foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

01 wizyta pszczelarzy 2022

24 maja oddziały przedszkolne odwiedzili pszczelarze Państwo Barbara i Aleksander Gocoł oraz Pan Mariusz Pawlaczek z Dolnośląskiego Związku Pszczelarzy z Koła Terenowego w Jelczu-Laskowicach. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych w PSP 2. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz niezbędnych narzędzi i przyborów do wykonywania różnych czynności w ulu. Zaproszeni pszczelarze przybyli w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywieźli w specjalnym ulu edukacyjnym. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały pracowite owady, a potem ramki z plastrami miodu. Pszczelarze  opowiadali, jak powstaje miód, jak zbierany jest pyłek, czym się żywią i co produkują pszczoły oraz jakie mają zwyczaje.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Czytaj więcej...

03 dzien ziemi 2022
Temat tegorocznej edycji to "Ziemia i jej mieszkańcy". Celem konkursu było zwrócenie uwagi na pojęcie bioróżnorodności. Pamiętajmy więc, że różnorodność biologiczna to rozmaitość ekosystemów, gatunków i ich genów. Jest podstawową cechą przyrody – im bardziej różnorodne środowisko przyrodnicze, tym jest stabilniejsze, lepiej funkcjonuje i jest odporne na zmiany.

Na konkurs wpłynęło 27 prac. Były one bardzo ciekawe i różnorodne, a przede wszystkim niezwykle pomysłowe. Jury miało więc trudne zadanie z wyłonieniem najlepszych prac. W związku z tym oprócz nagród zostały przyznane dodatkowe wyróżnienia, a pozostałych uczestników konkursu nagrodzimy symbolicznym upominkiem.

Czytaj więcej...

Informujemy o możliwości zgłoszenia dziecka do udziału w półkolonii organizowanej w czasie wakacji.
Przewiduje się organizację czterech turnusów:
I) 27.06-01.07.2022 PSP nr 2
II) 04.07-08.07.2022 PSP nr 2
II) 04.07-08.07.2022 PSP w Miłoszycach
III) 11.07-15.07.2022 PSP nr 3 ul. Hirszfelda
IV) 18.07-22.07.2022 PSP nr 3 ul. Hirszfelda
W załączeniu:
Komunikat Burmistrza
Karta kwalifikacyjna - półkolonie

Kto pozna dobrze budowę swojego języka, ten płynniej i lepiej potrafi wyrazić swe myśli

słowem i pismem - Zenon Klemensiewicz

 

 20220427 11414127 kwietnia br. odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-V. Wzięło w nim udział 26 uczniów z sześciu szkół.

Główne cele konkursu to:

1. Propagowanie poprawnej pisowni i dbałość o piękno ojczystego języka.

2. Podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów.

3. Doskonalenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

4. Rozwijanie zainteresowań polonistycznych, wspieranie uzdolnień uczniów.

5. Integrowanie środowiska gminnego.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy zmagali się z dyktandem. W drugiej rozwiązywali test, który sprawdzał znajomość reguł ortograficznych. Zwycięzca otrzymał tytuł „Mistrza Ortografii”.

Wyniki konkursu:

1. miejsce – Karolina Szczęch (PSP nr 3);

2. miejsce – Jakub Kowalik (PSP nr 3);

3. miejsce – Dobrawa Strzelecka (PSP Miłoszyce).

  

20220427 13064620220427 131512

Klasa II d z wychowawcą Haliną Olczak w ramach projektu ,,Z kulturą mi do twarzy'' zrealizowała zadanie pt. ,,Świętujemy Dzień Teatru''. Uczniowie przygotowali inscenizację pt. ,,Sąsiedzi'' inspirowaną literaturą dziecięcą. Spektakl prezentowany był dla uczniów klas   pierwszych. Zapraszamy do obejrzenie filmiku.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1iypPe_0gwFP8gNebSP2d2xscO3eA8Fpw?usp=sharing

 

                                                                                 Koordynator projektu Renata Piątek

... I te duże i te małe, kolorowe, wielkanocne...konkurs na pisanke 2022

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą pisankę. Prace uczniów z powodzeniem przerosły oczekiwania organizatorów. Pisanka Zosi i Zuzi (uczennic klasy 5a) mierzyła ponad trzy metry i sięgała prawie do sufitu szkolnego korytarza.

W kategorii "praca 3d" zwyciężyła pisanka Marysi, Hani i Julii (uczennic z klasy 7 d). Praca  dziewczynek została zawieziona jako prezent wielkanocny do Domu Opieki Społecznej w Oławie (ku radości mieszkańców i pracowników ośrodka). Zwyciężczyniom  tegorocznego konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych oryginalnych pomysłów.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.