foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”

IMG 20191128 09551028 listopada był dniem przepełnionym magią i andrzejkowymi wróżbami.IMG 20191128 095536 Samorząd Uczniowski klas 1-3 z opiekunami: P. Magdaleną Pasierbską –Abucką, P. Renatą Piątek i P. Edytą Grydziuszko, zorganizował GABINET WRÓŻB. Uczniowie klas młodszych bardzo chętnie brali udział we wróżbach andrzejkowych.

Czytaj więcej...

dzien pluszowego misia 2019 1

25 listopada 2019 r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach  Światowego Dnia Pluszowego dzien pluszowego misia 2019 2Misia, tego dnia pluszowe Misie opanowały cały oddział przedszkolny. Przybyły misie duże, małe, kolorowe, wesołe, uśmiechnięte, puchate i  mięciutkie. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię Święta Pluszowego Misia.  Przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, misiowe tańce i  wspólne śpiewanie.

Czytaj więcej...

rodzinaDrodzy Rodzice

Z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju poznawczego, emocjonalnego, społecznego oraz językowego dziecka, stworzyliśmy „Rady i porady dla rodziców” – miejsce, w którym znajdziecie Państwo materiały przygotowywane przez pedagogów, psychologa oraz logopedów (zakładka PSP nr 2). Serdecznie zapraszamy!

kiedy bede starszy

22 listopada w kl.1 E zostały przeprowadzone zajęcia pt. „Kiedy będę starszy...” w ramach ogólnopolskiego projektu „Myślę pozytywnie”. Celem zajęć było uzmysłowienie uczniom, że wiek nie ma znaczenia, gdy ma się dużo w życiu do zrobienia, należy przyjąć empatyczną postawę w stosunku do osób starszych, można wiele się od nich nauczyć. Dzieci starały wczuć się w sytuację ludzi w podeszłym wieku,   zrozumieć osoby starsze i kulturalnie zachować się w stosunku do nich. W tym celu niektóre dzieci przebrały się za osoby starsze i wszyscy zapozowali do wspólnego  zdjęcia.

                                                                                                                                           wychowawca Renata Piątek

 

W ramach tego samego projektu również w innych klasach odbyły się ciekawe zajęcia: 12 listopada klasy; II a z wych. Małgorzatą Załubską i nauczycielem wspomagającym Marzeną Nowakowicz, II b z wych. Dorotą Wieczorek, II c z wych. Elżbietą Zielińską, wzięły udział w spotkaniu z panią Urszulą Gregorasz- Trajewską, pracownicą Miejskiego Ośrodka Pomocy Socjalnej. Mottem przewodnim spotkania był wiersz img 20191113 wa0004pt „Dobro”.

Dobrze być dobrym, bo dzięki temu- To znaczy dobru innych i memu-img 20191112 101757

Dobrze się żyje i mnie i bratu, Dobrze się żyje całemu światu.

Czytaj więcej...

IMG 20191121 102730Samorząd Uczniowski klas I-III wraz z opiekunami: P. Magdaleną Pasierbską-IMG 20191121 133957Abucką, P. Renatą Piątek i P. Edytą Grydziuszko, zorganizował zbiórkę karmy i kocyków dla oławskiego przytuliska dla bezdomnych zwierząt, która została dostarczona 21 listopada. W przeprowadzenie akcji zaangażowały się wszystkie klasy młodsze naszej szkoły. W imieniu zwierzaków serdecznie dziękujemy.      

                  „Każdy zasługuje na pomoc i miłość..."IMG 20191121 134057

mile slowo 1

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. To dzień dobrych uczynków, miłych słów i pozytywnych emocji. mile slowo 2W ramach akcji zorganizowanej przez psychologa szkolnego pt. „Weź miłe słowo i podaj je dalej” namawiamy wszystkich uczniów naszej szkoły do prawienia komplementów i „obdarowywania się” życzliwością przez cały rok.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.