foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

051 bal karnawalowy049 dyskoteka karnawalowa8 lutego odbyła się zabawa karnawałowa na pożegnanie tego beztroskiego okresu. Przed południem w sali gimnastycznej bawili się młodsi uczniowie (klasy 0 - III) wraz z wychowawcami w rytm przebojów prezentowanych przez wystrzałowego DJ-a.

Po południu swój czas mieli uczniowie klas IV - VI. Oni również hucznie żegnali karnawał. Parkiet wypełnili amatorzy tańca i dobrej zabawy. Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Zwyciężyła Wiktoria Stanisławek, która mogłaby uchodzić za koleżankę VIP.

008 zdolny slazaczekW XIV Dolnośląskim Konkursie zDolny Ślązaczek (część matematyczna) wielki sukces osiągnął uczeń klasy VI D - Wiktor Krzemiński. W wyniku szkolnych eliminacji do etapu powiatowego zakwalifikowało się dwóch uczniów z tego oddziału przygotowywanych przez mgr Ewę Chorąży: Wiktor Krzemiński i Jan Kuzyk. 17 listopada 2016r. w Oławie Wiktor pokonał swoich konkurentów i dostał się do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce we Wrocławiu 18 stycznia 2017r. Wśród najlepszych 57 uczniów z Dolnego Śląska laureatami konkursu zostało 24, a wśród nich znalazł się Wiktor Krzemiński.

8 lutego nasz laureat podjął wyzwanie w części polonistycznej tego konkursu. Napisał 3 wypracowania, które teraz podlegają wnikliwemu sprawdzaniu przez komisję konkursową. Wiktorowi gratulujemy jego sukcesów już dzisiaj i życzymy kolejnych.

001 mistrostwa tenis stolowy 2017

W dniu 7 lutego 2017r. w hali OSiR w Jelczu-Laskowicach odbyły się gminne mistrzostwa szkół podstawowych w tenisie stołowym. Naszą szkołę wśród chłopców reprezentowali Andrzej Dyka, Maciej Wierzbicki oraz Oskar Lewicki, którzy zajęli 2 miejsce. Dziewczynki natomiast w składzie Malwina Jarecka, Katarzyna Adamowska oraz Julia Szarata rywalizację gminną ukończyły na 1 miejscu. Po zawodach gminnych rozpoczęły się mistrzostwa powiatu w których nasze dziewczyny również zajęły 1 miejsce i będą reprezentować nasz powiat w zawodach strefowych.

Piotr Nowakowicz

011 wycieczka do hydropolis

Przed przerwą świąteczną klasy 5c i 5f były na wycieczce w Hydropolis, czyli centrum nauki o wodzie. Dowiedzieli się jak i z czego powstała ziemia, jak wygląda świat morski około 11km pod wodą. Czy rekiny są groźne dla ludzi, jaki jest największy statek pasażerski i eksportowy i czy śnieg jest biały. Uczestnicy wycieczki mogli wywołać sztuczną burze i byli świadkami różnych ciekawych eksperymentów.

Iwona Roman

001 mini pilka siatkowa dziewczat 2017

W dniu 1 lutego 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach odbyły sie Gminne Mistrzostwa Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt klas Vl. Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach nasza szkoła zajęła ostatecznie 2 miejsce. Dziewczyny z "Dwójki" pokonały PSP nr 3 oraz PSP Miłoszyce 2:0, oraz nieznacznie uległy rówieśniczkom z PSP nr 1 1:2. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Wróbel, Gabriela Werocy, Laura Woźna, Maja Maciejko, Zosia Wyspiańska, Oliwia Tarka, Emila Saltarska, Julia Fabisch, Matylda Zakrzewska, Klaudia Worach oraz Kinga Biel.

3 lutego 2017r. odbyła się gala wręczenia nagród Wzorowy Uczeń. Pani dyrektor Agata Skierska i pan dyrektor Lesław Zwardoń swoim podopiecznym pogratulowali osiągnięć i wręczyli listy pochwalne i gratulacyjne. Odebrali je Ci rodzice i uczniowie, którzy w I semestrze uzyskali średnią ocen 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie.

Ten ekscytujący wieczór uświetnił chór pod kierownictwem pana Dariusz Drużbiaka oraz występ młodych  artystów z inscenizacją pt. "Indianin - dżentelmen" przygotowanych przez panie Halinę Olczak i Grażynę Dudek.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.