foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

IMG 1117 W   grudniu   Samorząd   Uczniowski   klas   1-3   zorganizował   konkurs   plastyczny    pt. „Mój wymarzony prezent na Gwiazdkę”. Wpłynęło 14 prac konkursowych. Dziękujemy uczniom, że   podzielili   się   z   nami   swoimi   wymarzonymi   prezentami,   które   pragnęli   otrzymać   na Gwiazdkę.   Mamy   nadzieję,   że   wszyscy   uczniowie   znaleźli pod   choinką   prezenty,   które przedstawili w swoich pracach. Wyłoniono 3 zwycięzców:   I miejsce zajęła Aleksandra Wieczorek z   kl.   1B, II miejsce - Hanna Dumańska z kl.   II   D, III miejsce - Hanna Maciakiewicz z kl.   III   C. Wszyscy   otrzymali   dyplomy,   zwycięzcy   nagrody   rzeczowe, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

                                                      Opiekunowie SU klas 1-3

                                                          Edyta Grydziuszko, Renata Piątek, Dorota Smolis, Ilona Grzywacz-Lewicka

         

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez co, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”- Jan Paweł II

  Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska w Oławie oraz dla bezdomnych kotów na terenie naszego miasta. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów   zgromadziliśmy   spore   ilości   karmy   suchej   i   mokrej,   kocyków    i   innych   akcesoriów. Wasze   wsparcie   w   pełni odzwierciedliło hasło, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Dary zostały już przekazane. Szczęśliwe zwierzaki nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc. IMG 1124IMG 1127              

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Edyta Grydziuszko, Renata Piątek, Dorota Smolis,

Ilona Grzywacz-Lewicka

IMG 1126

W listopadzie i grudniu 2020r. trwał konkurs origami dla klas 4 i 5 naszej szkoły. Tytuł konkursu to "Origami z nami". Organizatorkami konkursu były Panie Justyna Kucharczyk i Ewa Moskal. Wyłoniono 3 prace zwycięskie i jedną pracę wyróżniono.

Zwycięzcy to Antonina Troska 4d, Michalina Ogonowska 4d i Krzysztof Muszyński 4b.
Wyróżnienie - Julia Frąckowiak 5a
Konkurs przebiegał w trudnych warunkach zdalnego nauczania, dlatego dziękujemy uczniom, że znaleźli czas na wykonanie origami. Wszystkim gratulujemy udanych prac.

Justyna Kucharczyk i Ewa Moskal

 

Kliknij w poniższe zdjęcie by wyświetlić galerię.

antonina troska klasa 4 d

Pod pięknie ubraną choinką nie może zabraknąć szopki bożonarodzeniowej. Uczniowie naszej szkoły, kultywując zwyczaj, wykonali wspólnie z najbliższymi betlejemskie stajenki. Kliknij w poniższe zdjęcie by wyświetlić galerię.
 
007 szopka bozonarodzeniowa 2020

 

Bardzo Mloda Kultura Jestem przeciwZjawisko nienawiści i wielowymiarowego wykluczenia społecznego jest znane nie od dziś. Jestem PrzeciwWspółczesne rozwiązania technologiczne przyczyniły się do rozwinięcia nowych narzędzi wykorzystywanych w celu szykanowania i obrażania drugiego człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla młodych ludzi, którzy dopiero kształtują się społecznie. Stąd powstał projekt pt. "Jestem przeciw!", zrealizowany w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach. 

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.