foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Wielkanoc tuż, tuż. Czas przygotować pisanki i kraszanki. Duże, małe, malowane, wyklejane - wszystkie piękne i kolorowe. Wykonane przez uczniów klas od I do VI.

 

Zapraszamy do obejrzenia (kliknij w obrazek)

pisanka1

 

Amazing Things

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (obchodzony 2 kwietnia), ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku, jak i w ubiegłym ze względu na stan pandemii koronawirusa nie możemy uczcić tego święta przez zorganizowanie Dni Otwartych i zaproszenie osób, które chciałaby się dowiedzieć o autyzmie więcej. Dlatego zapraszamy uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły do przyłączenia się do tej akcji. W ramach wydarzenia zachęcamy do zrobienia z dziećmi czegoś niebieskiego (proponujemy ubrać się na niebiesko lub zrobić niebieską pracę plastyczną).

„Nauka ortografii nie jest tylko uciążliwym obowiązkiem,

może być również przyjemnością”

IMG 11499 marca odbył się szkolny konkurs ortograficzny pt. ”MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII”, w którym wzięło udział 10 uczniów z klas drugich. Tytuł MAŁEGO MISTRZA ORTOGRAFII zdobył Kamil Jawor z kl. 2 a . Drugie miejsce zajęła Hanna Dumańska z kl. 2b, a trzecie miejsce wywalczyła Zosia Wójtowicz z kl. 2a. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

                               Organizatorzy konkursu  

                          Renata Piątek i Dorota Smolis

007 uprzejmosc 2021W dniach 15-19.03. 2021 została zorganizowana w naszej szkole kolejna już edycja szkolnego

Tygodnia Uprzejmości i Dobrych Manier pod hasłem: "Bądź uprzejmy, nawet gdy nie masz na to ochoty, a ominą Cię różne kłopoty". Głównym celem akcji było propagowanie  kultury osobistej i wzmacnianie pozytywnych zachowań. W realizację zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Każda z klas (również w nauczaniu zdalnym) wzięła udział w zajęciach pt. "W krainie uprzejmości". Klasy I-III wzięły udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest otrzymanie tytułu "Klasy z klasą" (zapamiętanie jak najwięcej haseł dotyczących Savoir Vivre oraz wykonanie plakatu).

Czytaj więcej...

Miejsce I

Konkurs przeprowadzono na poziomie klas VII. Jego cel to uczczenie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, wiedzą historyczną i dokładnością w tworzeniu swojego dzieła plastycznego.Miejsce II Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu oraz ciekawych pomysłów i dziękujemy za udział w konkursie. Prace będą wystawione w holu po powrocie do szkoły, a dyplomy rozdane na koniec roku szkolnego.

 

 

Miejsce IIIWyniki konkursu: Wyroznienie

Miejsce I - Maja Gajda 7D

Miejsce II - Lena Wychowaniec 7E

Miejsce III - Hania Piotrowska 7F

Wyróżnienie - Kamila Gębicka 7D

 

Organizator konkursu: Małgorzata Waszak

 

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.