025 wycieczka do hydropolis18 grudnia 2017r. uczniowie klas Vb i Vc przenieśli się z pochmurnej tego dnia jelczańsko-laskowickiej rzeczywistości do wodnego świata Hydropolis. W podróży tej towarzyszyły młodym odkrywcom mórz i oceanów Panie: Rytwińska, Kiełbusiewicz i Kołakowska.

W centrum wiedzy o wodzie uczniowie obejrzeli interaktywną wystawę poświęconą tej niezbędnej do życia substancji. Pan przewodnik przybliżył nam informacje z zakresu ekologii, geografii, fizyki, biologii, ale także... historii i sztuki. Przeprowadził nas przez 8 stref: Planeta wody; Głębiny; Ocean życia; Strefa relaksu; Człowiek i woda; Historia inżynierii wodnej; Miasto i woda; Stany wody. Prezentacja okazała się bardzo ciekawa, przystępna i atrakcyjna – szczególnie przyjemne było empiryczne doświadczanie omawianych zagadnień. A Strefa relaksu to po prostu sama poezja...

Wszystkim marynarzom, przyrodnikom, podróżnikom, ekologom... polecamy magiczny świat wody – Hydropolis.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.