foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

pomoc dla ukrainy

 Szanowni Państwo,

w związku z trwającą wojną w Ukrainie społeczność naszej szkoły przyłącza się lub inicjuje szereg działań charytatywnych, mających na celu pomoc humanitarną. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do naszych akcji:

 

 

1. Zebrane medykamenty zostaną przekazane do Polskiej Misji Medycznej lub Caritas Polska (koordynatorzy:

p. Agata Roskosz-Stachnio i p. Ireneusz Stachnio). Zbieramy tylko NOWE i oryginalnie zapakowane:

- środki opatrunkowe,

- opaski uciskowe (dziane i elastyczne),

- bandaże (różne rodzaje i szerokości),

- odkażacze dla skóry,

- płyny odkażające do ran,

- gazy i kompresy jałowe i niejałowe,

- plastry na rolkach,

- rękawiczki jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary),

- maści: cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum itp.,

- strzykawki (2, 5, 10, 20)

oraz inne środki potrzebne do udzielania pierwszej pomocy medycznej, takie jak: apteczki, wenflony (różne), szwy (nitki do szwów), pęsety sterylne, nożyce medyczne z ostrymi końcami, nożyce do rozcinania odzieży.

2. Zbiórka niezbędnych rzeczy dla uchodźców organizowana we współpracy z Radą Rodziców (koordynator - p. Magdalena Rogalska)

Zbieramy:

- wyposażenie szkolne: plecaki, zeszyty, piórniki, kredki, ołówki, bloki, worki na obuwie lub rzeczy na basen, stroje gimnastyczne (spodenki i koszulki), stroje na basen (kostiumy kąpielowe, klapki, czepki);

- środki czystości: małe płyny do naczyń, małe proszki do prania;

- akcesoria: szczotki do włosów, grzebienie, szampony.

Czytaj więcej...

 IMG 20220228 150535Klasy trzecie uczestniczyły w międzynarodowym projekcie „Przepisujemy dla Tolkiena”. Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy w dzielnic Wawer postanowiła w niezwykły sposób uczcić 130. urodziny Johna Tolkiena, twórcy oryginalnego, baśniowego świata pełnego elfów, krasnoludów i hobbitów. Inicjatywa polega na własnoręcznym przepisywaniu 11 książek jego autorstwa. Do tej pory zaangażowało się w nią ponad 13 tys. osób z całej Polski, a także z Anglii, Litwy, Irlandii i Czech. Nasi uczniowie przepisali fragmenty Hobbita, a ich rękopisy zostaną złożone w książkę.

 Koordynatorka akcji- Renata Piątek

image000000IMG 3867

 Uczniowie i uczennice klas 5a, 5c i 4c wraz z wychowawczyniami Agatą Roskosz-Stachnio, Małgorzatą Waszak i Dorotą 274348702 3154595011467980 8263806404609615859 nSmolis przystąpili do ogólnopolskiego projektu Be.Eco. Celem projektu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i kształtowanie ich korzystnych nawyków. Klasy wezmą udział w ekolekcjach, a chętne dzieci wezmą udział w konkursie polegającym nagraniu filmiku z pomysłem jak  być eko w domu, szkole, społeczności lokalnej. W maju odbędzie się także turniej ekologiczny online.
Koordynator projektu: Dorota Smolis

04 niezwykla lekcja historii16 lutego w oddziałach przedszkolnych gościliśmy Pana Piotra Kutelę i Pan Bogdana Lenart ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Zwiadowców Historii. Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiadali o historii ziem Jelcza-Laskowic oraz pokazali, co ziemia może ukrywać np. monetę z czasów Imperium Rzymskiego. Przywiezione przez Zwiadowców eksponaty wzbudziły ogromną ciekawość wśród przedszkolaków. Każdy chciał zobaczyć starą maszynę do pisania, obsłużyć pralkę „Franię” i podnieść stuletnie żelazko z duszą. Zobaczyliśmy też kolekcję starych lamp naftowych i karbitowych oraz bardzo stary telefon. Dzieci mogły nie tylko posłuchać o historii, ale także „jej dotknąć”. Bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Zwiadowców Historii za tę niezwykłą lekcję historii.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych w PSP 2

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.