foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

 

Informujemy, że ze względu na przejście na nauczanie zdalne uczniów klas 1 - 3 zawieszamy realizację zajęć w ramach projektu unijnego od 22 marca do 9 kwietnia 2021 roku. Wyjątek stanowią zajęcia logopedyczne, które ze względu na konieczność kontynuowania rozpoczętej terapii będą się nadal odbywały stacjonarnie według dotychczasowego planu.

 

Podróże z książką poszerzają granice Waszego świata

lapbook „MÓJ LAPBOOK, CZYLI MAGIA KSIĄŻKI” – WYNIKI KONKURSU

 

Biblioteka szkolna była organizatorem konkursu czytelniczo–plastycznego pt. ”Mój lapbook, czyli magia książki”. Konkurs przeprowadzono na poziomie klas IV –VIII. Jego cel to promocja biblioteki szkolnej, zachęcanie do czytania oraz rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów.

Decyzją komisji konkursowej postanowiono nagrodzić 5 prac.

Nagrodzono następujących uczniów:

Czytaj więcej...

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.  Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie”   

                                                                      (Antoine de Saint Exupery)

IMG 1145Walentynki są doskonałą okazją do tego, aby osoby, które lubimy i darzymy sympatiąIMG 1144 obdarować uśmiechem, ciepłymi słowami i gestami, życzliwością, radością i przyjaźnią. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 działała poczta walentynkowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykonali kartki walentynkowe, a tym samym sprawili przyjemność drugiej osobie.

                   Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas 1-3

   Edyta Grydziuszko, Renata Piątek, Ilona Grzywacz-Lewicka, Dorota Smolis

IMG 1117 W   grudniu   Samorząd   Uczniowski   klas   1-3   zorganizował   konkurs   plastyczny    pt. „Mój wymarzony prezent na Gwiazdkę”. Wpłynęło 14 prac konkursowych. Dziękujemy uczniom, że   podzielili   się   z   nami   swoimi   wymarzonymi   prezentami,   które   pragnęli   otrzymać   na Gwiazdkę.   Mamy   nadzieję,   że   wszyscy   uczniowie   znaleźli pod   choinką   prezenty,   które przedstawili w swoich pracach. Wyłoniono 3 zwycięzców:   I miejsce zajęła Aleksandra Wieczorek z   kl.   1B, II miejsce - Hanna Dumańska z kl.   II   D, III miejsce - Hanna Maciakiewicz z kl.   III   C. Wszyscy   otrzymali   dyplomy,   zwycięzcy   nagrody   rzeczowe, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

                                                      Opiekunowie SU klas 1-3

                                                          Edyta Grydziuszko, Renata Piątek, Dorota Smolis, Ilona Grzywacz-Lewicka

         

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez co, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”- Jan Paweł II

  Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska w Oławie oraz dla bezdomnych kotów na terenie naszego miasta. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów   zgromadziliśmy   spore   ilości   karmy   suchej   i   mokrej,   kocyków    i   innych   akcesoriów. Wasze   wsparcie   w   pełni odzwierciedliło hasło, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Dary zostały już przekazane. Szczęśliwe zwierzaki nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc. IMG 1124IMG 1127              

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Edyta Grydziuszko, Renata Piątek, Dorota Smolis,

Ilona Grzywacz-Lewicka

IMG 1126

W listopadzie i grudniu 2020r. trwał konkurs origami dla klas 4 i 5 naszej szkoły. Tytuł konkursu to "Origami z nami". Organizatorkami konkursu były Panie Justyna Kucharczyk i Ewa Moskal. Wyłoniono 3 prace zwycięskie i jedną pracę wyróżniono.

Zwycięzcy to Antonina Troska 4d, Michalina Ogonowska 4d i Krzysztof Muszyński 4b.
Wyróżnienie - Julia Frąckowiak 5a
Konkurs przebiegał w trudnych warunkach zdalnego nauczania, dlatego dziękujemy uczniom, że znaleźli czas na wykonanie origami. Wszystkim gratulujemy udanych prac.

Justyna Kucharczyk i Ewa Moskal

 

Kliknij w poniższe zdjęcie by wyświetlić galerię.

antonina troska klasa 4 d

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.