Szanowni Rodzice dzieci oddziałów zerowych i uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024

Dyrektor szkoły uprzejmie informuje, że nie odbędzie się zaplanowane spotkanie z Państwem ze względu na brak możliwości podania składu osobowego poszczególnych oddziałów oraz ich wychowawców. Powyższe informacje zostaną Państwu przekazane w ostatnim tygodniu sierpnia bieżącego roku poprzez wywieszenie list na tablicy ogłoszeń w szkole.

Najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego:

Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
1. Zdjęcie do legitymacji szkolnej
2. Wyposażenie na zajęcia na basenie
- ręcznik
- strój kąpielowy jednoczęściowy (dziewczynki), kąpielówki (chłopcy)
- klapki
- okulary
- czepek
- worek nieprzemakalny (ewentualnie reklamówka)

3. Strój na zajęcia wychowania fizycznego
- biała, bawełniana bluzeczka
- krótkie spodenki – czarne lub granatowe (jesień/ zima - getry, spodnie dresowe)

- tenisówki
- worek
4. Strój galowy na rozpoczęcie, zakończenie roku szkolnego i inne uroczystości szkolne
- granatowe, czarne spodnie
- spódniczka
- biała koszula (bluzka)
5. Przybory na zajęcia edukacji wczesnoszkolnej
- zeszyty 16 – kartkowe w cienkie linie  – 3 szt.
- zeszyty 16 – kartkowe w kratkę  – 4 szt.
- pudełko śniadaniowe
- bidon (wg uznania rodzica)
- piórnik
- ołówki 2 szt.
- temperówka z pojemniczkiem
- gumka
- klej w sztyfcie
- linijka (15 – 20 cm)
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami
- kredki ołówkowe
- kredki świecowe
- farby plakatowe ok. 12 kolorów
- 2 pędzle różnej grubości
- pojemnik na wodę z przykrywką
- blok A 4 białe kartki
- blok A 4 kolorowe kartki
- blok techniczny A 4 kolorowe kartki
- blok techniczny A 4 białe kartki
- papier kolorowy – wycinanka
- plastelina
- 2 teczki z gumką
- liczydło
- patyczki
6. Obuwie zmienne + worek

7. Podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej i j. angielskiego - uczniowie wraz z wychowawcą odbierają z biblioteki szkolnej we wrześniu.

Rodzice kupują:

Religia: ,,Bóg - nasz Ojciec ‘’–  wydawnictwo WAM Kraków, podręcznik + ćwiczenia, W.Kubik

Dobra rada:
Worek ze strojem gimnastycznym, worek z obuwiem zmiennym, tornister, bloki i inne rzeczy należy podpisać (nożyczki i gumkę również!). Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Pakiet edukacyjny dla dzieci 6-letnich został zamówiony przez szkołę. Dzieciom zostanie rozdany we wrześniu. Koszt pakietu ok.190 zł, płatne do 20.09.2023r. u wychowawcy. Wyprawka plastyczna dla dzieci zostanie zamówiona przez szkołę. Koszt wyprawki 100 zł, płatne do 20.09.2023 u wychowawcy.

Rodzice kupują:

J. angielski: wyd. Macmillan, ,,Tiger & Friends Starter’’, Autorzy książki: Carol Read, Mark Ormerod, Magdalena Kondro.

Religia: 6 –latki „Tak, Jezus mnie kocha”  wyd. Jedność Kielce  k. Mielnicki, E. Kondrak