001 kup pan sczotke002 kup pan sczotkeSerdecznie dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, uczniom i ich rodzicom za udział w akcji charytatywnej pod hasłem „Kup Pan szczotkę", która została zorganizowana w naszej szkole w ramach współpracy z Fundacją Redemptoris Missio.

Szczoteczki i pasty do zębów zostaną wysłane do Afryki. Trafią do afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio wyjeżdżający na misje zabiorą je ze sobą. Zebraliśmy 71 past, 129 szczoteczek do zębów i 2 opakowania nici dentystycznych - łącznie 202 sztuki. Oto najbardziej aktywne klasy:

• I miejsce – (41 szt.) uczniowie Pani J. Kołakowskiej i p. J. Glina (V C, VI C)
  • II miejsce – kl. VI E (zebrała 27 szt.) – wych. Pani A. Hołodniak
  • III miejsce – kl. VI D (zebrała 23 szt.) – wych. Pani M. Łagódka
  • III miejsce – kl. V A (zebrała 23 szt.) – wych. Pani E. Wychowaniec

Wśród klas gimnazjalnych najwięcej zebrała klasa II A – 17 szt. – wych. Pani J. Sajdak.
Gratulujemy!

Na zakończenie akcji najbardziej aktywne klasy spotkała słodka niespodzianka. Uczniowie zostali obdarowani domowymi wypiekami naszych gimnazjalistek. Aniela Jaworska, Daniela Kaszycka, Marta Łukomska, Nikola Kicińska i Natalia Gołąb z kl. III b oraz Julia Kryżek z kl. II b upiekły wyśmienite ciasta i babeczki. Dziękujemy za te pyszności.

Koordynatorzy akcji
Agata Roskosz-Stachnio i Ireneusz Stachnio