Ułatwienia dostępu

Dzień Idola

W naszej szkole odbyło się nietuzinkowe wydarzenie zorganizowane przez Samorząd Szkolny- Dzień Idola. Była to doskonała okazja, aby uczniowie mogli wyrazić siebie, zaprezentować swoje zainteresowania oraz podzielić się inspiracjami, które na co dzień są dla nich ważne.

17 kwietnia szkolne korytarze wypełniły się barwnymi i kreatywnymi stylizacjami. Uczniowie mieli możliwość przebrać się za swoich idoli lub wzbogacić swój codzienny strój o charakterystyczne elementy nawiązujące do ulubionych postaci. Wśród inspiracji pojawili się znani sportowcy, artyści, bohaterowie filmów, a także postacie ze świata literatury i gier.

Pomysłowość uczestników nie miała granic. Można było zobaczyć zarówno dopracowane kostiumy i rekwizyty, jak i subtelne akcenty, które w ciekawy sposób oddawały charakter wybranego idola. Wydarzenie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji, ponieważ Dzień Idola był również doskonałą okazją do rozmów o pasjach, marzeniach i autorytetach. Uczniowie chętnie opowiadali o tym, dlaczego wybrali właśnie tę osobę jako swoją inspirację. Dzięki temu mogli lepiej się poznać i odkryć wspólne zainteresowania.

Serdecznie dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za zorganizowanie tego wyjątkowego dnia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ciekawe inicjatywy!

Gminny Konkurs Recytatorski klas I - III

„Słowa mają niezwykłą moc – potrafią malować obrazy, budzić emocjei przenosić nas w świat wyobraźni.”
konkurs recytatorski 1015 kwietnia pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVI Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Minkowicach Oławskich. Naszą placówkę reprezentowali: Laura Jankowska z klasy 1 a, Lena Kuriata z klasy 1 c, Franciszek Domański z klasy 2 d, Oliwia Moskalchuk z klasy 2 a oraz Maja Sakowska z klasy 3 d. Nasi uczniowie prezentowali utwory z repertuaru Wandy Chotomskiej – poetki, której twórczość od lat bawi, uczy i rozwija wyobraźnię najmłodszych. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań literackich, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego. Był także okazją do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów oraz integracji dzieci z różnych szkół. Występy naszych uczniów zostały bardzo dobrze ocenione przez jury. Troje z nich zdobyło wyróżnieni: Lena Kuriata zaprezentowała wiersz „Muchy w nosie”, Maja Sakowska „Łyżkę”, natomiast Oliwia Moskalchuk – „Kurcze blade”.
 konkurs recytatorski 1  konkurs recytatorski 2  konkurs recytatorski 4  konkurs recytatorski 5
 konkurs recytatorski 3  konkurs recytatorski 6  konkurs recytatorski 7  konkurs recytatorski 8
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki konkursu językowo-plastycznego pt. "Make the most beautiful Easter card!"

Z przyjemnością informujemy, że laureatami konkursu wielkanocnego zostali:

I miejsce - Daria Malysh, kl.2 b

II miejsce - Dawid Biedka, kl.3 c

III miejsce - Julia Stępkowska, kl.3 a

IMG 7572

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za dostarczenie przepięknych prac!

Gminny Konkurs Matematyczny klas 6 i 7

1775650996032Dnia 31.03.2026 r. w PSP nr 1 w Jelczu-Laskowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Wzięło w nim udział 5 trzyosobowych drużyn z naszej gminy. PSP nr 2 wspaniale reprezentowała wyłoniona w eliminacjach wewnątrzszkolnych trójka uczniów kl. 7: Hanna Dumańska, Kamil Jawor, Adam Skurjat.

Po 10-u niełatwych rundach nasz zespół osiągnął najwyższy wynik zdobywając I miejsce. Zwycięzcy otrzymali gratulacje od uczestników imprezy, organizatorek i dyrekcji PSP nr 1, dyplom oraz bony do empiku. Serdecznie gratulujemy uczniom wspaniałej postawy, owocnej współpracy i najlepszego wyniku dla naszej szkoły.

 1775670894890  1775651423746  1775651423753  1775651507402

Opiekę nad reprezentacją oraz rolę członka jury pełniła Ewa Moskal.

