foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

 Obraz8W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny i literacki dla uczniów kl. I –VIII pt. "Baśnie i legendy z całego świata”. Organizatorem była p. Barbara Rytwińska. Celem konkursu było poznanie baśni i legend z różnych stron świata, rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych, literackich oraz wyobraźni twórczej uczniów. Na konkurs wpłynęło 73 prace. Decyzją komisji konkursowej postanowiono nagrodzić 20 prac.

Konkurs przeprowadzono na poziomie klas 0 - VIII

Kategoria klas 0 - III

Uczniowie nagrodzeni:

I miejsce - Dominika Morozowa kl. III e, Alicja Obara kl. III e

II miejsce - Julia Ślipko kl. III e, Maja Urbańska kl. II d

III miejsce - Maciej Maciakiewicz kl. II a, Paulina Sycz kl. I c

Uczniowie wyróżnieni:

Viktora Savczuk kl. III e

Kategoria klas IV – VI

Uczniowie nagrodzeni:

I miejsce - Zuzanna Słobodzian kl. IV c

II miejsce - Nadia Koprowska kl. IV a

III miejsce - Hanna Maciakiewicz kl. IV c

Czytaj więcej...

 obraz 7W listopadzie dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły brały udział w akcji BohaterOn. We wszystkich grupach nauczyciele przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem materiałów otrzymanych od organizatorów akcji. Dzieci samodzielnie lub z pomocą nauczycieli wykonały piękne kartki dla Powstańców. O akcji ze strony: https://bohateron.pl/o-akcji/

BohaterOn – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Koordynator projektu: Małgorzata Niżyńska

 258467798 330110108485349 1390918935720194760 n19 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Jelczu-Laskowicach odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Polska Wierszem Malowana”. Z naszej szkoły w konkursie udział wziął Karol Patriak z grupy pięciolatków. Karol zaprezentował wiersz Antoniego Słonimskiego „Polska”. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie zajęły pierwsze miejsca i zostały nagrodzone pięknymi książkami. Konkurs dostarczył małym artystom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy.

Serdecznie gratulujemy

 

Kliknij poniżej by odtworzyć nagranie

Wiersz Antoniego Słonimskiego "Polska" w wykonaniu Karola Patriaka 

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego,

ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”- Florian Plit

 Klasa 3e z wychowawcą Renatą Piątek wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolne przygody Gangu Swojaków” IMG 3474organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. To już nasz kolejny udział w tym projekcie edukacyjnym. Edukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią jest niezwykle ważna. Dlatego istotne jest, aby najmłodsi poznali piękno polskiej natury i gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić. Celem programu jest zachęcenie dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Specjalnie przygotowane zadania pomogły dzieciom pokazać zagrożone gatunki zwierząt w Polsce i jak je chronić. Uczniowie wykonali z plasteliny i modeliny zwierzęta, które zostały zaprezentowane na mapie małej ojczyzny.

Obraz5

 W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „DLA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY” promującej krzewienie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży rozpoczynamy akcję: "Tropimy błędy”. Zadanie uczniów polega na wyszukaniu błędów w przestrzeni publicznej, wykonaniu zdjęcia i przesłaniu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z informacją odnośnie autora zdjęcia (imię i nazwisko, klasa). W każdym miesiącu zdjęcia zostaną umieszczone na Padlecie przez panią wicedyrektor Izabelę Siedlecką. Klasa, która w okresie od listopada do lutego wytropi najwięcej błędów, zdobędzie tytuł „Tropiciela błędów”-rozstrzygnięcie podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Szanowni Rodzice i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2

w Jelczu-Laskowicach,

w związku z realizowaną w naszej szkole Ogólnopolską Kampanią Społeczną „DLA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY” serdecznie zapraszam uczniów klas III-VIII wraz z rodzinami do udziału w

I Szkolnym Dyktandzie Rodzinnym, którego celem jest promocja poprawności pisowni zgodnie z zasadami ortograficznymi oraz integracja wielopokoleniowa. Żywię głębokie przekonanie, że wspólne zmagania z pisownią będą okazją zarówno do nauki, jak i świetnej rodzinnej zabawy.Rodzinne Dyktando Plakat

Termin dyktanda: 26.11.2021r. godz. 18.00 - online

Zgłoszenia: do 24.11.2021r. poprzez e-dziennik do p. Izabeli Siedleckiej

Czytaj więcej...

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.