Ułatwienia dostępu

Pasowanie na pierwszoklasistę - 2023

Już nie dzieci, już uczniowie
IMG 3947   "Najtrudniejszy pierwszy krok..."- to słowa piosenki, którymi śmiało można się posłużyć w odniesieniu do uczniów klasy pierwszej naszej szkoły, którzy dnia 20 października bieżącego roku, odważnie, krokiem poloneza, rozpoczęli udział w pięknej uroczystości" Pasowania na pierwszoklasistę".
100 uczniów klasy pierwszej, w obecności dyrekcji, rodziców i nauczycieli ślubowało, na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami, mądrymi Polakami i zawsze będą wierzyć w siebie. Tekst ślubowania odczytała Pani wicedyrektor Marta Walorska, a pasowania, niezwykłym piórem, dokonała Pani dyrektor Agata Skierska. Na pamiątkę wejścia do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Marii Skłodowskiej-Curie, pierwszoklasiści otrzymali birety i rożki pełne słodyczy ufundowane przez szkolna Radę Rodziców.
Po części oficjalnej dzieci zaprezentowały się przed zgromadzoną publicznością, we wzruszającym programie artystycznym. Swoją radość z bycia uczniami i młodymi Polakami wyrazi w pięknych wierszach, piosenkach i układzie choreograficznym. Okazało się, że siedmiolatki mają wiele uroku i są wspaniałymi artystami. Na zakończenie programu uczniowie zaśpiewali piosenkę, którą wyraźnie dały do zrozumienia, że dokładnie wiedzą po co jest szkoła. Wszyscy zgromadzeni usłyszeli deklarację pierwszaków, wyrażoną słowami:
"Teraz rozumiem, co i jak.
Radośnie wołam szkoła na Tak!"
Nowych przyjaźni czuję smak.
Szkoła na Tak!"
     IMG 3932 IMG 3930 
Pod opieką wychowawców: Małgorzaty Niżyńskiej, Iwony Chruściel (kl.Ia), Ilony Grzywacz-Lewickiej (kl.Ib), Magdaleny Pasierbskiej-Abuckiej, Kornelii Skierskiej (kl.Ic) oraz Danuty Pasierbskiej (kl.Id) zadowolone z występu "maluchy" wróciły na swoje miejsca na widowni.
Podczas uroczystości Rodzice pierwszoklasistów miło zaskoczyli Dyrekcję i wychowawców dziękując za przygotowaną imprezę bukietem kwiatów.
Doceniamy bardzo ten miły gest i ze swojej strony, my nauczyciele, obiecujemy dołożyć wszelkich starań, aby Państwa pociechy, z naszą pomocą, odkrywały piękno i sens nauki, a szkoła była dla nich miejscem, do którego będą chętnie przychodzić, a w przyszłości miło ją wspominać.

BIP

bip logo

Inspektor Ochrony Danych

Obraz autorstwa ibrandify na Freepik

RODO

Obraz autorstwa ibrandify na Freepik

Deklaracja Dostępności

Obraz autorstwa ibrandify na Freepik