020 portrety pilsudskiego16 marca 2017r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny w 149. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego w ramch programu "Do Wolnje i Niepodległej... - w setną rocznicę walk o Niepodległość Polski".

Jury w składzie: pan burmistrz Marek Szponar - przewodniczący komisji, pani Maria Zagórska, pani Halina Licimińska oceniało prace uczniów klas I-III w kategorii "Portret Józefa Piłsudskiego przyznało I miejsce Antoninie Baluk z kl. IA. W kategorii "Plakat na temat walk Polaków o Niepodległość" wyróżnienie otrzymał Oskar Stanisławek z kl. IIIB.

W kategorii klas IV-VI nagrodzeni zostali następujący uczniowie: Maria Lesiecka z kl. VA, Gracjan Rak z kl. VIC, Julia Rostalska z kl. IVA, Karolina Moskal z kla. VID. Wyróżniono również Kaję Wychowaniec z kl. VF i Amelię Jaworską z kl. VE.

W kategorii plakatu "Walka Polaków o Niepodległość" doceniono Marlenę Werocy z kl. VF, Ninę Woźną z kl. VC, Hanne Troskę z kl. IVC oraz Kaję Wychowaniec z kl. VF. Wyróżnienia przypadły Marii Lesieckiej z kl. VA i Szymonowi Pietrakowi z kl. VE.