foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

statekKonkurs pt. „Drugie życie starych gazet”
Uczestnicy konkursu: uczniowie klas I – VI oraz I PA, II PA, III PA, IV PA, V PB, VI PA
Warunki uczestnictwa:
- samodzielne wykonanie (podczas zajęć szkolnych) ze starych gazet przestrzennego projektu dowolnej postaci literackiej;
- wstępnej selekcji prac kwalifikowanych do konkursu dokonuje wychowawca klasy I-III lub nauczyciel plastyki;
- każdy uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną pracę;
- prace muszą być zaopatrzone w czytelną metryczkę, zawierającą informacje: imię i nazwisko ucznia (autora pracy), klasa ORAZ imię i nazwisko postaci literackiej, tytuł utworu, z którego pochodzi, imię i nazwisko autora utworu literackiego.

Czytaj więcej...

MMBS

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022 – „Czytanie dla pokoju”
W ramach MMBS odbędzie się szereg działań mających na celu:
⦁    promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
⦁    zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
⦁    propagowanie zainteresowania książką,
⦁    rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
⦁    podnoszenie poziomu czytelnictwa,
⦁    integrację środowiska szkolnego, promowanie pracy grupowej.

Czytaj więcej...

mysliborz

W dniach 6-7 września klasa 6a i uczniowie z Samorządu Szkolnego pod opieką p. Doroty Smolis, p. Jana Glina i p. Bogdana Drausa wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu koło Jawora, prowadzonego przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu.

Organizatorzy zapewnili bogaty i bardzo ciekawy program zajęć o tematyce ekologicznej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w laboratorium, gdzie obserwowali przez mikroskop samodzielnie przygotowane preparaty oraz pozyskiwali barwniki z roślin. Mieli okazję poznać najpiękniejsze zakątki Parku Krajobrazowego "Chełmy" – Wąwóz i Organy Myśliborskie.

Wzięli również udział w grze terenowej i samodzielnie wykonali mydełko.

Wszyscy poradzili sobie z trudami wędrowania po krainie wygasłych wulkanów, a także w wielu przypadkach pierwszym wyjazdem bez rodziców. Wrócili do domu bogatsi o wiedzę przyrodniczą oraz prezentem od Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa.

Czytaj więcej...

Odpoczywaj na wsi

Zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - "Odpoczywaj na wsi".

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności pokazującej walory naturalne, dziedzictwo kulturowe i kulinarne oraz różnorodność przyrodniczą obszarów wiejskich.

Pracę należy wykonać w formacie A3 w technice - rysunek, malarstwo lub grafika.

Autor rysunku: Maria Myszura (powiat kielecki)

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy zależnie od wieku mogą startować w kategoriach:
I grupa – klasy 0 - III
II grupa – klasy IV - VIII

 

Pracę należy dostarczyć do nauczyciela plastyki Pani Małgorzaty Waszak. Termin złożenia pracy - 28.09.2022 r. (środa) do godz. 10:00.

 

                                                                       Organizator:

                                                                       Małgorzata Waszak

     
     

logotyp laboratoria

 

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

  

 

 Laboratoria przyszłości – charakterystyka programu

Źródło finansowania

Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Opis programu

„Laboratoria przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mająca na celu stworzenia nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” wsparcie zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Nowoczesne pomoce dydaktyczne służą budowaniu u uczniów kompetencji przyszłości w dziedzinach związanych z szeroko pojętą nauką, technologią, inżynierią, sztuką oraz matematyką. Korzystanie z wyposażenia zakupionego w ramach projektu sprzyja budowaniu kreatywności i umiejętności technicznych wśród uczniów oraz podnosi atrakcyjność zajęć i pozwala na praktyczne zdobywanie wiedzy w sposób innowacyjny i interdyscyplinarny.

Środki finansowe otrzymane w ramach programu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Jelczu-Laskowicach w ramach programu „Laboratoria przyszłości” otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 252 600 zł.

Informacja o zakupionym sprzęcie w ramach programu

W ramach programu zakupiono sprzęt w celu utworzenia w szkole profesjonalnej pracowni technicznej oraz stanowisk do druku 3D. Ponadto zaplanowano zajęcia z robotyki oraz z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego.

