Z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt, który obchodzony jest 4 kwietnia każdego roku, zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce karmy dla zwierząt. Każdego dnia czworonogi, które nie mają swojego domu, walczą o przetrwanie, a my możemy im pomóc!!! Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza wiosenną zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów. Będzie to druga i ostatnia akcja zbiórki karmy w tym roku szkolnym. Rozpocznie się 7 kwietnia 2025r. potrwa do 6 czerwca 2025 r. Z pomocą Fundacji Ewy Naworol wszystkie otrzymane dary trafią do najbardziej potrzebujących zwierząt ze schroniska z Brzegu Opolskim oraz do wolno żyjących kotów z terenu Jelcza-Laskowic.
Z radością informujemy, że uczennica klasy VId Hanna Dumańska zakwalifikowała się do II etapu Powiatowego Konkursu Mitologicznego, który odbędzie się 24 kwietnia w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Oławie.
Na etapie szkolnym Hania wykazała się szeroką wiedzą na temat mitologii greckiej, co pozwoli jej zmierzyć się z najlepszymi uczestnikami z całego powiatu. To wielkie wyróżnienie i powód do dumy dla całej naszej społeczności szkolnej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
Trzymamy kciuki!
Z wielką dumą ogłaszamy, że uczniowie naszej szkoły zostali finalistami konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak:
-
Filip Majszak (klasa VII c) z języka angielskiego
-
Hubert Franckiewicz (klasa VIII c) z języka angielskiego oraz fizyki
To ogromne osiągnięcie, które jest efektem ich ciężkiej pracy, wytrwałości i pasji do nauki.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ortografia to wizytówka naszej wiedzy i szacunku do języka
W dniu 02.04 w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło młodych miłośników poprawnej polszczyzny z różnych szkół naszej gminy. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie umiejętności ortograficznych uczestników, ale również promowanie dbałości o poprawność językową wśród dzieci i młodzieży
W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło dwudziestu sześciu uczniów, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z Jelcza- Laskowic, Miłoszyc, Minkowic Oławskich i Wójcic. Rywalizacja obejmowała dyktando oraz test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym przygotowaniem, co sprawiło, że rywalizacja była niezwykle wyrównana.
Wyłonienie mistrzów ortografii
Jury, składające się z nauczycieli języka polskiego, po wnikliwej ocenie prac, wybrało najlepszych. Oto laureaci tegorocznej edycji:
-
I miejsce: Hanna Dumańska PSP nr 2 w Jelczu- Laskowicach
-
II miejsce: Kacper Perner PSP nr 1 w Jelczu- Laskowicach
-
III miejsce: Stanisław Jankowski PSP nr 1 w Jelcz- Laskowicach
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, natomiast zwycięzcy otrzymali dodatkowo bony do Empiku.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy wspierali swoich uczniów w przygotowaniach, a także organizatorkom konkursu za sprawne przeprowadzenie wydarzenia. Mamy nadzieję, że kolejna edycja przyniesie równie wiele emocji i zgromadzi jeszcze większą liczbę miłośników ortografii.
Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca.
Jan Parandowski, Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian
26 marca odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas V-VIII. Jego celem było propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji. W zmaganiach wzięło udział trzydzieścioro troje uczniów, którzy rozwiązywali różnorodne zadania, sprawdzające wiedzę z zakresu mitologii greckiej. Po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniono laureatów:klasy V-VI
I miejsce – Hanna Dumańska kl. 6 d
II miejsce – Lila Smagarewicz kl. 6 b
III miejsce – Nadia Wituszyńska kl. 5 d
klasy VII-VIII
I miejsce – Nadia Koprowska kl. 7 a
II miejsce – Hanna Trojanowicz kl. 7 c
III miejsce – Lena Ośkiewicz kl. 7 dLaureatki z klas V-VI będą reprezentowały naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu w PSP nr 3. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy wyników, natomiast laureatkom życzymy powodzenia w kolejnych etapach.
Dzień bez plecaka to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w naszej szkole, ponieważ tego dnia uczniowie zastępują tradycyjny plecak na nietypowe i często bardzo pomysłowe zamienniki. Jak się jednak okazuje, to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do rozwijania kreatywności, integracji społeczności szkolnej, ale i również nauka empatii.
Inicjatywa została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych. Celem tego wydarzenia jest nie tylko rozrywka, ale również uświadomienie, że w niektórych częściach świata dzieci nie mają dostępu do wygodnych tornistrów i codziennie muszą nosić swoje przybory szkolne w rękach, koszykach czy nawet wiadrach.
Jakie pomysły mieli nasi uczniowie? Podczas tegorocznego Dnia bez plecaka nasza szkoła zamieniła się w prawdziwy festiwal różności. Zamiast plecaków uczniowie przynosili swoje książki i zeszyty w walizkach na kółkach, wózkach dla lalek, transporterach dla zwierząt, a nawet w koszach na pranie, chlebakach czy lodówkach turystycznych. Niektórzy wykazali się wyjątkową pomysłowością, używając suszarek na ubrania, koszy na śmieci, a nawet kosiarki czy taczki.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Dzień bez plecaka daje możliwość zintegrowania się z rówieśnikami i wspólnego śmiania się ze swoich niezwykłych „plecaków”. Takie wydarzenia budują pozytywną atmosferę i sprawiają, że czas spędzony w szkole staje się przyjemniejszy. Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie wzięli udział w tej inicjatywie. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji, która zapewne będzie równie wyjątkowa, co nieprzewidywalna.
„ZDROWY STYL ŻYCIA: MÓJ WYBÓR - MOJA SIŁA” W RAMACH PROGRAMU „MARSZOBIEG DO SZCZĘŚCIA”
