foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

PART 1573801448998Z okazji  Święta  Niepodległości uczniowie naszej szkoły wykonali niezwykle piękną wystawę patriotyczną pod hasłem ,,Rodzina Fundamentem Niepodległej’’. Znalazły się tam prace najzdolniejszych uczniów klas IV - VII. Młodzi artyści z koła plastycznego zaprezentowali prace, które wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Dech w piersiach zapiera, że mamy tak uzdolnioną młodzież. Opiekun plastyki,  pani Małgosia oraz pani  dyrektor Agata Skierska są niezwykle dumne ze swoich podopiecznych.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                W. Szymborska

GONE CZYTANIE13 listopada w klasie 1E i 15.listopada w klasie I C odbył się Dzień Głośnego Czytania z GangiemMAGICZNE DRZEWO1 Słodziaków w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu jest motywowanie najmłodszych uczniów do nauki czytania i rozwijania wyobraźni. Inspiracją dla dzieci do przygody z literaturą są ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków. 

Czytaj więcej...

   image0000001Obchody Święta Niepodległości, wyjątkowo w tym roku zaakcentowali uczniowie klasy V c. Wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Waszak na godzinie wychowawczej wyruszyli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jelczu-Laskowicach. Wspólnie odśpiewali tam Hymn Narodowy i zapalili znicz. Ta krótka, ale jakże wymowna lekcja historii, na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

006 niepelnosprawnosc w kolorze szarymW Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu–004 niepelnosprawnosc w kolorze szarymLaskowicach została zaprezentowana wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły, z klas I- VIII. Prace są pozbawione barier, uprzedzeń czy przekonań o inności osób niepełnosprawnych. Temat został zrealizowany przy użyciu szarości, która kontrastuje z radością, ciepłem i uśmiechem. Przekaz i siła wyrazu, zawierają całe spektrum ekspresji emocjonalnej. Kompozycje młodych ludzi są najlepszym dowodem słuszności idei integracji…

 

image1W PSP nr 2 z okazji Święta Niepodległości odbyły się liczne akademie szkolne. Najpierw wystąpiły najmłodsze dzieci z grupy 0 b pod kierunkiem p. Doroty Koch. Dzieci zaprezentowały program  artystyczny pt. "Na patriotyczną nutę", który uzyskał aplauz uczniów klas 0-III wraz z wychowawcami.

image2Klasa V c wraz z wychowawcą panią Małgosią Waszak i panią Jolantą Sajdak, przygotowała apel pod hasłem ,,MYŚLIMY O POLSCE’’. Nie zabrakło pięknych poetyckich słów o barwach narodowych, godle, fladze i przywiązaniu do naszej Ojczyzny. Apel uświetniła nie tylko piękna recytacja uczniów, ale też popisy gry aktorskiej. Publiczność zachwycona była sceną walki zaborców z Polakami stoczonej na szable, czy też alegoryczne pokazanie Rozbioru Polski.

Czytaj więcej...

"Nieustanny wzrost oczekiwań, zagrożeń i wymagań stawianych przed młodymi ludźmi odbija się negatywnie na ich dobrostanie psychicznym, całościowym rozwoju i umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków życia. Dlatego profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży staje się z roku na rok coraz bardziej istotnym obszarem działań, zarówno w sektorze zdrowia, jak i w edukacji i wychowaniu."

 

image1 3PSP 2 w Jelczu-Laskowicach realizuje w roku 2019 Program "Szkoła Myślenia Pozytywnego", ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że nie można efektywnie uczyć dzieci, których psychoemocjonalne potrzeby nie są zaspokojone. W ramach programu klasy, które włączyły się w jego realizację, wykonują co miesiąc zadania certyfikacyjne, m. in. odbyły się ciekawe spotkania na temat "Czy warto pomagać?" z przedstawicielami organizacji pozarządowych "Parasol" i "Tęcza", które na co dzień zajmują się pomocą osobom z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej...

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.