foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

3

W dniu 28 października zostały przeprowadzone zajęcia pod kierunkiem nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie p. Joanny Sawickiej w oddziale przygotowawczym 4 PA i 5 PB. Lekcja została przeprowadzona pod muralem szkoły i stanowiła element realizacji projektu „Zachować się jak trzeba”. Z kolei w dniu 4 listopada uczniowie wykonywali flagi państwowe przed Narodowym Świętem Niepodległości. W trakcie zajęć wykorzystano sprzęt fotograficzny z projektu Laboratoria Przyszłości.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

7a

„Czyste akweny” - ekologiczna akcja przeprowadzona wspólna przez wędkarzy z Koła nr 6 Polskiego Związku Wędkarskiego w Jelczu-Laskowicach oraz uczniów z Koła Ekologicznego PSP 2 w Jelczu-Laskowicach.

Cykliczna zbiórka śmieci na nabrzeżach zbiorników wodnych na terenie gminy Jelcz-Laskowice w ramach akcji „Czyste akweny” tym razem odbyła się przy zbiorniku wodnym „Pierwszy Staw Jelczański”, starorzeczu Odry „Matunin” oraz w okolicach rezerwatu przyrody „Łacha Jelcz”. Wędkarze z Koła nr 6 PZW w Jelczu-Laskowicach zbierają śmieci corocznie wiosną i jesienią. Tak jak w ubiegłych latach wędkarze do udziału w akcji zaprosili młodzież z Koła Ekologicznego działającego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach, którego opiekunem jest Ireneusz Stachnio.

Czytaj więcej...

Klasa 4d - pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, pani Agnieszki Miłuch-Ziaji- wykorzystując sprzęt fotograficzny z projektu Laboratoria Przyszłości, wykonała piękne jesienne zdjęcia. Zajęcia w plenerze zostały przeprowadzone 4 listopada i były realizacją tematu:  Jesienne obrazy słowem i aparatem malowane. Danuta Wawiłow "Jesienią" .
 
1a   1b 1c 
 1d  1e  1f

IMG 250225 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości pasowania na uczniów naszej szkoły. 

W tym roku szkolnym ślubowanie składało 90 uczniów, którzy uroczyście ślubowali na sztandar szkoły. Tradycyjnie pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Agata Skierska. Uczniowie najbardziej cieszyli się z prezentów- rożków obfitości. Uroczystość dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wrażeń.

IMG 2330

 IMG 2273IMG 2468

We wrześniu nauczyciele zapoznawali się przede wszystkim ze sprzętem fotograficznym. W trakcie wycieczek i imprez szkolnych wykonywali dokumentację fotograficzną przy użyciu:

- aparatu fotograficznego Canon EOS M50 MARK II

- obiektywu Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM

- karty pamięci SanDisk 256GB.

1a

Czytaj więcej...

czytelnikKonkurs biblioteki

Cały rok szkolny trwa Konkurs na najlepszego czytelnika roku szkolnego 2022/2023. Konkurs wygra uczeń, który przez cały rok szkolny przeczyta największą ilość książek według statystyk biblioteki szkolnej. Nagrody zostaną wręczone na koniec roku szkolnego 2022/2023.

POWODZENIA!!!

 

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.