031 konkurs piosenki patriotycznej22 marca 2017r. szkolną aulę wypełniły tłumy uczniów, rodziców i dziadków. Tego dnia odbywał się bowiem Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Powstańczej, Legionowej i Żołnierskiej. Wzięło w nim udział 43 młodych wykonawców, którzy prezentowali piosenki i wiersze o tematyce żołnierskiej i legionowej. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VI.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Agata Skierska, pan dyrektor Lesław Zwardoń, pani Danuta Kolado, pani Matylda Fryszer, pani Danuta Pasierbska.

Po przesłuchaniu wszystkich uczniów członkowie jury ustalili, co następuje:

W kategorii Klasy I –III Recytacja: I miejsce – Milena Grądz (kl. IIIg), wyróżnienie – Jakub Bosak (kl. IId) Pieśni: I miejsce – Emilia Jędrzejska, Julia Staworzyńska, Katarzyna Polakowska (kl. III b), II miejsce – Krzysztof Moskal (kl. III b), III miejsce – Antonina Baluk (kl. I a).

W kategorii Klasy IV –VI Recytacja: I miejsce: Dominika Franckiewicz (kl. V c), II miejsce - Amelia Grzęda (kl.VI a), III miejsce – Magdalena Kaletnik (kl. V c). Pieśni: I miejsce – Wiktoria Stanisławek (kl. V c), II miejsce – Oliwia Dudkowska i Dawid Stanasiuk (kl. VIb), III miejsce – Laura Nowakowska (kl. IV b), wyróżnienie – Amelia Jaworska (kl. V e).

Dyrektor PSP nr 2 pani Agata Skierska podziękowała uczestnikom konkursu i przybyłym gościom. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni.