Ślubowanie na Czytelnika klas pierwszych

IMG 20240522 075637MY UCZNIOWIE KLASY PIEWSZEJ PSP NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIEIMG 20240522 075049
UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY, ŻE BĘDZIEMY KSIĄŻKI KOCHAĆ, KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY.  WSZYSTKICH WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ. OBOWIĄZKI CZYTELNIKA TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ ...
PRZYRZEKAMY
Takimi słowami uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste Ślubowanie na Czytelnika. Uroczystość pasowania na czytelnika odbyła się 22 i 23 maja 2024 r. Przygotowała ją p. Barbara Rytwińska, a poprowadziła uczennica z Klubu Miłośników Książki i Biblioteki z klasy VI b Michalina Witek.
Z tej okazji uczennice z klasy V a i VI b Antonina Abucka, Emma Dudek, Milena Jaszczyszyn, Emilia Rudyk, Ada Tatko, Maria Zupa, Latika Opalińska, Julia Łokczewska, Oliwia Łokczewska, Maja Rusieńczyk, Zofia Sikora, Amelia Szlachetka, Małgorzata Wolsztyniak i Zofia Wójtowicz zaprezentowały inscenizację pt. „W krainie Czarów”, która wzbudziła wiele emocji.
Podczas pierwszego spotkania w bibliotece pierwszaki poznały zasady korzystania ze szkolnego księgozbioru, poszanowania książek oraz obowiązki i prawa czytelnika. Dla małych gości przygotowano piękną dekorację w bibliotece szkolnej. Ogromnym zainteresowaniem maluchów cieszył się występ starszych koleżanek klas V-VI w inscenizacji poświęconej prośbom książki oraz postacie z bajek. W ten sposób wprowadziły swych młodszych kolegów w poczet czytelników biblioteki szkolnej i w czekający na nich świat książek. Dla rodziców pierwszoklasisty przygotowano przewodnik ”Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!" Zachęcający do odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania z dziećmi. Pierwszoklasiści wzięli również udział w konkursie bibliotecznym ze znajomości bajek. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody niespodzianki. Po uroczystości pasowania każdy uczeń otrzymał książkę ufundowaną przez Instytut Książki, pamiątkową zakładkę do książki oraz słodki poczęstunek. Na ręce wychowawczyni został przekazany dyplom z tekstem ślubowania oraz tekst obietnicy do podpisania przez pierwszoklasistów. Pani dyrektor Marta Walorska zachęcała najmłodszych czytelników z klasy pierwszej do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Na zakończenie pierwszoklasiści wypożyczyli swą pierwszą książkę.
 IMG 20240522 085446  IMG 20240522 094040  IMG 20240522 094157  IMG 20240522 112535  IMG 20240522 122932
Nauczyciele - bibliotekarze