Zakupione wyposażenie będzie wykorzystywane do realizacji podstawy programowej w obu etapach edukacyjnych z uwzględnieniem zaspokojenia dydaktycznych potrzeb uczniów w oparciu o wszechstronny dobór treści oraz metod i najnowocześniejszych środków dydaktycznych na zajęciach lekcyjnych i zajęciach z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Nowoczesny sprzęt również będzie wykorzystywany w trakcie imprez i uroczystości szkolnych oraz wycieczek klasowych w celu dokumentowania życia szkoły.

 

JUŻ LATO ODESZŁO - realizacja kolejnego zadania - 21.11.2022r.

Temat: Jesień zamknięta w słoiku.

 Uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pani Danuty Pasierbskiej na lekcji plastyki wykonali piękne prace z wykorzystaniem przyniesionych darów jesieni. Kompozycje składały się z liści, jarzębiny, szyszek i innych owoców. Wykonane dzieła dostarczyły dzieciom wielu ciekawych wiadomości  o jesieni, dały możliwość eksperymentowania  z różnym, pod względem faktury, materiałami oraz umożliwiły poszukiwania ciekawych rozwiązań kompozycyjnych. Na zakończenie lekcji uczniowie opowiadali o swoich wytworach artystycznych. Lekcja zakończyła się wspólnym wykonaniem piosenki „Już lato odeszło”, a wykonane kompozycje ozdobiły klasę.

Wykorzystany sprzęt: aparat fotograficzny Panasonic LUMIX DC- FZ82

obraz2obraz 1  
   

 

Kreatywne prace plastyczne

,,Kreatywne prace plastyczne” to międzynarodowy projekt realizowany przez cały rok szkolny w oddziale 0d przez Panie: Renatę Leśkiewicz i Dorotę Koch. Ma on na celu rozwijanie twórczości dziecka, jego kreatywności. Twórczość plastyczna jest traktowana jako uniwersalny środek do wyrażania najgłębszych pragnień. Raz w miesiącu dzieci, pod kierunkiem nauczycielek, poznają nowe techniki malarskie i wykonują zadania konkursowe, a przy okazji dobrze się bawią.

Do fotograficznej dokumentacji projektu nauczycielki wykorzystują aparat pozyskany w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

20220923 134846 20221028 083756 20221028 083806
     
 
Wycieczka do fabryki bombek
 
IMG 2902  kopiaDzięki sprzętowi fotograficznemu pozyskanemu w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" uwieczniono na zdjęciach wycieczkę klasy 1b i 1c do fabryki bombek w Krośnicach.
Uczniowie mogli poznać tajniki produkcji szklanych bombek.
Zwiedzanie rozpoczęto od pomieszczenia, w którym ze szkła pod wpływem wysokiej temperatury wydmuchuje się różnorodne kształty bombek. W kolejnym pomieszczeniu bombki są posrebrzane specjalnym płynem. Na końcu dzieci zobaczyły panie, które ręcznie dekorują bombki tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Największą frajdą dla dzieci było wykonanie własnej bombki. Pierwszaki wróciły z wycieczki zadowolone pełne wrażeń, ponieważ otrzymały też bombki z własnym imieniem.
 
IMG 2783 IMG 2938  IMG 2985 
     

Zwycięstwo świetlicy!

2W listopadzie nasza świetlica wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanego przez Urząd Transportu KolejowegoUczniowie w wybranych przez siebie zespołach i pomocy rodziców oraz wychowawców świetlicy Pani Żanety Fortuny-Orzechowskiej i Pani Moniki Kiełbusiewicz, zaprojektowali i wykonali makiety Peronowa, miasteczka, w którym zaprezentowano bezpieczne zachowania przy terenach kolejowych np. na peronie, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowo-drogowym. Przygotowane makiety należało sfotografować i przesłać do organizatora konkursu. Do tego celu posłużył nam sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. 

Zwycięska praca oraz 5 wyróżnionych w konkursie, wśród których znalazła się również jedna z prac naszej szkoły, zostały zaprezentowane na Zimowym Pikniku Rodzinnym, który odbył się 3 grudnia na terenie Dworca Głównego we Wrocławiu.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii 

Stołówka szkolna uprzejmie informuje, że od 29.08.2022 (tj. poniedziałek) można zapisywać dzieci na obiady (zapisy dotyczą klas 1-8; w oddziałach przedszkolnych dziecko zapisane jest automatycznie w momencie przyjęcia do szkoły). Zapisy odbywają się w biurze stołówki szkolnej w godzinach 7:00-15:00.

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.