foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

006 warsztaty plastyczne

Dnia 23 maja 2017r w szkole odbyły się warsztaty plastyczne. Uczestniczyło w nich 27 uczniów. Uczniowie zostali zapoznani z techniką szkicowania ołówkiem pod kierunkiem pana Franciszka Banaszewskiego. Warsztaty odbyły się dzięki zaangażowaniu pana Jana Rostalskiego z Koła Łowieckiego „Szarak” z Jelcza-Laskowic. Dla uczestników warsztatów został ogłoszony konkurs plastyczny. Uczniowie w terminie do 10 czerwca br. mają przygotować rysunek techniką szkic ołówkiem o tematyce przyrodniczej. Prace należy przynosić do pani Grażyny Dudek. Na zwycięzców konkursu i uczestników warsztatów plastycznych czekają upominki ufundowane przez Koło Łowieckie „Szarak”.

p. Anna Kowal-Goliszek

001 najlepszy z najlepszych011 najlepszy z najlepszych23 maja 2017r. w PSP nr 2 w Jelczu- Laskowicach odbył się po raz 17. Gminny Konkurs "Najlepszy z Najlepszych" dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 6 - trzyosobowych drużyn ze wszystkich szkół w naszej gminie. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Jelczu- Laskowicach oraz rozwiązać zadania z ortografii, gramatyki i matematyki.

Zwyciężyła drużyna z PSP nr 2 i otrzymała statuetkę Sowy a indywidualnie 3. miejsca zdobyli:

1. Lena Kryłat PSP nr 2 kl.III b
2. Natalia Borucka PSP nr 2 kl. IIIa
3. Krzysztof Moskal PSP nr 2 kl. IIIb

Wszyscy uczniowie otrzymali piękne nagrody i słodki poczęstunek.

002 maly rycerz

29 maja br. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia Klubu Patriotycznego – Mały Rycerz. Od października, w trakcie comiesięcznych poniedziałkowych spotkań, mali patrioci z klas I-III aktywnie i twórczo odkrywali tajemnice historii, poznawali sylwetki wybitnych Polaków, a także uroczyście celebrowali święta państwowe.

Członkowie Klubu rozwijali swoje talenty plastyczne, konstruując zamki średniowieczne z surowców wtórnych i przygotowując okolicznościowe gazetki tematyczne, np. z okazji Święta Niepodległości 11 listopada czy Konstytucji 3 Maja. Na zajęciach nie zabrakło muzyki i śpiewu – dzieci uczyły się Hymnu Państwowego oraz znanych polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich, m.in. "Roty", "Mazurka 3 Maja", "Legionów", "Marsza Pierwszej Brygady".

Czytaj więcej...

031 wycieczka 4b 4c do humanitarium24 maja 2017r. klasy IVb i IVc pod opieką pań: Przybysz-Gworys, Kiełbusiewicz i Kołakowskiej odwiedziły wrocławskie Humanitarium. Uczniowie na 2 godziny zamienili się w prawdziwych naukowców. Z zapartym tchem badali odnawialne źródła energii. Tworzyli cudne i niepowtarzalne glicerynowe stwory. Łączyli pyszną zabawę z nauką. Przy życzliwym wsparciu pracowników Ogrodów Doświadczeń dowiadywali się, że świat natury do wspaniałe pole do małych i dużych odkryć. Radości i frajdy było przy tym co niemiara. Miejmy nadzieję, że zaszczepiona pasja empirycznego poznawania rzeczywistości zaowocuje w przyszłości sukcesami naszych uczniów w dziedzinie nauk przyrodniczych.

2017 minipilka nozna

23 maja 2017r. w Oławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Minpiłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt. Po emocjonujących pojedynkach nasza szkoła ostatecznie zajęła 2. miejsce wśród chłopców. Dziewczyny natomiast uplasowały się na 3. miejscu. Gratulujemy!

Skład chłopców: Bodak Hubert, Łuc Igor, Wasylik Maksym, Tracz Przemysław, Witek Konrad, Bruś Michał, Oltman Patryk, Neumann Olaf, Łucjan Olaf, Stawarz Mateusz oraz Smółka Adrian.

Skład dziewcząt: Stanisławek Wiktoria, Ambroży Maria, Ambroży Anna, Maciejko Maja, Szyper Wiktoria, Wyspiańska Zofia, Tarka Oliwia, Biel Kinga, Wróbel Wiktoria, Grzegorczuk Paulina.

p. Piotr Nowakowicz

026 wycieczka 4c do zoo18 maja 2017r. uczniowie klas IVb i IVc wraz z opiekunami: panem Drausem, paniami Kiełbusiewicz i Kołakowską udali się w egzotyczną podróż do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Tam uczestnicy wycieczki współorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice w ramach projektu „Bioodkrywcy – ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej” uczestniczyli w niezwykle ciekawych stacjonarnych zajęciach warsztatowych. Ogromną popularnością wśród uczniów cieszyła się gra terenowa polegająca na przejściu wyznaczonej trasy i odznaczeniu 12 punktów z pytaniami oraz zadaniami dotyczącymi określonych gatunków zwierząt i ich siedlisk. Z ogromną ciekawością odkrywcy z PSP nr 2 śledzili rysia, niedźwiedzie czy żubry. Młodzi przyrodnicy z wypiekami na twarzy obejrzeli też zwierzęta i ryby zamieszkujące w Afrykanarium. Karmili także urocze kózki w Zagrodzie Rodzinnej. Ten wyjątkowy dzień na długo zapadnie w pamięci zwiedzających wrocławskie ZOO.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.