008 zdolny slazaczekW XIV Dolnośląskim Konkursie zDolny Ślązaczek (część matematyczna) wielki sukces osiągnął uczeń klasy VI D - Wiktor Krzemiński. W wyniku szkolnych eliminacji do etapu powiatowego zakwalifikowało się dwóch uczniów z tego oddziału przygotowywanych przez mgr Ewę Chorąży: Wiktor Krzemiński i Jan Kuzyk. 17 listopada 2016r. w Oławie Wiktor pokonał swoich konkurentów i dostał się do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce we Wrocławiu 18 stycznia 2017r. Wśród najlepszych 57 uczniów z Dolnego Śląska laureatami konkursu zostało 24, a wśród nich znalazł się Wiktor Krzemiński.

8 lutego nasz laureat podjął wyzwanie w części polonistycznej tego konkursu. Napisał 3 wypracowania, które teraz podlegają wnikliwemu sprawdzaniu przez komisję konkursową. Wiktorowi gratulujemy jego sukcesów już dzisiaj i życzymy kolejnych.