foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

W dniu 26 września odbyły się gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła w rywalizacji klas IV - VI wśród dziewcząt zdobyła I miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na czwartej pozycji. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się 28 września w Oławie.

Zwycięski skład dziewcząt : Jarecka Malwina, Szarata Julia, Adamczyk Julia, Ambroży Anna, Ambroży Maria, Kaletnik Magdalena, Kłak Monika, Kozicka Michalina, Górska Julia oraz Laszczak Aleksandra.

Skład chłopców : Chorązki Marcel, Sokołowski Hubert, Neumann Olaf, Kobuszyński Jakub, Bodak Hubert, Piecz Hubert, Orsztynowicz Krzysztof, Kubiak Maciej, Łuczyszyn Jakub oraz Kruczkowski Michał.

002 wybory do samorzadu

28 września b.r. uczniowie klas IV-VII mieli okazję wybrać swoich przedstawicieli do Samorządu Szkolnego. Głosowali na wyłonionych w wyborach klasowych przedstawicieli, a także dokonywali wyboru opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Szkolna komisja wyborcza w pocie czoła zlicza głosy. W oczekiwaniu na ostateczny komunikat proponujemy obejrzeć kilka zdjęć z procesu wyborczego!

001 dzien tabliczki mnozenia020 dzien tabliczki mnozenia29.09.2017 w PSP nr 2 obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na apelach pani wicedyrektor Bożena Ganczarek podsumowała wyniki konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia” . Zmagania uczniów rozpoczęły się 12.09. b.r. i trwały do dziś. Tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA przyznany został w każdej grupie wiekowej i tak najlepsi wśród:

  • klas czwartych - Kamil Krzemiński 4B
  • klas piątych - Franciszek Turłowicz 5A
  • klas szóstych - Jakub Staworzyński 6C
  • klas siódmych - Michał Tasior 7B
  • klas drugich gimnazjalnych - Julia Pachoł 2A
  • klas trzecich gimnazjalnych - Paweł Ciach 3A

Doceniono również MATEMATYCZNE SUPER KLASY, czyli: 4B, 5A, 6C, 7B, 2AG, 3AG.

Mistrzowie tabliczki mnożenia otrzymali z rąk Pana wicedyrektora Lesława Zwardonia „matematyczne” upominki, a „najmatematyczniejsze” klasy cukierki. Pani wicedyrektor podziękowała zaangażowanym w projekt nauczycielkom matematyki – Paniom: D. Praisnar, E. Chorąży, Z. Zielak i J. Kowalewskiej. Uczniom życzyła dalszych sukcesów, wszystkich zaprosiła do następnych konkursów rachunkowych, które już wkrótce...

001 sprzatanie swiata 2017

22 września odbyła się kolejna już edycja kampanii ekologicznej Sprzątanie Świata tym razem pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz objaśnieniem głównych celów projektu. Uczniowie wraz z opiekunami (zapatrzeni w niezbędne akcesoria) wyruszyli na ulice i place naszego miasta, by zamanifestować, że solidaryzują się z tą szczytną inicjatywą. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Po dobrze wykonanej pracy młodzi ekolodzy częstowali się słodkimi upominkami ufundowanymi prze Urząd Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach. Wszystkim tym, którym idea czystego środowiska nie jest obojętna, serdecznie dziękujemy.

W galerii można zobaczyć uczniów klasy IIc (wraz z ich wychowawczynią Renatą Piątek) ochoczo dbających o czystość wokół budynku szkolnego.

Renata Piątek
Joanna Kołakowska

plakat kup pan szczotkeZachęcamy wszystkich do udziału w akcji charytatywnej organizowanej w naszej szkole pod hasłem „Kup Pan szczotkę." Zbieramy szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Za pośrednictwem Fundacji Redemptoris Missio wolontariusze pracujący i wyjeżdżający na misje zabiorą je ze sobą.

Akcja trwa do 10 października 2017r. Szczoteczki i pasty prosimy oddawać panu Ireneuszowi Stachnio (gabinet 113, I piętro) lub pani Agacie Roskosz-Stachnio (gab. 213, II piętro). Liczymy na Was.

Wszystkim, którzy zdecydują się zaangażować i wspomóc naszą akcję - serdecznie dziękujemy.

061 rozpocecie roku 2017 20184 września uczniowie klas 0-VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum wraz z wychowawcami, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi oraz gośćmi: burmistrzami Bogdanem Szczęśniakiem i Romualdem Piórko, rodzicami i dziadkami przywitali nowy rok szkolny. Będzie on na pewno wyjątkowy! Upłynie bowiem w doborowym towarzystwie blisko 1000 uczniów i 90 nauczycieli, którzy stanowić będą jeden zespół pod dyrekcją Pani Agaty Skierskiej. Wychowanków już od progu czekały zmiany. Stanowisko wicedyrektora objęła bowiem Pani Bożena Ganczarek. Na parterze, w miejscu świetlicy szkolnej, utworzona została nowoczesna pracownia cyfrowa z 25 stanowiskami komputerowymi, serwerem, tablicą interaktywną i multimedialnym stanowiskiem pracy dla nauczyciela. W tym roku szkolnym dziennikiem elektronicznym zostaną objęci także uczniowie klas gimnazjalnych.

Życzymy wszystkim owocnego i udanego roku szkolnego 2017/2018 oraz wielu sukcesów!

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.