phoca thumb m 008 dzien patronkiphoca thumb m 024 dzien patronkiphoca thumb m 047 dzien patronkiphoca thumb m 075 dzien patronki

16 maja społeczność PSP nr 2 w Jelczu – Laskowicach po raz kolejny radośnie uczciła Dzień Patronki Szkoły, Marii Skłodowskiej – Curie. Jak co roku tego dnia organizatorzy zaplanowali dla dzieci i młodzieży wiele atrakcyjnych punktów programu.

Już od rana pani pedagog Anna Kowal – Goliszek umożliwiła młodym piosenkarzom, tancerzom, muzykom, sportowcom i aktorom zaprezentowanie swoich wyjątkowych uzdolnień podczas Szkolnego Przeglądu Talentów, w którym wszystkich niepowtarzalnych artystów nagrodzono dyplomami oraz słodyczami.

Tymczasem klasy szóste zostały zaproszone przez panią Katarzynę Bobko oraz asystujących jej gimnazjalistów do magicznego laboratorium Marii Skłodowskiej – Curie, gdzie mogli nie tylko obserwować barwne i spektakularne doświadczenia chemiczne, ale także samodzielnie je wykonać!

Nawiązując do sportowych pasji patronki, w programie zaplanowano również potyczki na tych arenach zmagań. Na bieżni szkolnej, pod czujnym okiem pani Moniki Kiełbusiewicz, sztafety klas wzięły udział w Biegu dla Marii, a na sali gimnastycznej, pod opieką pani Małgorzaty Więch, rozegrany został zespołowy Turniej Dwóch Ogni.

Również uczniowie uzdolnieni plastycznie mieli okazję zaprezentować swoje prace podczas wystawy pod hasłem: "100 portretów Marii w stulecie niepodległości” przygotowanej przez p. Małgorzatę Waszak. Liczba portretów patronki wyeksponowanych na sztalugach, tablicach i w gablotach na terenie całej szkoły aż dwukrotnie przekroczyła tę zaplanowaną w tytule wernisażu.

Uczniowie klas młodszych z entuzjazmem i zapałem przystąpili do realizowanych na placu apelowym warsztatów rysowania kredą, podczas których przedstawiali własną wizję szkoły, dając upust nieograniczonej mocy wyobraźni.

Wyjątkowym punktem tegorocznego programu okazała się prezentowana w auli część artystyczna. Zgromadzonych widzów wzruszyło i rozśmieszyło przygotowane przez niezawodne panie - Halinę Olczak i Danutę Pasierbską przedstawienie pt. ,,Jak to ze złotą rybką było” oraz oczarował recital piosenek francuskich ,,Pod dachami Paryża”, który zaprezentował szkolny chór pod profesjonalnym kierunkiem pana Dariusza Drużbiaka.

W szkolnej auli na czwartej godzinie lekcyjnej zgromadzili się tłumnie na rozdaniu nagród laureaci konkursów zorganizowanych w ramach Dnia Patronki Szkoły. Pani Dyrektor Agata Skierska wraz z organizatorami poszczególnych zmagań, paniami: Matyldą Fryszer, Joanną Kołakowską, Anną Pawlaczek, Anielą Hołodniak, Katarzyną Krawczyk – Herbą, Elżbietą Adamską wręczyła dumnym wyróżnionym dyplomy oraz nagrody. Uczniowie zdobyli laury w następujących konkursach: Szkolnym Konkursie Literackim ,,Z Warszawy do Paryża. Maria Skłodowska – Curie w służbie nauce i ludzkości”, konkursie na przebranie ,,Wyglądam jak Maria Skłodowska – Curie”, Konkursie Wiedzy o Marii Skłodowskiej – Curie, konkursie dla klas III -,,Moje spotkanie z patronką szkoły”, konkursie plastycznym dla klas I-III i zerówek.

Przewidziano także bardziej oficjalną część obchodów tego wyjątkowego dnia. Odśpiewano hymny: Polski, Francji oraz szkoły. Delegacja klas pod opieką pani Agnieszki Kaletnik uczciła pamięć o Patronce, składając pod Jej popiersiem biało-czerwone kwiaty oraz symboliczny znicz.

Niestety w tym roku, ze względu na prognozowane opady deszczu, nie wyruszyła spod bram PSP nr 2 Szkolna Defilada Dwójki. Uczniowie mogli jednak wspólnie i radośnie spędzić czas na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką pana Bogdana Drausa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wymienionym nauczycielom za całomiesięczne przygotowania do tej wyjątkowej szkolnej imprezy oraz paniom Agnieszce Kaletnik i Joannie Kołakowskiej za oprawę fotograficzną i nagranie święta. Wszystkim dobroczyńcom i sponsorom nagród również składamy gorące podziękowania.

Do zobaczenia za rok!

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.