Od 13 listopada co środę, w jednej z naszych świetlic, trwały świąteczne warsztaty scrapbookingowe, podczas których uczniowie klas 3a i 3b tworzyli albumy na rodzinne zdjęcia. Od baz, okładek, ramek i kieszonek, aż po ozdoby, naklejki, sznurki i dzwoneczki – całość wycięta i wyklejona własnoręcznie. Powstałe prace to małe dzieła sztuki! Gotowe albumy, w ozdobnych torbach będą najpiękniejszym świątecznym prezentem dla rodziców i dziadków. Zdjęcia do albumów oraz fotorelacja z warsztatów została wykonana za pomocą aparatu fotograficznego, natomiast do tworzenia napisu „ Wesołch Świąt” użyto drukarki 3d. Wymieniony sprzęt zakupiono w ramach programu „Laboratoria przyszłości”
Podczas grudniowych zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej, jednym z tematów były bombki i ozdoby świąteczne. Uczniowie przy pomocy różnego rodzaju wykrojników i innych materiałów stworzyli piękne bombki , którymi następnie ozdobiliśmy naszą świetlicę. Fotorelacja została wykonana za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”„Pojemniki na świąteczne słodkości” to tytuł kolejnych kreatywnych warsztatów zrealizowanych w świetlicy szkolnej. Podczas zajęć dzieci wyciskały na silikonowych formach „kamieniczki” z masy szybkoschnącej, którymi następnie ozdabiały puszki i słoiki na świąteczne pierniczki. Malowanie, brokatowanie, cekiny i pasta śniegowa stworzyły na pojemniczkach magiczny – zimowy klimat. Fotorelacja z wydarzenia wykonana została za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości.”
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
25 października w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z szycia maskotek. W warsztatach wzięły udział dziewczynki z klas III, które własnoręcznie uszyły filcowe podobizny popularnych Hobby Horse, ale według własne pomysłu. Nasze koniki wyszły spektakularnie i kolorowo, a jeden z nich został zaprezentowany podczas prawdziwych zawodów Hobby Horse w Poznaniu. Brawo Kasztanka! Fotorelacja z wydarzenia została wykonana za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości.”
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
18 listopada uczniowie z klas 2B i 4A udali się do wyjątkowego miejsca, jakim jest Dyniowy Zakątek koło Strzegomia. To gospodarstwo rodzinne, które o dyniach wie wszystko i które powstało z miłości do tego warzywa. Już od progu przywitał nas wspaniały cynamonowy zapach. Następnie uczniowie zostali poczęstowani świeżo upieczonymi słodkimi bułeczkami i pysznym domowym kompotem. Potem było jeszcze lepiej. Przemiła i sympatyczna Pani Asia opowiadała ciekawostki o dyniach. Uczniowie mieli okazję skosztować jadalną dynię oraz przepyszne przetwory, takie jak musy dyniowo-gruszkowe czy dyniowo-melonowe. Następnie dzieci przemieniły się w kucharzy i przygotowywały aromatyczne bułeczki z czekoladą oraz chrupiące pizze. W oczekiwaniu na upieczenie smakołyków, miały okazję przekonać się, jak to jest doić krowę (oczywiście nie była to żywa krowa 😉) oraz zaczerpnąć świeżego powietrza w ogródku pełnym dyń. Na koniec warsztatów uczniowie udali się do sklepiku, w którym zachwycał szeroki asortyment dyniowych produktów, m.in.: musy, dżemy, paszteciki dyniowe, ciasteczka i wiele wiele innych smakowitości. Był to wspaniale spędzony przemiły dzień.
![]() |
![]() |
![]() |
|
W październiku uczniowie klasy 3a i 3b uczęszczający do szkolnej w świetlicy wzięli udział w warsztatach pt. „Barwy jesieni”. Na zajęciach tych dzieci tworzyły lampiony ze zwykłych słoików z wykorzystaniem stempli silikonowych, papieru transparentnego i ozdobnych dziurkaczy. Oszołamiający efekt jesiennej feerii barw utrwalonym na zdjęciach wykonano aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
![]() |
![]() |
|
|
|
![]() |





































