foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

008 zdolny slazaczekW XIV Dolnośląskim Konkursie zDolny Ślązaczek (część matematyczna) wielki sukces osiągnął uczeń klasy VI D - Wiktor Krzemiński. W wyniku szkolnych eliminacji do etapu powiatowego zakwalifikowało się dwóch uczniów z tego oddziału przygotowywanych przez mgr Ewę Chorąży: Wiktor Krzemiński i Jan Kuzyk. 17 listopada 2016r. w Oławie Wiktor pokonał swoich konkurentów i dostał się do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce we Wrocławiu 18 stycznia 2017r. Wśród najlepszych 57 uczniów z Dolnego Śląska laureatami konkursu zostało 24, a wśród nich znalazł się Wiktor Krzemiński.

8 lutego nasz laureat podjął wyzwanie w części polonistycznej tego konkursu. Napisał 3 wypracowania, które teraz podlegają wnikliwemu sprawdzaniu przez komisję konkursową. Wiktorowi gratulujemy jego sukcesów już dzisiaj i życzymy kolejnych.

001 mistrostwa tenis stolowy 2017

W dniu 7 lutego 2017r. w hali OSiR w Jelczu-Laskowicach odbyły się gminne mistrzostwa szkół podstawowych w tenisie stołowym. Naszą szkołę wśród chłopców reprezentowali Andrzej Dyka, Maciej Wierzbicki oraz Oskar Lewicki, którzy zajęli 2 miejsce. Dziewczynki natomiast w składzie Malwina Jarecka, Katarzyna Adamowska oraz Julia Szarata rywalizację gminną ukończyły na 1 miejscu. Po zawodach gminnych rozpoczęły się mistrzostwa powiatu w których nasze dziewczyny również zajęły 1 miejsce i będą reprezentować nasz powiat w zawodach strefowych.

Piotr Nowakowicz

011 wycieczka do hydropolis

Przed przerwą świąteczną klasy 5c i 5f były na wycieczce w Hydropolis, czyli centrum nauki o wodzie. Dowiedzieli się jak i z czego powstała ziemia, jak wygląda świat morski około 11km pod wodą. Czy rekiny są groźne dla ludzi, jaki jest największy statek pasażerski i eksportowy i czy śnieg jest biały. Uczestnicy wycieczki mogli wywołać sztuczną burze i byli świadkami różnych ciekawych eksperymentów.

Iwona Roman

001 mini pilka siatkowa dziewczat 2017

W dniu 1 lutego 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach odbyły sie Gminne Mistrzostwa Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt klas Vl. Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach nasza szkoła zajęła ostatecznie 2 miejsce. Dziewczyny z "Dwójki" pokonały PSP nr 3 oraz PSP Miłoszyce 2:0, oraz nieznacznie uległy rówieśniczkom z PSP nr 1 1:2. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Wróbel, Gabriela Werocy, Laura Woźna, Maja Maciejko, Zosia Wyspiańska, Oliwia Tarka, Emila Saltarska, Julia Fabisch, Matylda Zakrzewska, Klaudia Worach oraz Kinga Biel.

3 lutego 2017r. odbyła się gala wręczenia nagród Wzorowy Uczeń. Pani dyrektor Agata Skierska i pan dyrektor Lesław Zwardoń swoim podopiecznym pogratulowali osiągnięć i wręczyli listy pochwalne i gratulacyjne. Odebrali je Ci rodzice i uczniowie, którzy w I semestrze uzyskali średnią ocen 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie.

Ten ekscytujący wieczór uświetnił chór pod kierownictwem pana Dariusz Drużbiaka oraz występ młodych  artystów z inscenizacją pt. "Indianin - dżentelmen" przygotowanych przez panie Halinę Olczak i Grażynę Dudek.

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.