foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - Mój dom, Moje miasto, Moja ojczyzna. Konkurs organizowany był z okazji 99. Rocznicy Niepodległości - Hasło przewodnie: "Dumni z naszej ojczyzny" oraz w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Opiekunem konkursu był nauczyciel plastyki - pani Małgorzata Waszak. Pięcioro uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy takich sukcesów. Uczniowie byłego gimnazjum cieszą się podwójnie, ponieważ dla nich to dodatkowe punkty rekrutacyjne do wybranych liceów.

P. Małgorzata Waszak

W grudniu odbył się szkolny etap konkursu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych. Spośród 50 prac uczniów wybrano i przekazano do etapu gminnego 3 szopki i 1 stroik wykonane przez następujących uczniów:
1. Karolina Moskal - kl. 7d - szopka
2. Weronika Łach - kl. 6e - szopka
3. Hanna Sypień - kl. 3d - szopka
4. Jakub Łuczyszyn - kl. 5 b - stroik

Składamy serdeczne podziękowania fundatorom nagród dla wszystkich uczestników konkursu: Księdzu dziekanowi Januszowi Nowickiemu, proboszczowi parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu- Laskowicach, który przekazał dla dzieci nagrody książkowe, oraz Radzie Rodziców naszej szkoły , która ufundowała słodkie poczęstunki.

Sponsorom, uczestnikom konkursu oraz ich Rodzinom życzymy radosnych, błogosławionych Świąt.

Organizatorzy konkursu

phoca thumb m 001 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 002 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 012 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 003 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 004 gminny konkurs recytatorski

8 grudnia br. w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach spotkali się wszyscy miłośnicy recytacji i poezji śpiewanej z terenu naszej gminy. Na ten dzień bowiem przewidziano Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej. Konkurs dedykowany był uczniom klas IV-VII, zwycięzcom etapów szkolnych. Młodzi wykonawcy w utworach litycznych osnutych wokół tematu „Ludzkie uczucia” pokazali swoją wrażliwość interpretatorską i poetycki temperament.

Czytaj więcej...

phoca thumb l 011 mikoajki 2017

6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził długo wyczekiwany, wspaniały gość – święty Mikołaj, ulubieniec dzieci małych i dużych. W towarzystwie asystentek wręczył grzecznym dzieciakom słodkości. Wspominał o rózgach, dla tych mniej subordynowanych i posłusznych, ale okazało się, że takich w naszej szkole nie zastał. Święty życzył wszystkim błogosławionego adwentu i cudownego Bożego Narodzenia, z Panem Drużbiakiem zagrał kolędy i mimo zmęczenia powędrował pewnie do innych dzieci uczęszczających do pozostałych szkół w naszym mieście...

Czytaj więcej...

phoca thumb l 002 szkolny konkurs recytatorski30 listopada 2017r. (na tydzień przed Gminnym Konkursem Recytatorskim i Poezji Śpiewanej) do szkolnych potyczek interpretatorskich stanęło 31 uczennic z klas IV-VII. Uczestniczki konkursu wierszem i piosenką obmalowały całą paletę ludzkich uczuć. Wśród prezentowanych utworów nie zabrakło wierszy o miłości, nadziei, szczęściu, odwadze, ale także strachu, nienawiści, bólu i bezradności wobec losu. Dziewczęta niezwykle sugestywnie interpretowały utwory polskich poetów. Najczęściej sięgnęły po lirykę Szymborskiej, Broniewskiego, Tuwima, Leśmiana...

Czytaj więcej...

phoca thumb l 015 andrzejki 2017

22 listopada 2017r. z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa, na którą zaproszeni zostali uczniowie klas V-VII. Oprawę muzyczną zapewnił profesjonalny DJ, który zagrał hity list przebojów, przy których nogi same rwały się do tańca. Zmęczeni uczniowie mogli posilić się słodkościami upieczonymi przez ich Rodziców. Rozbawieni tancerze musieli jedynie uważać, by nie zjeść wróżby zamieszczonej w przepysznym ciasteczku. Niektórym trafił się za to spory kawałek ulubionej pizzy. Obok pląsów, uczniowie wraz z wychowawcami organizowali tego dnia zabawy integracyjne. I tak na przykład Cyganki z klasy Vc przygotowały fachowy zestaw tylko pomyślnych wróżb dla wszystkich tych, którzy mieli ochotę tego wieczoru się trochę pobawić, pośmiać i wprowadzić w dobry nastrój. Idąc przykładem młodszych, również rodzice dali się ponieść zabawie!

1 grudnia w szkolnych piwnicach przed wszystkimi uczniami otwarły się wrota salonu wróżb, w którym zasiadły najbardziej aktywne członkinie Samorządu Uczniowskiego. To one umiały tego przedpołudnia czytać z rąk, szklanej kuli i tajemnych księgi wróżb i zaklęć... Zainteresowani swą przyszłością uczniowie mogli zatem poddać się przeróżnym wróżbom, które zawsze obiecywały im świetlistą, wspaniałą i kolorową przyszłość. Na krótką chwilę wszyscy przenieśli się do krainy fantazji, co było miłą odmianą szkolnej rutyny i szarej codzienności.

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.