Wycieczka do Warszawy do Sejmu RP

707 lutego 2024 r. najbardziej aktywni w pracach na rzecz klasy i szkoły uczniowie pod opieką nauczycieli wzięli6 udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP dzięki uprzejmości i zaproszeniu ze strony Pana Posła Pawła Hreniaka.
W sercu demokratycznego państwa, czyli Parlamencie RP, uczniowie zapoznali się m.in. z historią Sejmu, jego funkcjami, organami, procesem ustawodawczym, ale też dowiedzieli się od Pana Posła, jak wygląda praca parlamentarzysty. Ponadto była to okazja do zobaczenia od środka sali posiedzeń Sejmu i Senatu, holu głównego, Sali Kolumnowej i korytarza marszałkowskiego. Miłym akcentem podczas zwiedzania sali obrad były pozdrowienia skierowane przez marszałka Sejmu RP dla uczniów naszej szkoły. Podczas pobytu w Sejmie młodzież dostrzegała parlamentarzystów znanych z telewizji i pierwszych stron gazet. W celu utrwalenia i zapamiętania zdobytych wiadomości na zakończenie zwiedzania wszyscy otrzymali od zestaw edukacyjny oraz dodatkowy upominek. Na zakończenie udali się na obiad w Starym Domu Poselskim. Niewątpliwie zwiedzanie parlamentu było interesującym i wyjątkowo pouczającym przeżyciem dla naszej młodzieży. Tego typu inicjatywa wyjazdu edukacyjnego pozwala na zapoznanie się z ważnymi instytucjami życia społeczno-gospodarczego, które najczęściej widuje się tylko na ekranach telewizyjnych. Sponsorowi i organizatorom tej wycieczki serdecznie dziękujemy!