004 zielniki

Zbierali rośliny i liście w ogrodzie, na szkolnym podwórku, w drodze do domu... Potem dokładnie je suszyli, rozpoznawali i oznaczali - tak powstały zielniki wykonane przez uczniów klasy VC i VD - PSP nr 2 w Jelczu - Laskowicach. Mogliśmy je oglądać na szkolnej wystawie. Pozwoliły one poszerzyć wiedzę uczniów na temat różnych gatunków drzew, roślin i krzewów występujących w okolicy, a także nauczyły rozpoznawać je po budowie liścia, jego kształcie, kolorze. Podziwialiśmy nie tylko pracowitość i systematyczność twórców tych przyrodniczych albumów, ale także zdolności plastyczne - niektórzy bowiem samodzielnie zaprojektowali strony tytułowe zdobiące te ciekawe prace.

p. Ilona Grzywacz- Lewicka