 

Wycieczka klubu Orły Matematyczne

1 kwietnia 2026 r. nasze koło odbyło kolejną ciekawą wycieczkę. Główny punkt programu to wspólna zabawa w rozwiązywanie zagadek w jednym z najwyżej ocenianych escaperoomów we Wrocławiu. W Exit 19 uczniowie zmierzyli się z misjami w trzech pokojach – Obłędzie, Wehikule czasu, Zdradzie w Breslau. Dwóm grupom udało się ukończyć grę z sukcesem a trzecia była bardzo blisko finiszu. Wszyscy opuszczali pokoje pełni wrażeń , emocji i ochoty na więcej. Kolejny raz ( gdyż wcześniej byliśmy w Let me out ) młodzież wykazała się świetną współpracą i umiejętnościami logicznego myślenia i kojarzenia. Nam opiekunkom również udzieliła się atmosfera mocnych emocji i radości. To wspaniałe uczucie współuczestniczyć w ciekawych doświadczeniach ze wspaniałą młodzieżą. 

Po intensywnym wysiłku intelektualnym w escaperoomie uczniowie odpoczęli nieco w Virtual City. Każdy we własnym tempie i według własnych upodobań mógł spróbować wirtualnej rozrywki. Wszelkie wspólne przeżycia, ciekawe doświadczenia, nauka współpracy i integracja tworzą siłę naszego zespołu. Motywują nas do pracy, wspólnej nauki i planowania kolejnych ekspedycji. Opiekę nad grupą sprawowały: Ewa Moskal i Monika Skotnicka.

 1775586493758  1775586493765  1775589565618  1775586493772
 1775586493775  obled 2026 04 01  wehikul czasu tajemnica leonarda 2026 04 01  zdrada w breslau 2026 04 01

 Opiekun koła – Ewa Moskal

Czyste akweny - 2026

„Czyste akweny” wspólna akcja uczniów z EKO-PSP 2 i wędkarzy z Koła nr 6 w Jelczu-Laskowicach

Na nabrzeżach Pierwszego Stawu Jelczańskiego odbyła się kolejna edycja akcji „Czyste akweny”, w której uczestniczyli uczniowie ze szkolnego klubu ekologicznego EKO-PSP 2 w Jelczu-Laskowicach. Uczniowie wspólnie z wędkarzami sprzątali okolice stawu. Sprzątanie miało na celu nie tylko uporządkowanie terenów wokół stawu, ale także promowanie postaw proekologicznych. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, sumiennością i dokładnością w zbieraniu i segregowaniu śmieci. Efektem działań było zebranie kilkunastu worków odpadów – osobno szkła i plastiku. Były to pouczające zajęcia z ochrony środowiska i nauka odpowiedzialności za lokalne środowisko i dbałości o miejscowe tereny rekreacyjne.

 Czyste Akweny wiosna 2026   3  Czyste Akweny wiosna 2026   6  Czyste Akweny wiosna 2026   8  Czyste Akweny wiosna 2026   11  Czyste Akweny wiosna 2026   10
 Czyste Akweny wiosna 2026   12  Czyste Akweny wiosna 2026   13  Czyste Akweny wiosna 2026   14  Czyste Akweny wiosna 2026   15  Czyste Akweny wiosna 2026   16

 Ireneusz Stachnio – opiekun klubu ekologicznego EKO-PSP 2

Świątecznie życzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia całej społeczności szkolnej.

imageUczniom życzymy radości, wiosennego optymizmu oraz wielu powodów do uśmiechu. Niech ten wyjątkowy czas będzie dla Was chwilą odpoczynku i nabrania sił do podejmowania kolejnych wyzwań.

Rodzicom dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły, życząc jednocześnie spokojnych, rodzinnych Świąt, pełnych ciepła i wzajemnej życzliwości.

Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom szkoły składamy wyrazy uznania za codzienny trud. Życzymy Państwu zdrowia, pogody ducha oraz wielu sukcesów - zarówno zawodowych, jak i osobistych. Niech Wielkanoc przyniesie nadzieję, odrodzenie oraz wiarę w lepsze jutro, a wspólnie spędzony czas napełni serca spokojem i radością. Wesołych Świąt!

BIP

bip logo

Inspektor Ochrony Danych

Obraz autorstwa ibrandify na Freepik

RODO

Obraz autorstwa ibrandify na Freepik

Deklaracja Dostępności

Obraz autorstwa ibrandify na Freepik