Dyrekcja i nauczyciele historii naszej szkoły zapraszają uczniów do udziału w konkursie historycznym związanym z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VII. Uczestnicy będą rozwiązywać zadania testowe zamknięte.

Chętni uczniowie klas IV i V otrzymają materiały, z których muszą przygotować się do testu. Materiały do pobrania u nauczycieli historii od czwartku 4 kwietnia.

Chętni uczniowie klas VI i VII muszą samodzielnie przygotować się do testu z następujących zagadnień: rozbiory Polski, polskie powstania narodowe w XIX w., I wojna światowa, oddziały polskie walczące w I wojnie światowej, życiorys i zasługi dla Polski: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Paderewskiego. Podstawą są podręczniki historii.

Konkurs odbędzie się po 10 kwietnia 2018r.

Nagrody otrzyma 10 osób, które najlepiej rozwiążą test z klas IV, 10 osób z klas V, 10 osób z klas VI oraz 10 osób z klas VII. Uczniowie ci otrzymają dodatkową ocenę celującą z historii i będą mogli pojechać na dwudniową wycieczkę do Krakowa w dniach 10 - 11 maja 2018 r. Część kosztów wycieczki pokrywa PSP nr 2. Wycieczka obejmuje: obiadokolację, nocleg oraz śniadanie drugiego dnia, zwiedzanie Kościoła Mariackiego, zamku wawelskiego, katedry na Wawelu wraz z kryptą królewską, Muzeum Lotnictwa, Muzeum Historycznego pod Sukiennicami, kopca Piłsudskiego oraz spacer po Starym Mieście.

Ostateczny koszt wycieczki podany zostanie w późniejszym terminie.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.