foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Kartka dla bohatera   podziekowanie

   Drodzy uczniowie i nauczyciele bardzo dziękuję za zaangażowanie się w akcję „Kartka dla bohatera”. Dziękuję za własnoręczne wykonanie przepięknych kartek dla lotnika Dywizjonu 304 Pana Mieczysława Frąckiewicza z okazji Jego 102. urodzin.
Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Patriotyczne „Jednostka Sokołów”. Stowarzyszenie dostarczyło Panu Mieczysławowi ponad 400 kartek z terenu naszej i sąsiednich gmin. Uczniowie naszej szkoły wykonali 130 kartek.
W galerii zdjęć znajduje się podziękowanie od Jednostki Sokołów dla naszej szkoły. Przedstawiciele Jednostki Sokołów osobiście przekazali podziękowanie Pani dyrektor Agacie Skierskiej. Jest także zdjęcie Pana Mieczysława z urodzinowymi kartkami. Na innych zdjęciach widać Wasze kartki, a w zasadzie tylko część z tych 130. Czy rozpoznajesz swoją kartkę?

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Ireneusz Stachnio – koordynator akcji „Kartka dla bohatera” w naszej szkole

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym

"W MAGICZNYM NASTROJU".

Celem konkursu było:

- edukacja dzieci w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych

z obrzędowością ludową,

- kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia,

- rozwijanie wyobraźni plastycznej,

- rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci,

- umożliwienie dzieciom zaprezentowania własnej twórczości. IMG20211220141045

Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszystkie prace pięknie się prezentowały i sprawiły, że na naszym korytarzu zapanowała świąteczna atmosfera. Ostatecznie wszystkie dzieci zostały nagrodzone książeczkami i słodkimi, świątecznymi upominkami.

Organizatorzy konkursu: Wychowawcy grup 0 "a" i 0 "b"

IMG20211220141040

Missio

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy w imieniu Fundacji Redemptoris Missio, z którą nasza szkoła współpracuje w ramach akcji charytatywnych niosących pomoc afrykańskim dzieciom składam życzenia Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                   Koordynator akcji Ireneusz Stachnio

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez co, co ma, lecz przez to, czym dzieli się

z innymi”- Jan Paweł II

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska w Oławie oraz dla bezdomnych kotów na terenie naszego miasta. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów zgromadziliśmy spore ilości karmy suchej i mokrej, kocyków i innych akcesoriów. Wasze wsparcie w pełni odzwierciedliło hasło, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Dary zostały już przekazane. Szczęśliwe zwierzaki nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Edyta Grydziuszko, Renata Piątek, Ilona Grzywacz-Lewicka

 Obraz8W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny i literacki dla uczniów kl. I –VIII pt. "Baśnie i legendy z całego świata”. Organizatorem była p. Barbara Rytwińska. Celem konkursu było poznanie baśni i legend z różnych stron świata, rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych, literackich oraz wyobraźni twórczej uczniów. Na konkurs wpłynęło 73 prace. Decyzją komisji konkursowej postanowiono nagrodzić 20 prac.

Konkurs przeprowadzono na poziomie klas 0 - VIII

Kategoria klas 0 - III

Uczniowie nagrodzeni:

I miejsce - Dominika Morozowa kl. III e, Alicja Obara kl. III e

II miejsce - Julia Ślipko kl. III e, Maja Urbańska kl. II d

III miejsce - Maciej Maciakiewicz kl. II a, Paulina Sycz kl. I c

Uczniowie wyróżnieni:

Viktora Savczuk kl. III e

Kategoria klas IV – VI

Uczniowie nagrodzeni:

I miejsce - Zuzanna Słobodzian kl. IV c

II miejsce - Nadia Koprowska kl. IV a

III miejsce - Hanna Maciakiewicz kl. IV c

Czytaj więcej...

 obraz 7W listopadzie dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły brały udział w akcji BohaterOn. We wszystkich grupach nauczyciele przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem materiałów otrzymanych od organizatorów akcji. Dzieci samodzielnie lub z pomocą nauczycieli wykonały piękne kartki dla Powstańców. O akcji ze strony: https://bohateron.pl/o-akcji/

BohaterOn – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Koordynator projektu: Małgorzata Niżyńska

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.