003 dzien edukacji narodowej"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku, jest wykształcenie". Pod tym hasłem 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas VIb, IVb i II gimnazjum przygotowali pod kierunkiem Pani Kamili Gwóźdź i Pani Sylwii Kryłat przedstawienie, w którym podziękowali za pracę, trud i poświęcenie nauczycielom, pracownikom szkoły i administracji.

Uczniowie klasy VI przedstawili poszczególne przedmioty szkolne. Czwartoklasiści ocenili własne negatywne zachowania, wyrzucając najgorsze przywary do kosza. Znalazły się w nim m.in.: pomazane zeszyty, programy telewizyjne, katalogi mody, śrubokręt, wagary, błędy ortograficzne i postać ogromnego Lenia. Prowadzący w imieniu wszystkich uczniów wręczył Pani Dyrektor bukiet obietnic zmiany dotychczasowego postępowania. Starsi uczniowie w Wiadomościach z Pokoju Nauczycielskiego zaprezentowali najnowsze trendy modowe dla nauczycieli. Podczas pokazu było naprawdę wesoło!

Szkolny chór pod kierownictwem Pana Dariusza Drużbiaka przygotował utwory muzyczne. Do jednego z nich słowa napisała nasza koleżanka Oliwia Dudkowska. Przedstawienie sprawiło, że wśród oglądających uczniów pojawiły się refleksje i uśmiech, a wśród nauczycieli śmiech i wzruszenie.

Także uczniowie klas 0-IV brali udział w uroczystym apelu. Uświetnili go członkowie koła teatralnego pod kierunkiem pani Haliny Olczak.
W podzięce za trud włożony w naszą edukację , samych radości i sukcesów życzą uczniowie PSP nr 2 w Jelczu- Laskowicach.

Pani dyrektor Agata Skierska złożyła nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi serdeczne życzenia zadowolenia z wykonywanej pracy, zdrowia, wytrwałości w realizacji zawodowych celów i pogody ducha.

P. Sylwia Kryłat