Miejsko-Gminne Mistrzostwa w lekkoatletycznym trójboju dla uczniów klas IV

1Świetny początek sportowej rywalizacji dla Czwartoklasistów!

8 października 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu - Laskowicach odbyły się Miejsko - Gminne Mistrzostwa w lekkoatletycznym trójboju dla uczniów klas IV w ramach Dolnośląskich Igrzysk Dzieci. Zawodnicy ze wszystkich 5 szkół gminnych zmagali się w trzech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Za organizację i przeprowadzenie zawodów byli odpowiedzialni: Małgorzata Oleksyn i Wojciech Czwartos.

Najlepszą drużyną trójboju okazał się zespół naszej szkoły!!!

Zawodnicy PSP nr 2 jako mistrzowie gminy reprezentowali nasze miasto Jelcz - Laskowice w powiatowych mistrzostwach, które odbyły się na stadionie OCKF w Oławie 10 października 2024r. Tym razem, oprócz klasyfikacji drużynowej, uczniowie mieli okazję rywalizować indywidualnie w poszczególnych konkurencjach.

Po raz kolejny nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni dla rywali ze szkół z powiatu oławskiego. W klasyfikacji drużynowej uplasowali się na 1 miejscu, a indywidualnie wywalczyli aż 10 medali!!!

W zawodach gminnych i powiatowych PSP nr 2 reprezentowali następujący uczniowie:

1. Zuzanna Szczerbań z klasy 4b
  2. Aleksandra Rodziewicz z klasy 4b
  3. Izabela Krowicka z klasy 4b
  4. Waleria Korobkina z klasy 4b
  5. Julia Sługocka z klasy 4a
  6. Nikodem Bobko z klasy 4b
  7. Michał Boroń z klasy 4b
  8. Hubert Furhmann z klasy 4b
  9. Dorian Markowski z klasy 4b
  10. Aleksander Woźniak z klasy 4a
  11. Hubert Żygadło z klasy 4a

W powiatowych mistrzostwach medale wywalczyli:

1. Nikodem Bobko - 3 medale: złoty w skoku w dal, brązowy w biegu na 60m, brązowy w rzucie piłeczką palantową.
  2. Aleksandra Rodziewicz - 2 medale: srebrny w biegu na 60m, brązowy w rzucie piłeczką palantową.
  3. Waleria Korobkina - 2 medale: srebrny w rzucie piłeczką palantową, brązowy w skoku w dal.
  4. Zuzanna Szczerbań - 1 medal: srebrny w skoku w dal.
  5. Michał Boroń - 1 medal: złoty w rzucie piłeczką palantową.
  6. Dorian Markowski - 1 medal: złoty w biegu na 60m.

Wszyscy startujący zawodnicy zasługują na uznanie i pochwałę za pokazanie swoim zaangażowaniem prawdziwego ducha sportowego!!!

Serdecznie gratulujemy!!!