foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

028 dzien patronki207 dzien patronki250 dzien patronki

12 maja 2017r. w PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach hucznie świętowaliśmy Dzień Patronki, Marii Skłodowskiej-Curie dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie chemii i fizyki. Ten wyjątkowy dzień obfitował w liczne atrakcje. I tak na przykład klasowi zwycięscy konkursu wiedzy o patronce zmierzyli się z w etapie szkolnym z pytaniami z zakresu biografii, osiągnięć naukowych, zasług tej wyjątkowej Polki. I miejsce, puchar przechodni i nagrody książkowe w tych zmaganiach przypadły klasie Vc reprezentowanej przez Annę Stiller, Wiktorię Kaczmar i Magdalenę Kaletnik. II miejsce zajęły uczennice klasy Ve, III zaś VIa. Wszyscy uczniowie przepytywani przez wnikliwe nauczycielki: panią Roman i panią Hołodniak otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

013 konkurs jezyk angielski

11 maja w naszej szkole odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku tematem przewodnim konkursu była Australia. Przedstawiciele sześciu szkół z terenu naszej gminy rywalizowali w 6 rundach konkursowych, odpowiadając na pytania z wiedzy o Australii oraz gramatyki i słownictwa języka angielskiego. Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Paulina Grzegorczyk, Oliwia Mielczarek i Maciej Świtek. Gratulujemy! Drugie miejsce przypadło szkole podstawowej z Miłoszyc, a trzecie PSP nr 3.

p. Aleksandra Przybysz-Gworys

001 konkurs matematyczny 2017002 konkurs matematyczny 201727 kwietnia 2017r. w PSP nr 1 w Jelczu-Laskowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas szóstych. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy VId: Wiktor Krzemiński, Adrian Smółka i Oliwia Tarka. Nasza drużyna spisała się znakomicie zajmując II miejsce, przegrywając „o włos” z uczniami z Miłoszyc.

p. Ewa Chorąży

W dniach 10 i 11 maja 2017r. odbędą się zebrania i konsultacje z rodzicami.

  • 10 maja 2017r. (środa) – kl. I-III godz. 17.00
  • 11 maja 2017r. (czwartek) – kl. IV-VI godz. 17.00

Spotkania w klasach odbędą się zgodnie z następującymi harmonogramami:klasy I-II, klasy IV-VI

Terminy zebrań z rodzicami uczniów klas III do uzgodnienia z wychowawcami.

2017 gminny konkurs matematyczny25 kwietnia 2017r. w szkole podstawowej w Miłoszycach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny, w którym wzięło udział 6 uczniów z naszej szkoły z klas IV-V: Franciszek Turłowicz, Jakub Piwiński, Hanna Troska, Anna Stiller, Aleksandra Gałka oraz Antoni Andreasik.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie kl. IV (19 uczestników) oraz uczniowie kl. V (17 uczestników).

W wyniku matematycznych zmagań nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

klasy IV

  • Hanna Troska- IV miejsce
  • Franciszek Turłowicz  - V miejsce

klasy V

  • Aleksandra Gałka - II miejsce
  • Anna Stiller - V miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w matematycznych wyzwaniach.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.