foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

04 chinski smok i piasek pustyniKlasa 1c z wychowawcą Dorotą Wieczorek wykonała w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” dwa zadania: „Chiński smok” i „Piasek pustyni”. Uczniowie wysłuchali legendy o „Chińskim smoku”, poznali jego moc i cudowne znaczenie. Chłopcy wykonali smoka, a dziewczynki wykonały kolorowe prace z wykorzystaniem piasku. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

                                                                            Koordynator projektu Renata PiątekMPE

07 warsztaty ludoweKlasa 2c z wychowawcą Magdaleną Pasierbską-Abucką w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” zrealizowała zadanie pt. „Warsztaty ludowe”. Uczniowie malowali pisanki. Zanim dzieci przystąpiły do zdobienia swoich jajek, oglądały filmik instruktażowy, a także pokaz slajdów, podczas których poznały kilka technik malowania, np. za pomocą bibuły, folii bąbelkowej, przy użyciu gąbki, farbami akrylowymi. Uczniowie jednak wybrali najbardziej tradycyjną metodę - jajka malowały farbkami.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

                                                                            Koordynator projektu Renata PiątekMPE

„Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!”

                                                                                                                                                    Karolina Błażejczyk

 28 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-V. Celem jego było propagowanie dbałości o IMG 20220425 123726poprawność języka ojczystego, a także stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności ortograficznych. W tym roku swoich sił w zmaganiach z zawiłościami ortografii języka polskiego postanowiło spróbować 31 uczniów. Zmierzyli się oni z długim i trudnym dyktandem.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Eliza Bielecka IV b, (praca bezbłędna)

II miejsce - Alicja Żygadło V c

III miejsce - Hanna Trojanowicz IV c

Do Gminnego Konkursu Ortograficznego przechodzi 8 osób i są to: Eliza Bielecka IV b, Alicja Żygadło Vc, Hanna Trojanowicz IV c, Amelia Twardowska IV d, Helena Osińska V d, Natalia Niesłuchowska IV c, Amelia Krowicka V d, Bartosz Drozd V d.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy sukcesów w przyszłości.

Organizatorzy konkursu: Agnieszka Mazur i Anna Pawlaczek

 

DSCF1848Miło nam poinformować, że klasa 5a pod kierunkiem p. Doroty Smolis została laureatem konkursu przyrodniczego pt. "Nasze ścieżki przyrodnicze" zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z: Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych, Karkonoskim Parkiem Narodowym, Parkiem Narodowym Gór Stołowych oraz Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną we Wrocławiu. Nagrodą w konkursie jest dwudniowa wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu. Klasa weźmie w niej udział we wrześniu.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu ścieżki przyrodniczej w najbliższej okolicy. Nasza ścieżka pt. "Starorzecze Odry" ukazuje piękno i bogactwo historyczno-przyrodnicze terenów starej Odry i rezerwatu Łacha Jelcz. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pracą pod poniższym linkiem i do odwiedzenia pięknych miejsc przedstawionych w prezentacji.

https://psp2jl-my.sharepoint.com/:p:/g/personal/dsmolis_psp2jl_onmicrosoft_com/EfKd8BQYfu9Mgs5BA0U1CDAB5Ezl18EYyCeEBR_1XHa8Ng?e=gnMFtd

„Nauka ortografii nie jest tylko uciążliwym obowiązkiem,

może być również przyjemnością”

24 marca odbył się szkolny konkurs ortograficzny pt. „MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII” dla klas 2-3.

Wyniki konkursu:

IMG 20220401 09410411 miejsce - Agata Romańczukiewicz kl. 3c

2 miejsce - Kamil Jawor kl. 3a, Mikołaj Rompała kl. 3b

3 miejsce - Hanna Dumańska kl. 3d, Michał Musiał kl. 3e

4 miejsce - Stanisław Płowy kl. 3d

5 miejsce - Nikodem Dymarski kl. 2d.

W konkursie wzięli też udział uczniowie: Zofia Wójtowicz, Wojciech Kaczmarek, Julian Popiel, Lena Wiesenthal i Milena Kosmalska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu: Jolanta Baranów i Renata Piątek

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

dzien ziemi 2022

Z okazji Światowego Dnia Ziemi już po raz drugi zapraszamy do wzięcia udziału w ekologicznym konkursie plastycznym. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest bioróżnorodność, a inaczej mówiąc różnorodność form życia na Ziemi.

Zastanówcie się jakie stworzenia zamieszkują na naszej planecie – te znane i mniej znane, duże i małe i stwórzcie prace na temat "Ziemia i jej mieszkańcy".

W konkursie wezmą udział prace wykonane techniką dowolną - malarstwo, collage, rysunek, grafika, techniki mieszane. Prace należy wykonać w formacie A3 i dostarczyć je pani Małgorzacie Waszak do 30 kwietnia 2022.
Jury będzie zwracało szczególną uwagę na:
- estetykę wykonania
- zgodność z tematem konkursu
- wkład pracy.
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 6 maja 2022r. poprzez stronę internetową szkoły.
Pierwsze trzy miejsca w konkursie zostaną nagrodzone. Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy: Małgorzata Waszak, Dorota Smolis

 

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.