foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

028 dzien patronki207 dzien patronki250 dzien patronki

12 maja 2017r. w PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach hucznie świętowaliśmy Dzień Patronki, Marii Skłodowskiej-Curie dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie chemii i fizyki. Ten wyjątkowy dzień obfitował w liczne atrakcje. I tak na przykład klasowi zwycięscy konkursu wiedzy o patronce zmierzyli się z w etapie szkolnym z pytaniami z zakresu biografii, osiągnięć naukowych, zasług tej wyjątkowej Polki. I miejsce, puchar przechodni i nagrody książkowe w tych zmaganiach przypadły klasie Vc reprezentowanej przez Annę Stiller, Wiktorię Kaczmar i Magdalenę Kaletnik. II miejsce zajęły uczennice klasy Ve, III zaś VIa. Wszyscy uczniowie przepytywani przez wnikliwe nauczycielki: panią Roman i panią Hołodniak otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Szanowne jury przyznało również nagrodę dla uczennicy Weroniki Łach, która okazała się bezkonkurencyjna w pokazie elegantek na najciekawszy strój z epoki Marii Skłodowskiej-Curie.

Wszyscy uczniowie mogli wystartować w Biegu dla Marii – sztafecie klas, którą zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego i pani Barbara Bondarowicz-Jurijków.

Plac apelowy przed szkołą wypełniły ściśle rysunki uczniów, którzy malując kredą, dali upust swojej inwencji twórczej kierunkowanej hasłem „Nasza Szkoła”.

Mogliśmy także uczestniczyć w wystawie prac plastycznych uczniów klas 0-III pt. Pocztówka „Nasza Szkoła” oraz wystawie prac literackich poświęconych spotkaniu z noblistką. Laureatki tego konkursu: Marlena Werocy, Kaja Wychowaniec i Wiktoria Kaczmar otrzymały z rąk pani dyrektor na uroczystej akademii (zorganizowanej przez panią Halinę Olczak przy współudziale chóru szkolnego) dyplomy i nagrody książkowe.

Centralnym punktem dnia było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod popiersiem Marii Skłodowskiej-Curie oraz radosna Szkolna Defilada Dwójki. W przemarszu ulicami naszego miasta uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i uśmiechnięci uczniowie, którzy wiwatowali przygotowanymi przez siebie chorągiewkami.

Dzień Patronki po raz wtóry okazał się czasem wspólnego święta wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników PSP nr 2.

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.