Ułatwienia dostępu

Święto Ziemi w klasach 1-3

22 kwietnia 2025 roku obchodziliśmy 55. Światowy Dzień Ziemi, którego hasłem przewodnim było „Nasza Moc, Nasza Planeta(„Our Power, Our Planet”). Jak co roku uczniowie klas 1-3 wzięli czynny udział w tych działaniach. Dla dzieci młodszych zostały przygotowane zestawy zagadek, łamigłówek, quizów o tematyce ekologicznej. Mogły w ten sposób sprawdzić swoją wiedzę i pożytecznie spędzić czas. Każda klasa przygotowała plakat. Zostały one zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Oprócz tego odbył się konkurs "Nieziemska fryzura". Dzieci miały przygotowane fantastyczne fryzury. Wykazały się pomysłowością i oryginalnością. Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek. Dziękuję wychowawcom za zaangażowanie i pracę z dziećmi. 
Organizator: Aneta Morawska-Imiołek
 
 

Powrót do przeszłości

W dniu 30 kwietnia w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo kolorowo i... retro! Samorząd Uczniowski zorganizował ,,Dzień w stylu lat 80. i 90.”, który przeniósł społeczność szkolną do epoki kaset magnetofonowych, neonowych ubrań i pierwszych gier komputerowych.

Uczniowie (i nauczyciele!) wykazali się ogromną kreatywnością- na korytarzach można było spotkać osoby ubrane w dresy z ortalionu, kolorowe tiulowe spódnice, leginsy z połyskującego materiału. Na głowach królowały opaski i fikuśne fryzury. 

Celem wydarzenia była nie tylko zabawa, ale też integracja uczniów i poznanie kultury minionych dekad. Starsi dzielili się wspomnieniami, młodsi poznawali świat bez smartfonów i internetu- za to z walkmanem przy pasku i wrotkami na nogach.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomysł i organizację tego pełnego pozytywnej energii dnia. Czekamy na kolejne kreatywne inicjatywy!

Wyniki konkursu językowo-plstycznego pt. "Hot Cross Buns"

I miejsce - Nadia Urbanka (klasa 3 c)
II miejsce - Oliwia Gizara (klasa 3 c)
III miejsce - Julia Folaron (klasa 2 d)
 
 IMG 6891  IMG 6896
Zdjęcia z wystawy prac dzieci. Serdecznie gratulujemy!

Obchody Światowego Dnia Ziemi

Troska o przyrodę to nie tylko obowiązek - to także doskonała okazja do wspólnego działania, zabawy i nauki. Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem wzięli udział w wyjątkowych wydarzeniach, wpisanych w obchody Szkolnego Dnia Ekologa, które miały na celu nie tylko uczcić to święto, ale również uświadomić, jak ważna jest dbałość o naszą planetę.

Obchody, które zostały zaplanowane w dniach 23 - 25 kwietnia, rozpoczęły się od barwnego pochodu po szkolnym boisku. Uczniowie klas szóstych z transparentami, ekologicznymi hasłami i uśmiechami na twarzach maszerowali, promując postawy proekologiczne wśród szkolnej społeczności. W tym kolorowym korowodzie nie zabrakło okrzyków i pozytywnej energii. 

Uczniowie klas piątych przystąpili do sadzenia wiosennych kwiatów do donic, które udekorowały szkolne korytarze. Kolorowe bratki, stokrotki i pelargonie nie tylko upiększyły naszą przestrzeń, ale także przypomniały, jak ważne są rośliny w naszym życiu i jak wiele dobrego dają naszej planecie. Natomiast uczniowie klas czwartych w ramach międzyklasowej rywalizacji, przystąpili do konkursu wiedzy ekologicznej, w której musieli się wykazać nielada wiedzą. 

Powiatowy Konkurs Mitologiczny

124 kwietnia w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Oławie odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Wzięło w nim udział dziesięcioro uczniów z wybranych szkół powiatu oławskiego. Z radością informujemy, że Hanna Dumańska z kl. 6 d osiągnęła najlepszy wynik, a tym samym wygrała konkurs. Hania wykazała się ogromną wiedzą mitologiczną, co udowodniła, tracąc tylko jeden punkt we wszystkich etapach współzawodnictwa.
 
Gratulujemy sukcesu!
 

Igrzyska Dzieci - mini piłka nożna dziewcząt

3W dniu 24.04.2025 r. przy hali OCKF w Oławie  odbyły się zawody powiatowe w mini piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Nasze zawodniczki zdobyły drugie miejsce ulegając Szkole Podstawowej nr 4 z Oławy. Dziękujemy naszym reprezentantkom za walkę na boisku.

Gratulacje!
Skład: Marysia Auguściak, Maja Czarnecka, Amelia Gawron, Emilia Kaletnik, Oliwia Karmelita, Victoria Łaczmańska, Liliana Niezgoda, Latika Opalińska, Karolina Ruczakowska, Milena Śpik
 
 4  5

Kolejny awans w rozgrywkach sportowych

124 kwietnia zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w piłce nożnej chłopców klas 4-6.  Zawodnicy z naszej szkoły pokonali rówieśników z SP Oława 10:0 oraz SP Marcinkowice 3:2. Dzięki czemu zostali najlepszą szkołą w powiecie i awansowali do kolejnych rozgrywek. Gratulacje!

 
Skład: Nikodem Bobko, Kamil Jawor, Maciej Kotylak, Dorian Markowski, Piotr Morawski, Filip Mosiołek, Szymon Sakowski, Szymon Wójcik, Julian Zawadzki, Wiktor Żurawski
 
2

BIP

bip logo

Inspektor Ochrony Danych

Obraz autorstwa ibrandify na Freepik

RODO

Obraz autorstwa ibrandify na Freepik

Deklaracja Dostępności

Obraz autorstwa ibrandify na Freepik