Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Jak co roku w październiku, również w naszej szkole, obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do pokazania dorobku i potencjału biblioteki, jej pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także zorganizowania różnego rodzaju aktywności i promocji czytelnictwa. Święto bibliotek szkolnych ustanowione zostało przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. jest to cały październik.
W tym roku IASL jako hasło przewodnie MMBS 2023 wybrało - „The School Library: My Happy Place whereCreativity and ImaginationFlourish”, czyli w tłumaczeniu:
„Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

W ramach MMBS odbędzie się szereg działań mających na celu:

• promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
  • zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
  • propagowanie zainteresowania książką,
  • rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
  • podnoszenie poziomu czytelnictwa,
  • integrację środowiska szkolnego, promowanie pracy grupowej.

Program obchodów:

1. Gazetka i plakaty informująca o święcie i obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
  2. Akcja „Słodkie wypożyczenia” - każdy uczeń w miesiącu październiku (20.10.2023 r.) za wypożyczenie książki jest częstowany słodkim upominkiem.
  3. Akcja ,,Przerwa z książką” - serdecznie zapraszamy czytelników na przerwach aby miło spędzić czas z książką lub z czasopismem.
  4. „Książki które warto przeczytać” - wystawka książek polecanych przez czytelników.
  5. Konkurs „Najlepszy czytelnik miesiąca października”.
  6. Akcja „Podaruj książkę bibliotece” - pozostaw po sobie ślad.
  7. Ogłoszenie konkursu czytelniczego - „Czytelnik Roku 2023/2024”
  8. Konkurs czytelniczo-plastyczny dla klas I – III - „Portret mojego ulubionego bohatera książkowego” oraz dla klas IV – VIII na najlepszy kolaż pod hasłem „Biblioteka - tu kwitnie wyobraźnia!” (regulamin konkursu dostępny w bibliotece).

Biblioteka serdecznie zaprasza!

Konkurs biblioteki !
CAŁY ROK SZKOLNY TRWA KONKURS NA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA ROKU 2023/2024 KONKURS WYGRA UCZEŃ, KTÓRY PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY PRZECZYTA NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ KSIĄŻEK WEDŁUG STATYSTYK BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. NAGRODY ZOSTANĄ WRĘCZONE NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
POWODZENIA!!!