foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

phoca thumb m 008 dzien patronkiphoca thumb m 024 dzien patronkiphoca thumb m 047 dzien patronkiphoca thumb m 075 dzien patronki

16 maja społeczność PSP nr 2 w Jelczu – Laskowicach po raz kolejny radośnie uczciła Dzień Patronki Szkoły, Marii Skłodowskiej – Curie. Jak co roku tego dnia organizatorzy zaplanowali dla dzieci i młodzieży wiele atrakcyjnych punktów programu.

Już od rana pani pedagog Anna Kowal – Goliszek umożliwiła młodym piosenkarzom, tancerzom, muzykom, sportowcom i aktorom zaprezentowanie swoich wyjątkowych uzdolnień podczas Szkolnego Przeglądu Talentów, w którym wszystkich niepowtarzalnych artystów nagrodzono dyplomami oraz słodyczami.

Tymczasem klasy szóste zostały zaproszone przez panią Katarzynę Bobko oraz asystujących jej gimnazjalistów do magicznego laboratorium Marii Skłodowskiej – Curie, gdzie mogli nie tylko obserwować barwne i spektakularne doświadczenia chemiczne, ale także samodzielnie je wykonać!

Czytaj więcej...

13 maja br. odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość Jego Eminencja Andrzej Siemieniewski - biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej - w towarzystwie proboszcza parafii M. M. Kolbego ks. Janusza Nowickiego oraz księży wikariuszy. Obecność księdza biskupa związana była z wizytacją parafii W Jelczu-Laskowicach. Zacnego gościa przywitali nasi gimnazjaliści Paweł i Asia, a uczennice z klas młodszych wręczyły bukiet kwiatów. Pani dyrektor Agata Skierska skierowała słowa powitania w imieniu grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły. W czasie spotkania z nauczycielami dyskutowano na temat wyzwań, przed jakimi stoi współczesna szkoła i środowisko lokalne naszego miasta. Wizytę zakończono wspólną modlitwą.

W kwietniu 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny związany z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VII. W sumie było ich ponad 100. Uczestnicy musieli rozwiązać trudny test wiedzy dotyczący losów Polski w XIX w oraz I wojny światowej. Nagrodą główną w konkursie była dwudniowa wycieczka do Krakowa. Pojechało na nią 10 uczniów z najwyższymi wynikami z klas IV, 10 z klas V, 10 z klas Vi oraz 10 z klas VII. Wycieczka odbyła się 10 i 11 maja 2018 r. W programie wycieczki znalazły się: Muzeum Lotnictwa, Starówka z Kościołem Mariackim, Wawel, Uniwersytet Jagielloński, a przede wszystkim miejsca związane z Józefem Piłsudskim i jego Legionami, czyli: Oleandry (Dom Józefa Piłsudskiego), kopiec jego imienia, grobowiec na Wawelu, pomnik legionistów i Piłsudskiego. Nocleg był w malowniczo położonej Woli Kalinowskiej. Nie mogło zabraknąć oczywiście smoka wawelskiego oraz wysłuchania hejnału. Wycieczka odbyła się przy pięknej pogodzie i tryskających humorach uczestników. Opiekunami uczniów byli: p. Agnieszka Kaletnik, p. Bogdan Draus i p. Jan Glin.

001 powiatowy konkurs inf 2018 small

002 powiatowy konkurs inf 2018 small7 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Oławie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Informatyczny. Konkurs był skierowany do uczniów klas gimnazjalnych i siódmych klas szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Piórkowska kl. 3AG, Paweł Ciach kl. 3AG i Jan Kamyk kl. 2AG. W ścisłym finale konkursu uczestniczyło 15 uczniów z wielu szkół powiatu oławskiego.

XVIII Powiatowy Konkurs Informatyczny został uroczyście rozpoczęty przez dyrektor szkoły p. Barbarę Turczynowską organizującej konkurs. Finał składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to był test z 40 pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Uczestnicy konkursu, na jego rozwiązanie, mieli tylko 45 minut. Uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o Internecie, systemach operacyjnych, aplikacjach systemowych oraz znajomości budowy komputerów, sieci komputerowych, topologiach sieciowych, protokołów internetowych oraz schematów blokowych i algorytmów.

Czytaj więcej...

27 kwietnia 2018 r. w Oławie odbył sie finał VIII edycji Turnieju Wiedzy o Internecie „Interiada” - konkursu wiedzy o Internecie. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego. Konkurs przebiega w formie dwóch następujących etapów: pierwszy etap jest on-line, uczniowie rozwiązują go w szkołach poprzez stronę www, drugi etap, to etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w ZSP2.

Do ścisłego finału awansowali uczniowie: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laksowicach, SP w Bystrzycy Oł. oraz uczniowie Gminnej SP w Oławie.

Konkurs uroczyście otworzyła pani Jadwiga Braniewska – dyrektor ZSP 2 w Oławie oraz Tomasz Frishmann – burmistrz miasta Oława. Uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania dotyczące technologii informacyjnych, oraz Internetu, jego historii i zasad działania, m. in. mediów transmisyjnych, protokołów sieciowych, domen, adresów IPv4, IPv8, wykazywali się znajomością projektowania stron internetowych, portali społecznościowych, cyber - chorób i nowinek informatycznych dotyczących Internetu. Rywalizacja, w tym roku, była wyjątkowo wyrównana. Zdobywcy pierwszego miejsca uzyskali przewagę nad drugą drużyną dopiero w ostatnim pytaniu specjalnej dogrywki.

W tym roku najlepszymi drużynami okazały się: drużyna z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie pod opieką Wojciecha Dziądziak - 1 miejsce, drugie miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Bicz – 2 miejsce, a 3 miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy pod opieką pana Jacka Ozgi.

Gratulujemy sukcesów uczestnikom "INTERIADY"!

Więcej informacji o konkursie na stronie: http://www.zsp2olawa.edu.pl/interiada/

Burmistrz informuje o możliwości zgłoszenia dziecka do udziału w półkolonii, organizowanej w czasie wakacji letnich. Przewiduje się organizację czterech turnusów:

I) 25.06 - 29.06 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Hirszfelda 92, Jelcz-Laskowice,
II) 02.07 - 06.07 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Hirszfelda 92, Jelcz-Laskowice,
III) 09.07 - 13.07 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Al. Młodych 1, Jelcz-Laskowice,
IV) 16.07 - 20.07 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Al. Młodych 1, Jelcz-Laskowice.

Na karcie półkolonii należy wskazać termin wypoczynku (można zapisać dziecko na kilka turnusów). Godziny pobytu dziecka: od 7 do 16 (prosimy o dopisanie na karcie informacji o przewidywanych godzinach uczęszczania przez dziecko na zajęcia).

Odpłatność za tydzień (od poniedziałku do piątku): 150 zł. dla dzieci z Gminy Jelcz-Laskowice.

Organizator zapewnia wyżywienie: II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek. Program półkolonii zostanie przedstawiony po zebraniu kart kwalifikacyjnych i utworzeniu się grup (grupa może liczyć maksymalnie 25 dzieci). Opiekę sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Zorganizowanie półkolonii i ilość turnusów zależeć będzie od zainteresowania rodziców i możliwości organizacyjnych. Karty kwalifikacyjne można pobrać i wypełnione złożyć w sekretariatach PSP 3 przy ul. Hirszfelda 92 lub Prusa 2 w Jelczu – Laskowicach, PSP 2 przy Al. Młodych 1 w Jelczu-Laskowicach - w nieprzekraczalnym terminie do 30 maja 2018r.

Karta kwalifikacyjna do pobrania >>TUTAJ<<

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.