001 pasowanie na czytelnika

022 pasowanie na czytelnikaMy uczniowie pierwszej klasy
Tobie, Książko, przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
I z twych rad i Twych mądrości
Korzystać od dziś usilnie!

Przyrzekamy!

Takimi słowami uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na czytelnika. Uroczystość pasowania na czytelnika odbyła się 30 i 31 maja 2017 r. Przygotowała ją p. Barbara Rytwińska, a poprowadzili uczniowie z Koła Przyjaciół Książki z klasy VI a ,V b i III a, którzy z tej okazji zaprezentowali inscenizację pt. „Teatrzyk z zagadkami”.

Podczas pierwszego spotkania w bibliotece pierwszaki poznały zasady korzystania ze szkolnego księgozbioru, poszanowania książek oraz obowiązki i prawa czytelnika. Dla małych gości uczniowie klasy V d ,III a, VI a i V d przygotowali piękną dekorację w bibliotece szkolnej. Ogromnym zainteresowaniem maluchów cieszył się występ starszych koleżanek i kolegów z klas III-VI w inscenizacji poświęconej prośbom książki. W ten sposób wprowadzili swych młodszych kolegów w poczet czytelników biblioteki szkolnej i w czekający na nich świat książek. Dla rodziców przygotowano też specjalnie dla nich zredagowany list zachęcający do odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania z dziećmi. Pierwszoklasiści wzięli również udział w konkursie znajomości baśni. Na zwycięzców czekały nagrody niespodzianki. Po uroczystości pasowania każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz słodki poczęstunek. Pani dyrektor Agata Skierska zachęcała najmłodszych czytelników z klasy pierwszej do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Na zakończenie pierwszoklasiści wypożyczyli swą pierwszą książkę.

p. Barbara Rytwińska