeń - zabawa karnawałowa.
  3. Luty - przygotowanie poczty walentynkowej.

Opiekunowie SU: Małgorzata Krakowska, Małgorzata Niżyńska, Marzena Nowakowicz,

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS 4 - 8

Rada samorządu szkolnego 2024/2025:
Borys Cięciwa - przewodniczący
Zofia Chwałyk  - zastępca
Julia Parada
Anna Hawryluk
Maria Zupa
Ryszard Grzęda
Kacper Czernik
Nikodem Bobko
Bartosz Bodnar
Bruno Cwynar

Samorząd stanowiąc zorganizowaną formę samodzielnych działań dzieci i młodzieży, aktywnie angażuje się w organizację i przeprowadzanie różnorodnych imprez na terenie szkoły.

Opiekunowie SU : Bogdan Draus, Joanna Sawicka