foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jelczu - Laskowicach uprzejmie informuje, że na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. ( Dz. U. z 2003., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego - Burmistrza Jelcza - Laskowic w dniu 6 maja 2020 r. zostają zawieszone zajęcia w oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu - Laskowicach na czas oznaczony tj. od 6 maja 2020r. do 24 maja 2020r.

Uzasadnienie: Brak możliwości spełnienia wytycznych dotyczących BHP oraz szczegółowych wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30.04.2020 r.

 

                                                                          Z poważaniem

                                                                          Agata Skierska

 

1. SUSZONE ROŚLINY.

Korzystając z okazji, że w obecnej chwili można zerwać różne kwiatki lub listki roślin. Wkładamy gałązkę rośliny np. konwalii między kartki i umieszczamy w grubej książce. Po kilku dniach otrzymamy piękny zasuszony element, który można wykorzystać do zrobienia zielnika lub laurki.

2. OZDOBNE BUTELKI.

Potrzebne będą: szklana butelka np. po soku Kubuś, różne ziarna (groch, fasola, sól, ryż, kasza) lub różne kolory soli do kąpieli. Wsypujemy warstwami i zakręcamy. Otrzymujemy dekorację do kuchni lub łazienki.

3. AKWARIUM.

Potrzebne będą: kolorowe kartki, pudełko np. po butach ,klej, nożyczki. Wyklejamy wnętrze pudełka niebieskimi kartkami. Z zielonych i żółtych kartek robimy wodne rośliny według własnego pomysłu. Wycinamy rybki różnego koloru, które przyklejamy na dowolnej wysokości. Do wycinania roślin super sprawdzają się nożyczki ozdobne.

4. PIECZĄTKI Z ZIEMNIAKÓW.

Potrzebne będą: ziemniaki, farby plakatowe, pędzel .Należy przekroić ziemniaka na pół następnie wykroić na nim wzór (serce, kwiatek). Wycięty wzorek malujemy farbą plakatową i odbijamy na kartkę. Do wykrojenia wzoru można wykorzystać foremki do ciasta.

5. STWORKI Z RĘKAWICZEK.

Potrzebne będą: klej, ryż, włóczka ,rękawiczka z materiału. Wsypujemy do rękawiczki ryż, zawiązujemy, doklejamy oczka, czuprynkę robimy z włóczki lub pociętych pasków materiału.

6. ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI.

Potrzebne będą: kolorowe kartki, brystol lub tektura, klej ,nożyczki, ozdobne dziurkacze, naklejki. Z tektury wycinamy prostokąt o bokach 4cm. na 20cm. oklejamy kolorowym papierem. Następnie ozdabiamy według własnego pomysłu, można użyć gotowych naklejek lub wykorzystać ozdobne dziurkacze. Gotową zakładkę oklejamy dokładnie z obu stron taśmą bezbarwną.

Przypominamy 8 maja - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA.

Czytaj więcej...

Zapytaj bibliotekarza- zdalna pomoc w poszukiwaniach bibliotecznych

Drodzy Uczniowie!

Ponieważ w zaistniałej sytuacji nie możemy zapewnić Wam dostępu do usług bibliotecznych i zbiorów w tradycyjnej formie, proponujemy usługi biblioteczne na odległość. Na czym miałoby to polegać? Jeżeli macie problem z dotarciem do różnych źródeł, z których moglibyście skorzystać przygotowując w domu zadane prace, prezentacje itp., jeżeli nie wiecie, gdzie znaleźć informacje na dany temat, wyślijcie zapytanie pod poniższy adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na dziennik elektroniczny.

Napiszcie jakiej informacji potrzebujecie, czego szukacie, z czym macie problem. Na bieżąco będę odsyłać Wam propozycje e-źródeł, w których znajdziecie informacje na dany temat. Jednocześnie jeszcze raz przypominamy i zachęcamy do korzystania z najpopularniejszych bibliotek cyfrowych, gdzie możecie znaleźć darmowe książki.

Drodzy Rodzice!

Jak przetrwać domową kwarantannę? (poradnik dla rodziców)

Fundacja „Cała Polska czyta dzieciom” podsuwa pomysły, jak ciekawie i twórczo spędzać z dziećmi ten szczególny czas i przekuć jego ograniczenia na pożytki rozwojowe.

https://calapolskaczytadzieciom.pl/aktualnosci/madrze-razem-w-domu/

Czytaj więcej...

Mija już 6 tydzień kiedy opuściliśmy mury Naszej szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że ten czas bez lekcji, nauczycieli, koleżanek i kolegów z klasy oraz bez szkoły jest czasem trudnym, nieznanym dla Nas i czymś nowym. Jednak budynek Naszej szkoły ciągle jest w gotowości i czeka na Was! Niech te puste sale, korytarze, plac zabaw jak najszybciej wypełnią się Waszymi uśmiechniętymi buziami głodnymi wiedzy i nowych wrażeń. Czekamy na Was :)

           szkola1.2020szkola2.2020szkola3.2020szkola4.2020szkola5.2020 

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.