foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

02 nasza zielona planeta 2021

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny dla klas czwartych "Nasza zielona planeta" został rozstrzygnięty.
Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Wszelkie działania podejmowane w tym dniu mają przyczynić się do zwiększenia świadomości wpływu, jaki wywieramy na środowisko. W związku z sytuacją epidemiologiczną w tym roku wiele działań nie mogło się odbyć, dlatego powstał pomysł konkursu plastycznego. Prace, które otrzymaliśmy i prezentujemy w galerii reprezentują wysoki poziom i przemawiają do nas swoją ekspresją w ważnej sprawie ochrony naszej planety.
Zadanie Jury było bardzo trudne i po licznych dyskusjach przedstawiamy wyniki:
I miejsce: Antonina Broniszewska klasa 4b
II miejsce: Zofia Chwałyk klasa 4a
III miejsce: Martyna Motylska klasa 4d
Wyróżnienia otrzymują:
Franciszek Zieliński klasa 4a
Maksymilian Kolator klasa 4c

Gratulujemy!
Małgorzata Waszak i Dorota Smolis

Z okazji Światowego Dnia Ziemi zapraszamy uczniów klas czwartych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Nasza zielona planeta"W konkursie wezmą udział prace wykonane techniką dowolną-malarstwo, collage, rysunek, grafika, techniki mieszane. Prace należy wykonać w formacie A3, każdy uczestnik może nadesłać jedną, samodzielnie wykonaną pracę na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 10 maja 2021r.
Jury będzie zwracało szczególną uwagę na:
- estetykę wykonania
- zgodność z tematem konkursu
- wkład pracy.
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14 maja 2021r. poprzez stronę internetową szkoły.
Pierwsze trzy miejsca w konkursie zostaną nagrodzone, więc serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy: Małgorzata Waszak, Dorota Smolis

17 swiateczna matematyka 2021

Uczniowie klas 4d i 5a mogli przed Świętami Wielkanocnymi wziąć udział w zadaniach łączących matematykę z tematyką świąt. Wykonanie prac poprzedzały lekcje wyjaśniające zagadnienia i techniki. Uczniowie mieli do wyboru wykonać origami, haft matematyczny lub ułożyć ptaki z układanki zwanej "jajem Kolumba".04 swiateczna matematyka 2021

Prezentuję wykonane prace i dziękuję chętnym dzieciom za udział w miniprojekcie (kliknij w obrazek by przejść do galerii).

Ewa Moskal

Tydzien uprzejmosci

W ramach obchodów Tygodnia Uprzejmości i Dobrych Manier zorganizowano konkurs plastyczny dla uczniów klas „0” pt. „Proszę, dziękuję, przepraszam – do radości zapraszam” oraz dla uczniów klas I – III na zakładkę do książki z hasłem związanym z uprzejmością i dobrymi manierami. Organizatorkami były: p. Jowita Świder i p. Barbara Rytwińska.

Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat Tygodnia Uprzejmości i dobrych manier, rozbudzenia życzliwości, serdeczności uczniów, rozwijania zdolności manualnych, plastycznych dzieci oraz wyobraźni twórczej uczniów.

<<< Kliknij w obrazek w celu zapoznania się z wynikami konkursów

2 kwietnia - jak co roku - przypada bardzo wyjątkowe święto Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Nie bez powodu w tym dniu obchodzone jest to święto.  2 kwietnia bowiem zmarł Hans Christian Andersen – duński baśniopisarz, jeden z najbardziej znanych autorów piszących dla dzieci.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony został w roku 1967,  a więc ponad pięćdziesiąt lat temu. Od tamtej pory rokrocznie organizatorem uroczystości jest inny kraj. Polska była nim w roku 1979.
Zachęcam, szczególnie uczniów, ale także rodziców, do zapoznania się  z ciekawymi materiałami na temat książek klikając w poniższe linki. 

http://wielki-czlowiek.pl/

http://www.rodzinneczytanie.pl/aktualnosci-home

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Dzie%C5%84_Ksi%C4%85%C5%BCki_dla_Dzieci

https://www.youtube.com/playlist?list=PLovpfRqq7UMalCYEGR_nLcCPTZo3BXtyQ

Uwaga, uwaga!

Z tej okazji zapraszamy Małych i Większych Miłośników Książki do udziału w konkursie. Tradycyjnie już proponujemy KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY.

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.