foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

002 dzie ziemiUczniowie naszej szkoły 25.04.2017 wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi. Obchody święta rozpoczęło przemówienie pani Dyrektor. Następnie uczniowie należący do Klubu Przyjaciół Leśniczego, którego opiekunem jest pani Ilona Grzywacz-Lewicka, zaprezentowali akademię pt. ”Las”. Następnie chór szkolny pod dyrekcja pana Drużbiaka wykonał piosenki o tematyce ekologicznej. Potem przyszedł czas na pokaz mody z użyciem surowców wtórnych. Dziewczynki z klas 4-6 prezentowały stroje z recyklingu. Na zakończenie pani Iwona Roman wraz z panią Dyrektor wręczyły nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu „Coś z niczego”:

Nagrodzeni w kategorii klas 0-III: I miejsce – Hanna Sypień kl. IId, II miejsce – Krzysztof Moskal kl. IIIb, III miejsce – Bartosz Drozd gr. 0d.

W kategorii klas IV-VI: I miejsce – Maciej Wasilko kl.VId, II miejsce – Natalia Nabzdyk kl. IVa, III miejsce – Marlena Werocy kl. Vf.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy pomysłowości i odwagi w realizacji pomysłów!

 

p. Ilona Grzywacz- Lewicka

Dyrektor PSP nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach ogłasza rekrutację uzupełniającą na 10 miejsc do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018, dzieci urodzonych w latach 2011, 2012 na podstawie wniosku rekrutacyjnego.
Dokumenty wymagane przy zapisie:

  • dowód osobisty rodzica.
  • akt urodzenia i pesel dziecka.

Wnioski rekrutacyjne należy składać w sekretariacie szkoły w dniach od 25.04 do 05.05.2017r. w godzinach od 7:00 do 15:00.
Regulamin rekrutacji i dokumenty związane z zapisami dostępne są:

  • na stronie internetowej szkoły,
  • w sekretariacie szkoły.

Dodatkowe informacje pod numerem tel.: 71 318 12 10

006 zdolny slazaczek gala6 kwietnia 2017 roku w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się Gala Laureatów Konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. Była ona uroczystym zwieńczeniem trwających od ponad pół roku zmagań uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w prezentowaniu wiedzy i umiejętności z różnych dyscyplin wiedzy.
Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie laureatom konkursów dyplomów, pamiątkowych medali i nagród, ufundowanych przez UMWD oraz KO we Wrocławiu. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły Wiktor Krzemiński, który w towarzystwie nauczycielki matematyki p. Ewy Chorąży i swoich bliskich świętował swój sukces.
Na zakończenie prowadzący tę wyjątkową uroczystość spuentowali ją myślą, że staje się ona już „odblaskiem przeszłości”, aby w przyszłym roku stać się elementem teraźniejszości, która uświadomi po raz kolejny potencjał tkwiący w dolnośląskich uczniach.

Wiktorowi gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych równie spektakularnych.

miesiac autyzmu

2 kwietnia rozpoczyna Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Warto zapoznać się i informacjami na ten temat , gdyż mimo corocznych kampanii wiedza na ten temat jest zbyt mała.
Szczególnie ważna jest czujność na poszczególnych etapach rozwoju dziecka, obserwacja i znajomość objawów, które mogą niepokoić. Doświadczenia praktyków wskazują, że im szybciej postawiona diagnoza i rozpoczęta terapia, tym szansa na poprawę funkcjonowania dziecka rośnie. Około 10-15% wcześnie zdiagnozowanych i objętych opieką terapeutyczną dzieci ma szansę na poprawę funkcjonowania równoznaczną z wyleczeniem i samodzielne życie w przyszłości.
Zwracam się do rodziców – porównajcie osiągnięcia rozwojowe waszego dziecka z listą umiejętności rozwojowych odpowiadających jego wiekowi.

Czytaj więcej...

007 kiermasz wielkanocny

W dniach 10 - 12 kwietnia 2017r. na terenie naszej szkoły odbył się Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby, wykonane własnoręcznie przez rodziców oraz uczniów. Ponadto można było zakupić słodkości przygotowane przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Dochód ze sprzedaży wyniósł 5796,00 zł. Zgodnie z założeniem kiermaszu, dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Mateusza.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu oraz tym, którzy odwiedzili nasz kiermasz i dokonali zakupów.

wielkanoc 2017

(...) Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem
I rzeknie: "Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą,
Dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem."

Jan Lechoń „Wielkanoc”

 

Radosnych, rodzinnych, zdrowych i błogosławionych
Świąt Wielkanocnych.

Wesołego Alleluja!

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.