Klub Małego Poligloty
Opiekun: mgr Karolina Kolado
Klasy V-VI

Cele do realizacji:

Nadrzędnym celem utworzenia Klubu jest wzbogacenie oferty pracy szkoły, wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców, uświadomienie iż w dzisiejszym świecie mile widziana jest znajomość większej ilości języków obcych.

Cele cząstkowe:

• wzbogacenie zainteresowań lingwistycznych
  • zwiększenie kompetencji językowych
  • pogłębienie wiedzy uczniów o kulturze, obyczajach i historii krajów anglojęzycznych oraz hiszpańskojęzycznych
  • przejawianie zainteresowania i dalszej otwartości poznawczej na języki obce
  • docenienie waloru komunikacji werbalnej jako środka do porozumiewania się z obcokrajowcami
  • rozwijanie pasji aby zapewnić uczniom lepszą przyszłość

Motto: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumował, nie żeby go wszystko troszkę dochodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Zagadnienia tematyczne:

1. Children at school/ Niños y niñas en la escuela: uczeń w szkole poznajemy słownictwo opisujące przedmioty w klasie.
  2. Park, Weather, Clothes/ El Parque, el tempo atmosférico, la ropa: pogoda i nazwy ubrań.
  3. Greeting Forms /Las foŕmulas de interacción social: podstawowe wyrażenia używane na lekcji, zwroty grzecznościowe.
  4. My favourites/ Mis favoritos:- wyrażanie upodobania.
  5. Body parts/ Las partes de Cuerpo: części ciała- nazywanie i wskazywanie
  6. Numbers/ Las numeros 1-100: poznajemy liczebniki 1-100: podawanie wieku, gry dydaktyczne z wykorzystaniem liczenia.
  7. Christmas/ La Navidad- świąteczne tradycje, symbole, życzenia i kolędy.
  8. Sports/ Los deportes: nazwy dyscyplin sportowych.
  9. Food/ la comida y la bebida: nazwy produktów żywnościowych.
  10. Animals/ Mis Animales favoritos: ulubione zwierzęta-poznanie klasycznych bajek hiszpańskich i angielskich.
  11. Easter/ La Pascua: Wielkanoc tradycje i symbole świąteczne w Polsce, Hiszpanii i Anglii- podobieństwa i różnice.
  12. Fruit and Vegetables/ Las verduras y las frutas: owoce i warzywa- zasady zdrowego żywienia.
  13. Beach and sea/ La playa y tempo: plaża lato i pogoda.
  14. My family/ Mia familia: ja i moja rodzina.
  15. Days and time/ Las partes del Dia, El tiepo: Podawanie godziny i pory dnia
  16. Days of the week/ Las Dias de la semana- poznajemy dni tygodnia
  17. Places in a city of London and Madrid/ Las lugares en la Ciudad en Madrit. Najciekawsze miejsca w Londynie i Madrycie.
  18. Health and illness/ La salud y las enfermedades: Zdrowie i choroba: określanie samopoczucie.
  19. Transport/ Medios de transporte: nazywamy podstawowe środki transportu.
  20. Suitcases / Las malentăs y el viaje: wakacje: co jest niezbędne do spakowania walizki.
  21. Beach/ Ea la playa- przestrzegamy bezpieczeństwa na wakacjach.
  22. Months/ Los meses del año: nazywamy miesiące, porównujemy rok i rok szkolny w Anglii, Hiszpanii i Polsce.
  23. Invitation/ La invitación del cumpleaños: projekt zaproszenia urodzinowego.
  24. Birthday Party/ La fiesta del cumpleaño: wszyscy na przyjęciu urodzinowym- gra dydaktyczna.
  25. Cities and Capital/ Los paises y las Ciudades de la UE: Nazywamy państwa i stolice UE- orientacja na mapie.
  26. Doing Shopping/ Hacer Compras: zabawa w sklep.
  27. Traditional food In England/ La comida en España- Tradycyjne potrawy angielskie i hiszpańskie.
  28. Dish of the Day/ La receta de hoy: przygotowanie przepisu kulinarnego tradycyjnego dnia angielskiego i hiszpańskiego.
  29. Songs/ Canciónes- Tłumaczenie i śpiewanie piosenek w języku hiszpańskim i angielskim.
  30. Holidays/ Vacaciones- jedziemy na bezpieczne wakacje. Poznajemy najciekawsze miejsca do zwiedzania i rekreacji w Angli i Hiszpanii.

Copyright © 2019 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.