„Z RODZINĄ NA ŁONIE NATURY – konkurs na najciekawszy rodzinny weekend”

Konkurs   Na lonie naturyDrodzy uczniowie klas 4 - 8. Drodzy rodzice.

Chcemy Was zachęcić do podzielenia się Waszymi pomysłami na weekendy z rodziną. Przedstawcie swoje przygody. Pokażcie jak lubicie wspólnie spędzać czas oraz jakie są Wasze wzajemne relacje, które sprawiają, że Wasza rodzina jest wyjątkowa.

Nie jest ważna ani pora roku, ani miejsce – jeśli uważacie, że razem fajnie spędzacie wolny czas, koniecznie zgłoście się do konkursu. Atrakcyjne nagrody czekają.

CELE KONKURSU:

• Promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną na łonie natury.
  • Kształtowanie i promowanie więzi rodzinnych.
  • Podkreślenie znaczenia rodziny w życiu człowieka i pokazanie przykładów wartościowych relacji rodzinnych.
  • Rozwijanie kreatywności, zdolności artystycznych.
  • Posługiwanie się i wykorzystywanie technologii informatyczno-komunikacyjnych.

UCZESTNICY KONKURSU:

Uczniowie uczęszczający do klas 4 - 8 wraz z RODZINAMI.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Zadaniem uczestników jest przedstawienie ciekawie spędzonego weekendu z rodziną w formie (do wyboru):

1/ fotorelacji z opisem (wersja papierowa,  od 10 do 15 zdjęć z opisem)

2/ filmu (maksymalnie 5 minutowy)

3/ prezentacji multimedialnej (od 10 do 15 slajdów, na slajdach - zdjęcia z opisem).

Każdy uczestnik konkursu wykonuje jedną pracę w wybranym formacie.

TERMIN SKŁADANIA PRAC:

Prace konkursowe można składać od 20.09.2023 do 15.05.2024. Ostateczny termin przekazania/nadsyłania Prac Konkursowych mija z dniem 15 maja 2024 roku.

Fotorelację z opisem (wersję papierową)

- uczniowie przekazują p. Agacie Roskosz-Stachnio lub p. Marcie Adamczyk.

Natomiast

• film
  • prezentację multimedialną

OCENA PRAC:

Prace będą ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

1) uczniowie klas 4-6

2) uczniowie klas 7-8

Dokonując oceny prac komisja konkursowa weźmie pod uwagę:

- zgodność pracy z tematem i celami konkursu

- autentyczność.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

Termin ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród ustalą organizatorzy.

Prace konkursowe (tylko te w wersji papierowej) będą wyeksponowane w budynku szkoły.

Natomiast prace w formie filmu bądź prezentacji multimedialnej zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.

WAŻNE:

Do udziału w konkursie niezbędne jest przesłanie kompletu zgłoszeniowego, w skład którego wchodzą:

Formularz zgłoszeniowy (dane osobowe uczestnika oraz dane jego rodzica/ opiekuna prawnego),

Praca konkursowa oraz

wszystkie wypełnione i podpisane zgody, które są załącznikami do Regulaminu konkursu.

Koordynator konkursu:

Agata Roskosz-Stachnio