foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

2018 konkurs biblijny small 0022018 konkurs biblijny small 00110 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 73 we Wrocławiu odbył się XII konkurs biblijny "EWANGELIA ŚWIĘTEGO JANA, CZY JĄ ZNAM?" Do konkursu zgłosiło się 12 szkół wrocławskich oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Jelcza- Laskowic. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Vc Hanna Troska oraz Karolina Tasior z klasy VId. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do napisania test składający się z 40 pytań ze znajomości treści Ewangelii. Dziewczęta zakwalifikowały się do ścisłego finału konkursu, w którym zaprezentowały recytację przygotowanego fragmentu Ewangelii oraz odpowiadały na pytania otwarte.

Na zakończenie konkursu przybył dostojny gość ks.bp. Andrzej Siemieniewski, który wręczył laureatom konkursu nagrody oraz dyplomy. Uczennice naszej szkoły za udział w finale otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy za uczestnictwo w ścisłym finale. Na zakończenie konkursu wykonano zdjęcie pamiątkowe uczestników i opiekunów konkursu z księdzem biskupem Andrzejem Siemieniewskim. Opiekunem uczennic była p. Krystyna Peliszek.

2018 pola nadziei small 001

2018 pola nadziei small 0024 kwietnia odbył się w Oławie VI Marsz pod hasłem "Pola Nadziei" na rzecz Domowego Hospicjum. Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji kosz pięknych żonkili. Jak co roku, kwiaty zostały zawiezione na oławski Rynek i przekazane przez uczestników Marszu organizatorom. Pieniądze zebrane ze sprzedaży żonkili zasilą konto Domowego Hospicjum w Oławie.

Agnieszka Kaletnik

W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Najliczniej zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej.I miejsce w kraju i tytuł laureata zdobyła uczennica klasy III a gimnazjum. Wyróżnienie otrzymała także uczennice kl. IIIa gimnazjum.Jest to niebywale jeden z największych sukcesów naszej szkoły o tak wysokiej randze. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży. Wieloletnim opiekunem konkursu jest nauczyciel sztuki - pani Małgosia Waszak. Wszystkim gratulujemy.

Małgorzata Waszak

konkurs pozarniczy 2018W czwartek 22 marca odbył się w Oławie w Starostwie Powiatowym kolejny etap konkursu wiedzy pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Julia Pachoł z klasy 2A oraz Maciej Wierzbicki z klasy 7C. Po pomyślnym przejściu szczebla gminnego nasi reprezentanci mieli okazję powalczyć o wspaniałe nagrody z innymi reprezentantami regionu.

Konkurs w Oławie podzielony był na dwie części: pisemną, w której uczestniczyło 25 uczniów podzielonych na 3 grupy oraz część ustną, do której kwalifikowali się najlepsi z części pierwszej. Julka Pachoł zdobyła 17 pkt a Maciek uzyskał 20 pkt, co pozwoliło mu awansować do części ustnej. Julka miała - jak się okazało - ogromnego pecha, bo do awansu zabrakło jej 1 punktu. Maciek w drugiej rundzie walczył dzielnie, jednak musiał uznać wyższość swoich rywalek, a o niepowodzeniu przesądziła dogrywka.

Naszym uczniom za udział należą się słowa uznania, tym bardziej, że zakres wiedzy, jak i poziom trudności był niezwykle wysoki. Pytania były szczegółowe i wymagały gruntownego przygotowania. Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów wspaniałe nagrody, a Maciek za udział w części ustnej wzbogacił się o dodatkowe 150zł! Miejmy nadzieje, że sukces naszych uczniów i nagrody, jakie otrzymali będą zachętą dla tych, którzy zapragną zmierzyć się w przyszłym roku z tematyką zapobiegania pożarów.

Pan Krzysztof Krzywonos

Dyrekcja i nauczyciele historii naszej szkoły zapraszają uczniów do udziału w konkursie historycznym związanym z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VII. Uczestnicy będą rozwiązywać zadania testowe zamknięte.

Chętni uczniowie klas IV i V otrzymają materiały, z których muszą przygotować się do testu. Materiały do pobrania u nauczycieli historii od czwartku 4 kwietnia.

Chętni uczniowie klas VI i VII muszą samodzielnie przygotować się do testu z następujących zagadnień: rozbiory Polski, polskie powstania narodowe w XIX w., I wojna światowa, oddziały polskie walczące w I wojnie światowej, życiorys i zasługi dla Polski: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Paderewskiego. Podstawą są podręczniki historii.

Konkurs odbędzie się po 10 kwietnia 2018r.

Nagrody otrzyma 10 osób, które najlepiej rozwiążą test z klas IV, 10 osób z klas V, 10 osób z klas VI oraz 10 osób z klas VII. Uczniowie ci otrzymają dodatkową ocenę celującą z historii i będą mogli pojechać na dwudniową wycieczkę do Krakowa w dniach 10 - 11 maja 2018 r. Część kosztów wycieczki pokrywa PSP nr 2. Wycieczka obejmuje: obiadokolację, nocleg oraz śniadanie drugiego dnia, zwiedzanie Kościoła Mariackiego, zamku wawelskiego, katedry na Wawelu wraz z kryptą królewską, Muzeum Lotnictwa, Muzeum Historycznego pod Sukiennicami, kopca Piłsudskiego oraz spacer po Starym Mieście.

Ostateczny koszt wycieczki podany zostanie w późniejszym terminie.

004 stypendia gimnazjum7 marca 2018r. miało miejsce wielkie święto szkolne, które zgromadziło w auli naszej szkoły liczne grono najzdolniejszych uczniów, ich rodziców oraz gości – Panów burmistrzów: Bogdana Szczęśniaka i Marka Szponara. Podczas uroczystej gali 27 uczniów klas II-III gimnazjum odebrało stypendia za wyniki w nauce. Warunkiem takiego wyróżnienia było uzyskanie bardzo dobrych wyników w nauce oraz bardzo dobrego lub wzorowego zachowania. Przyjemność wręczenia stypendiów przypadła Panom burmistrzom, którzy osobiście gratulowali wszystkim wspaniałych wyników za pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018 i życzyli dalszych sukcesów. Uroczystości towarzyszył występ artystyczny chóru szkolnego pod kierunkiem Dariusza Drużbiaka.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.