foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

25 października 2021 r. w auli szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetlika, czyli uroczyste włączenie uczniów klas pierwszych do grona dzieci świetlicowych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach.                         Obraz4Ceremonia została przeprowadzona w dwóch turach. Podczas pierwszej gali ślubowali uczniowie z klasy I b i I d, natomiast później przysięgę złożyły dzieci z klasy I a i I c. Trzecioklasiści przywitali gości i młodszych kolegów wierszami. Następnie pierwszaki przystąpiły do bardzo ważnego testu gotowości świetlicowej, w którym została sprawdzona znajomość regulaminu świetlicy szkolnej. Podczas zabawy „Prawda–fałsz” dzieci udowodniły, że doskonale znają zasady obowiązujące w społeczności świetlicowej. Uczniowie popisali się również umiejętnościami wokalnymi, śpiewając piosenki nawet w języku francuskim.received 334557421766057

received 240947218027433Uwieńczeniem Pasowania na Świetlika było przyjęcie ślubowania przez panią dyrektor mgr Agatę Skierską i panią wicedyrektor mgr Bożenę Ganczarek. Po złożonej przysiędze każdy Świetlik otrzymał plakietkę, identyfikator, długopis, a także słodki podarunek. Głównymi celami Pasowania na Świetlika były: integracja wychowanków, rozwijanie poczucia więzi grupowej, wdrażanie do kulturalnego zachowania się podczas imprez świetlicowych i wprowadzenie w życie zasad oraz norm przebywania w świetlicy, rozwijanie umiejętności wspólnej, wesołej zabawy i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas gier. Nowym świetlikom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz miłych chwil spędzonych w świetlicy :-)

Kliknij w zdjęcie by przejść do galerii

 

Wychowawcy świetlicy      

 Z początkiem października wychowawcy świetlicy zaprosili uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej z klas I-III do udziału w konkursie plastycznym pt.Piękna jesień kolorowa”. Technika prac była dowolna.received 291389462863753
Celem konkursu było:
- rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody,
- uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jesienią,
- stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych,
- umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości. 
W konkursie wzięło udział 8 dzieci. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią, pomysłowością i poczuciem estetyki. Podsumowanie konkursu odbyło się we wtorek 02.11.2021 r. Decyzją jury przyznano I, II i III miejsce oraz 5 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i upominki. Gratulujemy!                           

                                                                                                                             

 

Wychowawcy świetlicy

mysle pozytywnieWe wrześniu 2021 roku z początkiem nowego roku szkolnego Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Jelczu–Laskowicach przystąpiła do programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. Program pod patronatem Fundacji ,,Instytut Edukacji Pozytywnej” realizowany jest od 2016 roku. Głównym celem oraz założeniem programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Główny cel programu jest bardzo istotny, zwłaszcza w rzeczywistości pandemicznej. Nasza szkoła, co miesiąc ma do wykonania jedno zadanie certyfikowane, które z każdym miesiącem zbliża Nas do uzyskania certyfikatu Szkoły Myślenia Pozytywnego. Miesiąc październik upłynął nam pod hasłem: Motywacja do nauki przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki i chemii u uczniów i uczennic klas 7 i 8. Jako szkoła wzięliśmy udział w zadaniu badawczo–diagnostycznym, którego celem było wypełnienie ankiety drogą online, badającej motywację, wiarę we własne siły, możliwości oraz współpracę na linii uczeń–nauczyciel przedmiotów ścisłych Do wzięcia udziału w zadaniu wytypowano klasy: 7a, 7b, 7c oraz 7d. Dzięki współpracy z nauczycielem informatyki oraz matematyki Panem Pawłem Stępniem oraz pedagogiem Panią Natalią Stelczyk, udało Nam się zrealizować zadania programu wyznaczone na miesiąc październik.

Koordynator programu na terenie szkoły

pedagog szkolny Marta Duda

piekna nasza polska cala 2 1W dniach 18-23 października 2021 roku, w oddziałach przedszkolnych odbył się tydzień „Poznajemy naszych sąsiadów-Ukraina”. Głównym zamierzeniem zajęć prowadzonych w tym czasie było zgłębianie wiedzy na temat kultury tego kraju. W trakcie zajęć poznaliśmy symbole narodowe Ukrainy (hymn, flaga, godło) i pozyskaliśmy wiedzę na temat zwyczajów kulturowych naszych sąsiadów. Dzieciom zostały zaprezentowane również najważniejsze zabytki, stroje ludowe i tańce tego kraju. Zaproszeni goście (Rodzice) przeczytali dzieciom ukraińskie baśnie i bajki oraz zaprezentowali ukraiński alfabet. Poznaliśmy również tradycyjne ukraińskie potrawy, a dzięki uprzejmości jednego z Rodziców mogliśmy skosztować jednej z nich. Dzieci z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem brały udział w różnych grach i zabawach, a na zakończenie tygodnia przyszły ubrane w stroje w barwach ukraińskich (błękitno-żółtych). Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała”

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

 

Koordynator projektu Małgorzata Niżyńska                     

 IMG 9463   21 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowanie na ucznia” dzieci z

IMG 9556 klas pierwszych. Było to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. Uczniowie z klasy Ia, Ib, Ic i Id ślubowali i złożyli zobowiązanie, że będą dobrymi Polakami, wzorowymi uczniami oraz będą godnie reprezentować naszą szkołę. W ten sposób weszli w poczet uczniów PSP nr 2. Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Rada Rodziców ufundowała birety oraz rożki ze słodkościami. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych-p. Elżbieta Adamska, p. Elżbieta Zielińska, p. Ewa Morska oraz p. Małgorzata Załubska. Wszystkim uczniom klas pierwszych gratulujemy i życzymy wiary we własne możliwości, wielu sukcesów i powodzenia w nauce.

kup pan szczotke 2019Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w akcji charytatywnej organizowanej w naszej szkole pod hasłem „Kup Pan szczotkę". Zbieramy szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci kup pan szczotke podziekowania 2021chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Za pośrednictwem Fundacji Redemptoris Missio wolontariusze pracujący i wyjeżdżający na misje do Afryki zabiorą je ze sobą.
Akcja trwa do połowy listopada 2021 r. Szczoteczki i pasty prosimy oddawać panu Ireneuszowi Stachnio lub pani Agacie Roskosz-Stachnio. Liczymy na Was.
Wszystkim, którzy zdecydują się zaangażować i wspomóc naszą akcję - serdecznie dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom i wychowawcom za udział w ubiegłorocznej akcji charytatywnej „Kup Pan szczotkę".
Zebraliśmy łącznie 25 kg past i szczoteczek.
Brawo!
DZIĘKUJEMY

Kliknij w obrazek (po prawej stronie) by przejść do podziękowań


Koordynatorzy akcji
Agata Roskosz-Stachnio i Ireneusz Stachnio

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.