foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

   image0000001Obchody Święta Niepodległości, wyjątkowo w tym roku zaakcentowali uczniowie klasy V c. Wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Waszak na godzinie wychowawczej wyruszyli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jelczu-Laskowicach. Wspólnie odśpiewali tam Hymn Narodowy i zapalili znicz. Ta krótka, ale jakże wymowna lekcja historii, na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

006 niepelnosprawnosc w kolorze szarymW Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu–004 niepelnosprawnosc w kolorze szarymLaskowicach została zaprezentowana wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły, z klas I- VIII. Prace są pozbawione barier, uprzedzeń czy przekonań o inności osób niepełnosprawnych. Temat został zrealizowany przy użyciu szarości, która kontrastuje z radością, ciepłem i uśmiechem. Przekaz i siła wyrazu, zawierają całe spektrum ekspresji emocjonalnej. Kompozycje młodych ludzi są najlepszym dowodem słuszności idei integracji…

 

image1W PSP nr 2 z okazji Święta Niepodległości odbyły się liczne akademie szkolne. Najpierw wystąpiły najmłodsze dzieci z grupy 0 b pod kierunkiem p. Doroty Koch. Dzieci zaprezentowały program  artystyczny pt. "Na patriotyczną nutę", który uzyskał aplauz uczniów klas 0-III wraz z wychowawcami.

image2Klasa V c wraz z wychowawcą panią Małgosią Waszak i panią Jolantą Sajdak, przygotowała apel pod hasłem ,,MYŚLIMY O POLSCE’’. Nie zabrakło pięknych poetyckich słów o barwach narodowych, godle, fladze i przywiązaniu do naszej Ojczyzny. Apel uświetniła nie tylko piękna recytacja uczniów, ale też popisy gry aktorskiej. Publiczność zachwycona była sceną walki zaborców z Polakami stoczonej na szable, czy też alegoryczne pokazanie Rozbioru Polski.

Czytaj więcej...

"Nieustanny wzrost oczekiwań, zagrożeń i wymagań stawianych przed młodymi ludźmi odbija się negatywnie na ich dobrostanie psychicznym, całościowym rozwoju i umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków życia. Dlatego profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży staje się z roku na rok coraz bardziej istotnym obszarem działań, zarówno w sektorze zdrowia, jak i w edukacji i wychowaniu."

 

image1 3PSP 2 w Jelczu-Laskowicach realizuje w roku 2019 Program "Szkoła Myślenia Pozytywnego", ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że nie można efektywnie uczyć dzieci, których psychoemocjonalne potrzeby nie są zaspokojone. W ramach programu klasy, które włączyły się w jego realizację, wykonują co miesiąc zadania certyfikacyjne, m. in. odbyły się ciekawe spotkania na temat "Czy warto pomagać?" z przedstawicielami organizacji pozarządowych "Parasol" i "Tęcza", które na co dzień zajmują się pomocą osobom z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej...

IMG 20191001 132753Dnia 11 października 2019 r. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Oławie. Głównym celem wizyty było przekazanie zebranych na terenie szkoły przyborów szkolnych dla podopiecznych.

Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wsparcie prowadzonej akcji.

Czytaj więcej...

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.