foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Dyrektor PSP nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach ogłasza zapisy do klas I na rok szkolny 2017/2018, dzieci urodzonych w latach 2010, 2011 i zamieszkałych w obwodzie szkoły:

  • na podstawie zgłoszenia (rocznik 2010),
  • na podstawie wniosku (rocznik 2011).

Zapisy odbywać się będą w gabinecie wicedyrektor pani Danuty Praisnar w dniach od 21.03 do 30.03. 2017r. w godzinach od 6:30 do 15:00 w tym 29.03.2017r. do godziny 17:00. Dokumenty wymagane przy zapisie:

  • dowód osobisty rodzica,
  • akt urodzenia i pesel dziecka.

Jednocześnie ogłasza rekrutację na 87 miejsc, do oddziałów przedszkolnych („zerówka” dla dzieci 6-letnich) na podstawie wniosku rekrutacyjnego. Wnioski rekrutacyjne należy składać w sekretariacie szkoły w dniach od 21.03 do 30.03 2017r. w godzinach od 7:00 do 15:00.

Regulamin rekrutacji i dokumenty związane z zapisami dostępne są po kliknięciu "Czytaj więcej..."

Czytaj więcej...

041 dzien kobiet8 marca 2017r. panie (te starsze i te młodsze) z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 świętowały Dzień Kobiet. Miłym i serdecznym życzeniom i słodkościom nie było końca.

Męska część Samorządu Uczniowskiego rozdała nauczycielkom kwiaty i pozdrowiła pogodnymi życzeniami. Inwencja kolegów młodych pań była nieograniczona. Chłopcy prześcigali się w pomysłach. Były i laurki, przyjęcia - niespodzianki, drobne prezenty, gromkie życzenia "Sto lat..."

001 konkursy polonistyczne002 konkursy polonistyczneTuż po feriach, 7 marca 2017r. rozdano dyplomy tym uczniom, którzy zmierzyli swoje siły w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym Fraszka. Wśród 15 uczestników tych zmagań laur zwycięstwa przypadł Wiktorowi Krzemińskiemu z klasy VId, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się uczennice klasy Vc - Magdalena Kaletnik i Anna Stiller.

Tego dnia podsumowano również szkolny etap Konkursu Ortograficznego. Najlepsze w tej dziedzinie okazały się Monika Kłak z klasy IVa i Roksana Popiłko z klasy Vb.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Monice i Roksanie życzymy sukcesów, w etapie powiatowym. Obiecujemy trzymać mocno kciuki.

051 bal karnawalowy049 dyskoteka karnawalowa8 lutego odbyła się zabawa karnawałowa na pożegnanie tego beztroskiego okresu. Przed południem w sali gimnastycznej bawili się młodsi uczniowie (klasy 0 - III) wraz z wychowawcami w rytm przebojów prezentowanych przez wystrzałowego DJ-a.

Po południu swój czas mieli uczniowie klas IV - VI. Oni również hucznie żegnali karnawał. Parkiet wypełnili amatorzy tańca i dobrej zabawy. Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Zwyciężyła Wiktoria Stanisławek, która mogłaby uchodzić za koleżankę VIP.

008 zdolny slazaczekW XIV Dolnośląskim Konkursie zDolny Ślązaczek (część matematyczna) wielki sukces osiągnął uczeń klasy VI D - Wiktor Krzemiński. W wyniku szkolnych eliminacji do etapu powiatowego zakwalifikowało się dwóch uczniów z tego oddziału przygotowywanych przez mgr Ewę Chorąży: Wiktor Krzemiński i Jan Kuzyk. 17 listopada 2016r. w Oławie Wiktor pokonał swoich konkurentów i dostał się do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce we Wrocławiu 18 stycznia 2017r. Wśród najlepszych 57 uczniów z Dolnego Śląska laureatami konkursu zostało 24, a wśród nich znalazł się Wiktor Krzemiński.

8 lutego nasz laureat podjął wyzwanie w części polonistycznej tego konkursu. Napisał 3 wypracowania, które teraz podlegają wnikliwemu sprawdzaniu przez komisję konkursową. Wiktorowi gratulujemy jego sukcesów już dzisiaj i życzymy kolejnych.

Copyright © 2020 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.