W naszej szkole dzięki dofinansowaniu w ramach ,,Laboratoriów przyszłości” możemy stawiać na nowoczesne i kreatywne metody nauczania, które angażują uczniów i rozwijają ich zdolności twórcze. Jednym z takich narzędzi, które znalazło swoje miejsce na lekcjach języka polskiego, jest aparat fotograficzny.
W I półroczu uczniowie mieli okazję przenieść się do mitologicznego świata podczas “Uczty bogów greckich”, bliżej poznać sylwetkę pana Kleksa, zaprojektować własną grę planszową na podstawie treści lektury “Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” ale również doskonalić umiejętności poprawnego zapisu w pralni ortograficznej czy wzbogacać warsztat pisarski poprzez wykorzystanie kart Dixit i Rysostworów.
Dzięki kreatywności nauczycielek uczniowie mogą nie tylko doskonalić swoje umiejętności, ale także rozwijać zdolności manualne. To także doskonała okazja do pracy w grupach, kiedy to wspólnie tworzone prace stają się inspiracją do dyskusji, twórczego pisania czy analizy tekstów literackich. Korzystanie z aparatu fotograficznego w nauce języka polskiego pozwala uczniom łączyć sztukę z literaturą, rozwijać umiejętności krytycznego myślenia i wyrażania siebie w nowoczesny sposób. To wyjątkowy sposób na wzbogacenie lekcji i sprawienie, by nauka stała się jeszcze bardziej fascynująca i inspirująca.