foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

15 czerwca 2022 r. (środa) o godz. 17.30 w dużej sali gimnastycznej odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci przyjętych do kl. I w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach na rok szkolny 2022/2023.

15 czerwca 2022 r. (środa) o godz. 18.00 w dużej sali gimnastycznej odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego - 5-latki oraz rocznego przygotowania przedszkolnego (zerówki) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach na rok szkolny 2022/2023.

 

 c06adf30 6c59 4627 ad47 de46b1f8e6e9W czwartek 2 czerwca, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Gminnego Konkursu dla uczniów klas trzecich „Najlepszy z Najlepszych”.

 Celem konkursu było promowanie uczniów zdolnych, rozwijanie ich zainteresowań, motywowanie do zdobywania wiedzy i jej popularyzacja. W konkursie wzięło udział 17-stu najlepszych uczniów z pięciu szkół gminy Jelcz-Laskowice. Uczniowie rywalizowali rozwiązując zadania z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

 Tytuł „Najlepszego z Najlepszych” zdobyła Hanna Dumańska z PSP Nr 2, na drugim miejscu uplasował się Michał Musiał także z PSP Nr 2, a na trzecim Jerzy a6c3e162 1180 4ba1 afa4 f6596144ad49Kołakowski z PSP w Miłoszycach.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki oraz pamiątkowe przypinki. A zwycięzcy dodatkowo gry. Był też słodki poczęstunek. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i nauczycielkom, które przygotowały dzieci! Życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Konkurs przygotowały Panie Małgorzata Załubska, Elżbieta Adamska, Dorota Wieczorek i Elżbieta Zielińska.

masa solna

Klasa 1d z wychowawcą Małgorzatą Załubską wykonała w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” zadanie pt. „Mali i duzi architekci”. Uczniowie zrealizowali zadanie w dwóch etapach. Najpierw obejrzeli film instruktażowy na temat lepienia z masy solnej. Następnie przystąpili do wykonania różnorodnych płaskorzeźb, które po wyschnięciu zostały pomalowane farbami. Zajęcia sprawiły uczniom wiele satysfakcji i wrażeń.

                                                                            Koordynator projektu Renata PiątekMPE

03 wizyta w urzedzieDzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły 17 i 23 maja odwiedziły Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Przywitał i oprowadził je po urzędzie Pan Dariusz Koprowski sekretarz miasta i gminy. Wycieczka została zorganizowana z inicjatywy przedszkolaków, którzy chcieli poznać Burmistrza Miasta Jelcz-Laskowice oraz zobaczyć urząd i poznać zasady jego funkcjonowania. Wizytę rozpoczęto w sali obrad, gdzie dzieci uczestniczyły w projekcji filmu, który opowiadał o historii pałacu z lwami. Następnie dzieci udały się do gabinetu Burmistrza Pana Bogdana Szczęśniaka, który opowiedział o swojej pracy i działaniu urzędu.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Czytaj więcej...

01 wizyta pszczelarzy 2022

24 maja oddziały przedszkolne odwiedzili pszczelarze Państwo Barbara i Aleksander Gocoł oraz Pan Mariusz Pawlaczek z Dolnośląskiego Związku Pszczelarzy z Koła Terenowego w Jelczu-Laskowicach. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych w PSP 2. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz niezbędnych narzędzi i przyborów do wykonywania różnych czynności w ulu. Zaproszeni pszczelarze przybyli w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywieźli w specjalnym ulu edukacyjnym. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały pracowite owady, a potem ramki z plastrami miodu. Pszczelarze  opowiadali, jak powstaje miód, jak zbierany jest pyłek, czym się żywią i co produkują pszczoły oraz jakie mają zwyczaje.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Czytaj więcej...

03 dzien ziemi 2022
Temat tegorocznej edycji to "Ziemia i jej mieszkańcy". Celem konkursu było zwrócenie uwagi na pojęcie bioróżnorodności. Pamiętajmy więc, że różnorodność biologiczna to rozmaitość ekosystemów, gatunków i ich genów. Jest podstawową cechą przyrody – im bardziej różnorodne środowisko przyrodnicze, tym jest stabilniejsze, lepiej funkcjonuje i jest odporne na zmiany.

Na konkurs wpłynęło 27 prac. Były one bardzo ciekawe i różnorodne, a przede wszystkim niezwykle pomysłowe. Jury miało więc trudne zadanie z wyłonieniem najlepszych prac. W związku z tym oprócz nagród zostały przyznane dodatkowe wyróżnienia, a pozostałych uczestników konkursu nagrodzimy symbolicznym upominkiem.

Czytaj więcej...

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.