Poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu jest ważnym procesem w kształtowaniu pokoleń młodych, tolerancyjnych osób. Z naszej szkoły cztery klasy: 1a z wychowawcą Elżbietą Adamską, 2d z wychowawcą Haliną Olczak, 3c z wychowawcą Anetą Morawską–Imiołek i 3e z wychowawcą Renatą Piątek przystąpiły do realizacji projektu "W cudownym świecie z Wami - Niebieskimi Motylami".
Kliknij w obrazek by przejść do galerii
Cele projektu:
1. Poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu.
2. Kształtowanie właściwych postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży.
3. Wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
Uwaga, uwaga!
Zapewne już wiecie, że wielkimi krokami zbliża się bardzo wyjątkowe święto –Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – na całym świecie celebrowane dnia 2 kwietnia, w rocznicę urodzin jednego z największych baśniopisarzy – Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji zapraszamy Małych i Większych Miłośników Książki do udziału w konkursie plastycznym. W tym roku proponujemy 2 kategorie konkursowe.
Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci organizowanego
z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przez Bibliotekę szkolną
KSIĄŻKA JAK Z BAJKI (dla Artystów z klas 0 - II)
„OTWIERAM KSIĄŻKĘ I…” (dla Artystów z klas III-IV) – uwaga w tytule pracy prosimy o rozwinięcie zdania-hasła konkursowego!!!
Warunki uczestnictwa w konkursie:
Koordynator konkursu: Barbara Rytwińska
Wyniki konkursu i nagrody:
2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dlaczego akurat tego dnia? 2 kwietnia 1805 roku urodził się Hans Christian Andersen.
Jego baśnie zna chyba każdy - mały i duży - nie powinno więc dziwić, że lektury dla maluchów mają swoje święto właśnie wtedy. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi w 1967 roku. Od tego czasu, co roku, inne państwo organizuje uroczyste obchody tego święta. Polska była gospodarzem w 1979 roku. To, dlaczego ustanowiono to święto, jest oczywiste - wszystko po to, aby najmłodsi chętnie sięgali po książki, aby lektury dla najmłodszych cieszyły się coraz większą popularnością. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o takich akcjach jak "Noc z Andersenem" (zapoczątkowana w Czechach w 2007 roku), czy "Cała Polska czyta dzieciom" (prowadzona od 2001 roku).
Naprawdę warto czytać dzieciom
Szanowni Państwo,
w związku z trwającą wojną w Ukrainie społeczność naszej szkoły przyłącza się lub inicjuje szereg działań charytatywnych, mających na celu pomoc humanitarną. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do naszych akcji:
1. Zebrane medykamenty zostaną przekazane do Polskiej Misji Medycznej lub Caritas Polska (koordynatorzy:
p. Agata Roskosz-Stachnio i p. Ireneusz Stachnio). Zbieramy tylko NOWE i oryginalnie zapakowane:
- środki opatrunkowe,
- opaski uciskowe (dziane i elastyczne),
- bandaże (różne rodzaje i szerokości),
- odkażacze dla skóry,
- płyny odkażające do ran,
- gazy i kompresy jałowe i niejałowe,
- plastry na rolkach,
- rękawiczki jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary),
- maści: cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum itp.,
- strzykawki (2, 5, 10, 20)
oraz inne środki potrzebne do udzielania pierwszej pomocy medycznej, takie jak: apteczki, wenflony (różne), szwy (nitki do szwów), pęsety sterylne, nożyce medyczne z ostrymi końcami, nożyce do rozcinania odzieży.
2. Zbiórka niezbędnych rzeczy dla uchodźców organizowana we współpracy z Radą Rodziców (koordynator - p. Magdalena Rogalska)
Zbieramy:
- wyposażenie szkolne: plecaki, zeszyty, piórniki, kredki, ołówki, bloki, worki na obuwie lub rzeczy na basen, stroje gimnastyczne (spodenki i koszulki), stroje na basen (kostiumy kąpielowe, klapki, czepki);
- środki czystości: małe płyny do naczyń, małe proszki do prania;
- akcesoria: szczotki do włosów, grzebienie, szampony.
Klasy trzecie uczestniczyły w międzynarodowym projekcie „Przepisujemy dla Tolkiena”. Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy w dzielnic Wawer postanowiła w niezwykły sposób uczcić 130. urodziny Johna Tolkiena, twórcy oryginalnego, baśniowego świata pełnego elfów, krasnoludów i hobbitów. Inicjatywa polega na własnoręcznym przepisywaniu 11 książek jego autorstwa. Do tej pory zaangażowało się w nią ponad 13 tys. osób z całej Polski, a także z Anglii, Litwy, Irlandii i Czech. Nasi uczniowie przepisali fragmenty Hobbita, a ich rękopisy zostaną złożone w książkę.
Koordynatorka akcji- Renata Piątek