foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

002 maly rycerz

29 maja br. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia Klubu Patriotycznego – Mały Rycerz. Od października, w trakcie comiesięcznych poniedziałkowych spotkań, mali patrioci z klas I-III aktywnie i twórczo odkrywali tajemnice historii, poznawali sylwetki wybitnych Polaków, a także uroczyście celebrowali święta państwowe.

Członkowie Klubu rozwijali swoje talenty plastyczne, konstruując zamki średniowieczne z surowców wtórnych i przygotowując okolicznościowe gazetki tematyczne, np. z okazji Święta Niepodległości 11 listopada czy Konstytucji 3 Maja. Na zajęciach nie zabrakło muzyki i śpiewu – dzieci uczyły się Hymnu Państwowego oraz znanych polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich, m.in. "Roty", "Mazurka 3 Maja", "Legionów", "Marsza Pierwszej Brygady".

Czytaj więcej...

031 wycieczka 4b 4c do humanitarium24 maja 2017r. klasy IVb i IVc pod opieką pań: Przybysz-Gworys, Kiełbusiewicz i Kołakowskiej odwiedziły wrocławskie Humanitarium. Uczniowie na 2 godziny zamienili się w prawdziwych naukowców. Z zapartym tchem badali odnawialne źródła energii. Tworzyli cudne i niepowtarzalne glicerynowe stwory. Łączyli pyszną zabawę z nauką. Przy życzliwym wsparciu pracowników Ogrodów Doświadczeń dowiadywali się, że świat natury do wspaniałe pole do małych i dużych odkryć. Radości i frajdy było przy tym co niemiara. Miejmy nadzieję, że zaszczepiona pasja empirycznego poznawania rzeczywistości zaowocuje w przyszłości sukcesami naszych uczniów w dziedzinie nauk przyrodniczych.

2017 minipilka nozna

23 maja 2017r. w Oławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Minpiłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt. Po emocjonujących pojedynkach nasza szkoła ostatecznie zajęła 2. miejsce wśród chłopców. Dziewczyny natomiast uplasowały się na 3. miejscu. Gratulujemy!

Skład chłopców: Bodak Hubert, Łuc Igor, Wasylik Maksym, Tracz Przemysław, Witek Konrad, Bruś Michał, Oltman Patryk, Neumann Olaf, Łucjan Olaf, Stawarz Mateusz oraz Smółka Adrian.

Skład dziewcząt: Stanisławek Wiktoria, Ambroży Maria, Ambroży Anna, Maciejko Maja, Szyper Wiktoria, Wyspiańska Zofia, Tarka Oliwia, Biel Kinga, Wróbel Wiktoria, Grzegorczuk Paulina.

p. Piotr Nowakowicz

026 wycieczka 4c do zoo18 maja 2017r. uczniowie klas IVb i IVc wraz z opiekunami: panem Drausem, paniami Kiełbusiewicz i Kołakowską udali się w egzotyczną podróż do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Tam uczestnicy wycieczki współorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice w ramach projektu „Bioodkrywcy – ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej” uczestniczyli w niezwykle ciekawych stacjonarnych zajęciach warsztatowych. Ogromną popularnością wśród uczniów cieszyła się gra terenowa polegająca na przejściu wyznaczonej trasy i odznaczeniu 12 punktów z pytaniami oraz zadaniami dotyczącymi określonych gatunków zwierząt i ich siedlisk. Z ogromną ciekawością odkrywcy z PSP nr 2 śledzili rysia, niedźwiedzie czy żubry. Młodzi przyrodnicy z wypiekami na twarzy obejrzeli też zwierzęta i ryby zamieszkujące w Afrykanarium. Karmili także urocze kózki w Zagrodzie Rodzinnej. Ten wyjątkowy dzień na długo zapadnie w pamięci zwiedzających wrocławskie ZOO.

028 dzien patronki207 dzien patronki250 dzien patronki

12 maja 2017r. w PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach hucznie świętowaliśmy Dzień Patronki, Marii Skłodowskiej-Curie dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie chemii i fizyki. Ten wyjątkowy dzień obfitował w liczne atrakcje. I tak na przykład klasowi zwycięscy konkursu wiedzy o patronce zmierzyli się z w etapie szkolnym z pytaniami z zakresu biografii, osiągnięć naukowych, zasług tej wyjątkowej Polki. I miejsce, puchar przechodni i nagrody książkowe w tych zmaganiach przypadły klasie Vc reprezentowanej przez Annę Stiller, Wiktorię Kaczmar i Magdalenę Kaletnik. II miejsce zajęły uczennice klasy Ve, III zaś VIa. Wszyscy uczniowie przepytywani przez wnikliwe nauczycielki: panią Roman i panią Hołodniak otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

013 konkurs jezyk angielski

11 maja w naszej szkole odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku tematem przewodnim konkursu była Australia. Przedstawiciele sześciu szkół z terenu naszej gminy rywalizowali w 6 rundach konkursowych, odpowiadając na pytania z wiedzy o Australii oraz gramatyki i słownictwa języka angielskiego. Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Paulina Grzegorczyk, Oliwia Mielczarek i Maciej Świtek. Gratulujemy! Drugie miejsce przypadło szkole podstawowej z Miłoszyc, a trzecie PSP nr 3.

p. Aleksandra Przybysz-Gworys

Copyright © 2020 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.